Przypomnienie hasła    Nie masz jeszcze konta?    Zarejestruj się

Dla naszych Klientów wysłaliśmy już ponad 750 000 przesyłek.  Dołącz do nas. Infolinia: 0 -22 266-86-32 email: biuro@kuriernet.pl

Top_button0 Top_button1 Top_button2
Monitoruj:

 

Za pośrednictwem serwisu kuriernet.pl możesz również wysyłać przesyłki pobraniowe (C.O.D).

 

Firma UPS - do 10 dni roboczych od dnia odebrania należności od klienta. 

Pobrania z firmy K-EX zwracane są   do 14 dni roboczych ( w zależności od  wybranej usługi ). 

Pobrania z firmy DHLzwracane sA do 10 dni roboczych od dnia doręczenia palety do Odbiorcy

Pobrania z firmy DPD zwracane są do 12 dni roboczych od dnia odebrania należności od Klienta

 


Każdorazowo podczas składania zlecenia pobraniowego możesz edytować, dodawać lub zmieniać numer rachunku bankowego, na który ma zostać przelana nalezność za daną przesyłkę.

Nie masz żadnych ograniczeń - do każdej przesyłki pobraniowej możesz dopisać dowolny numer rachunku bankowego.

 

Przesyłki pobraniowe

Osoby dokonujące zakupów w sklepach internetowych mają dziś wiele możliwości dokonania szybkiej wpłaty za wybrany produkt. Niektóre sklepy umożliwiają klientom opłacenie towaru dopiero w chwili doręczenia paczki. Jest to opcja szczególnie korzystna przy pierwszych zakupach w danym sklepie. Usługę przesyłki pobraniowej oferuje Poczta Polska oraz niektóre firmy kurierskie.

Przesyłki za pobraniem są z pewnością najbardziej bezpiecznym sposobem dokonywania zakupów w sieci. Jeśli z jakichś przyczyn paczka nie zostanie dostarczona klient nie traci pieniędzy. Warto jednak pamiętać, że do przesyłki pobraniowej doliczana jest prowizja. Dlaczego jest droższa? Jest to usługa dodatkowa, doliczana do kosztów dostawy.


Wysylka przesyłki pobraniowej

Przesyłka pobraniowa jest opcją, którą nasi klienci mogą wybrać zamawiając kuriera korzystając z formularza zamieszczonego na stronie kuriernet.pl. W trakcie składania zamówienia należy podać informacje na temat paczki i wybrać opcję „pobranie”. Kurier odbiera określoną kwotę za zamówienie jeszcze przed przekazaniem przesyłki w ręce klienta.

Przesyłka pobraniowa to opcja dodatkowa, jest cena jest więc wyższa niż w przypadku standardowych dostaw. Jej koszt jest zwykle inny u każdego przewoźnika, informacje na temat cen przesyłek pobraniowych można znaleźć na stronie internetowej danej firmy. Wysyłając przesyłkę za pobraniem warto również pomyśleć o zakupie dodatkowego ubezpieczenia paczki.


Zwrot pieniędzy z pobrań

Czas oczekiwania na zwrot pieniędzy z pobrań uzależniony jest od terminu, który wyznaczyła firma kurierska. Zwykle wynosi on od 14 do 3 dni roboczych od momentu odebrania należności za przesyłkę. Przykładowo najkrótszy czas otrzymania zwrotu w przypadku firmy DHL wynosi 10 dni roboczych od chwili doręczenia paczki i odebrania pieniędzy od klienta.

Jak odebrać pieniądze? W trakcie zamawiania kuriera należy podać numer konta bankowego, na który zostanie dokonany zwrot należności. Numer ten można w dowolnym momencie zmieniać lub dodawać nowe logując się na stronę kuriernet.pl Każda przesyłka pobraniowa może zostać przypisana do innego numeru konta.


Jak wysłać paczke pobraniową - zamówienie kuriera

Wysyłka paczki pobraniowej niewiele różni się od wysyłki standardowej i już opłaconej paczki. Wystarczy wybrać formularz „zamów kuriera” na stronie kuriernet.pl. Jak wypełnić formularz? Najpierw należy uzupełnić podstawowe informacje dotyczące przesyłki. Kolejnym krokiem jest wybór „opcji dodatkowych”. To w tym miejscy należy oznaczyć, że przesyłka nadana zostanie za pobraniem.

Kolejnym krokiem jest wybór firmy kurierskiej. W formularzu podane są informacje dotyczące przewoźników dostarczających przesyłki za pobraniem. Oznaczony jest również czas oczekiwania na zwrot należności za pobranie. Po wypełnieniu formularza i uzupełnieniu numeru konta, na który mają zostać przesłane pieniądze wystarczy już tylko oczekiwać na kuriera w umówionym terminie.


Czy można otworzyć przy kurierze przesyłkę pobraniową?

Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem przewozowym kurier przed wręczeniem odbiorcy przesyłki ma obowiązek pobrania opłaty w ustalonej kwocie. Sprawdzenie przesyłki przed uiszczeniem zapłaty lub pisemnym potwierdzeniem odbioru jest więc w przypadku większości firm niemożliwe.

Osoby, które wybierają opcję przesyłki za pobraniem liczą na to, że dzięki temu będą mogły sprawdzić jej zawartość i na tej podstawie odmówić odbioru produktu powinny być świadome, że jest to raczej niemożliwe. Zdarzają się przypadki, w których kurier zgadza się na sprawdzenie zawartości paczki przed przyjęciem należności, czyni to jednak na własną odpowiedzialność.


KurierNet - dlaczego warto z nas skorzystać?

KurierNet jest liderem wśród działających na polskim rynku brokerów kurierskich. Współpracujemy z największymi, renomowanymi przewoźnikami. Stawiamy na jakość i bezpieczeństwo, równocześnie zapewniając naszym klientom najlepszą ofertę cenową oraz liczne promocje. Najwyższa jakość usług i niska cena to nasz znak rozpoznawczy.

Zamówienie kuriera na stronie kuriernet.pl jest niezwykle proste. Przygotowaliśmy przejrzysty i łatwy do wypełnienia formularz, który umożliwia klientom szybkie zamówienie usługi u wybranego przewoźnika. Logując się na naszej stronie klienci mogą aktualizować informacje dotyczące danych swojej firmy, a także znaleźć specjalne oferty promocyjne.


Fałszywe przesyłki pobraniowe - uwaga!

Przesyłki pobraniowe wykorzystywane są ostatnio również przez oszustów. W ostatnim czasie miały miejsce przypadki osób, które otrzymały i opłaciły niezamawianą paczkę. W takiej sytuacji przed odbiorem i dokonaniem należności warto sprawdzić, czy transakcji nie wykonali inni domownicy. Jeśli nie, należy odmówić odbioru paczki, a o sprawie poinformować policję.


 

Kuriernet_maksymalne_wymiary Kuriernet - jak obniżyć koszty paczek? Kuriernet - Towary wyłączone Kuriernet - Przesyłki lotnicze Kuriernet - Duże gabaryty
Import

Rzetelna_firma

Infolinia:
0­-22­-266­-86­-32


biuro@kuriernet.pl

Skontaktuj się
z Nami!

Partnerzy:

Glslogo_0x50 Logodpd_0x50 Logokex_0x50 Logoups_0x50 Glslogo_0x50 Logodpd_0x50 Logokex_0x50 Logoups_0x50 Glslogo_0x50 KURIERNET_logo_kolor_0x50 Logokex_0x50
Kuriernet.pl ul. Mostowa 77, 05-200 Czarna tel. 22 266 86 32 , email: