KurierNet to sprawdzony broker kurierski. Oferujemy tanie przesyłki kurierskie od najlepszych kurierów na terenie Polski oraz za granicą. Skorzystaj z kalkulatora i sprawdź, który tani kurier ma najlepszą ofertę dla Ciebie.

Zmiana cennika usług krajowych DPD, DHL, InPost

17-04-2019

Szanowni Klienci,

Branża transportowo – logistyczna w Polsce po raz pierwszy spotyka się z tak olbrzymią skalą niedoborów pracowników oraz zasobów transportowych, co przekłada się na wzrost kosztów prowadzonej przez naszych Partnerów działalności. Ponadto wskaźnik cen w II kwartale 2018 wyniósł 107,9, co stanowi wzrost o 17,2 % w stosunku do poprzedniego kwartału. Jak podają eksperci Związku Banków Polskich od 2017 roku Polska ponownie zaczęła notować inflację i trend ten, zgodnie z prognozami NBP, najprawdopodobniej utrzyma się w dalszej perspektywie.

Biorąc powyższe pod uwagę oraz wzrost płacy minimalnej ( o 5% w 2018 roku) spowodował decyzję naszych Partnerów o indeksacji cen usług kurierskich. Podwyżki te miały już miejsce na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy lub są zapowiedziane na najbliższy okres.

Zmiany cenników powiązane zostały również ze zmianą procedur logistycznych, zwłaszcza pod kątem weryfikacji transportowanych paczek, co prawdopodobnie w ciągu ostatnich kilku miesięcy niektórzy z Państwa negatywnie odczuli. Cała odpowiedzialność za tą sytuację w Państwa oczach skupiała się i odbijała negatywnie na naszych serwisie, ale niestety wynikła z procedur dostawania kosztów firm transportowych do wymagań współczesnego rynku logistycznego.

Do tej pory nie przekładaliśmy powyższych wzrostów cen paczek na naszych Klientów, ponosząc wyższe koszty działalności, jednak z uwagi na spełnienie oczekiwań jakościowych naszych klientów i odbiorców paczek jesteśmy zmuszeni do indeksacji niektórych cen na przesyłki krajowe.

Zmiany cenników dla paczek krajowych zostaną wdrożone od 1/05/2019.

Zmiany będą obejmować:

- Przesyłki krajowe DPD do 31,5 kg – wzrost ceny podstawowej o 1,20 zł netto we wszystkich pakietach cenowych

- Przesyłki krajowe DHL do 31,5 kg – wzrost ceny podstawowej o 0,60 zł netto we wszystkich pakietach cenowych

- Przesyłki krajowe Inpost do 30 kg – wzrost ceny podstawowej o 2,00 zł netto we wszystkich pakietach cenowych + zmiana opłaty za opakowanie niestandardowe na 20 zł netto

 

W tych szczególnych i wymagających warunkach rynkowych dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić Państwu obsługę w najwyższej możliwej jakości. Zdajemy sobie sprawę, że stabilny i wysokiej jakości serwis, jakim jest Kuriernet.pl, przełoży się na bezpieczeństwo biznesu i pozwoli Państwu odnieść rynkowy sukces.

Powrót
Koszyk
0 szt.  0,00