Przypomnienie hasła    Nie masz jeszcze konta?    Zarejestruj się

Dla naszych Klientów wysłaliśmy już ponad 750 000 przesyłek.  Dołącz do nas. Infolinia: 0 -22 266-86-32 email: biuro@kuriernet.pl

Top_button0 Top_button1 Top_button2
Monitoruj:

Poniżej znajduje się wykaz kodów pocztowych miejscowości stanowiących strefę rozszerzoną usług przewozowych UPS w Polsce. Nadanie i odbiór przesyłki z miejscowości w strefie rozszerzonej obarczone jest dodatkową opłatą uwidocznioną w cenniku serwisu kuriernet.

Strefy rozszerzone DHL

Podział na strefy stosowany jest przez większość firm kurierskich. Strefy dzielone są na I i II, a także miejską i zamiejską. Strefa rozszerzona wyznaczana jest przez kod pocztowy danej miejscowości oraz granice miast. Strefa ta obejmuje miejsca, które znajdują się w dalszej odległości od siedziby danego przewoźnika.

Wyznaczenie strefy rozszerzonej przez daną firmę wynika z utrudnień dostawy i odbioru paczek z miejsc oddalonych od siedziby danej firmy. Usługi kurierskie do miejscowości, których kody pocztowe znajdują się w takiej strefie są w większości firm droższe. Wynika to z wyższych kosztów operacyjnych dostawy lub odbioru paczki.
Dodatkowa opłata

W niektórych przypadkach opłata strefowa może zostać naliczona podwójnie. Dotyczy to sytuacji, w których zarówno nadawca jak i odbiorca znajdują się w strefie rozszerzonej. Dodatkowych opłat za usługi kurierskie mogą spodziewać się mieszkańcy niewielkich, mniej zaludnionych miejscowości takich jak np. Ząb w Małopolsce, Sławatyczne w Lubelskim, czy też Wierzchowo w Zachodniopomorskiem.

Na rynku działają jednak przewoźnicy, którzy nie naliczają dopłat za dostawę i odbiór paczek z miejscowości znajdujących się w dalszej odległości od ich siedziby. Jedną z takich firm jest DHL oferująca taką samą cenę niezależnie od miejsca usługi. Wielu przewoźników nie wymaga opłat za strefę rozszerzoną od klientów, którzy nawiązali z nimi stałą współpracę.

Kuriernet_maksymalne_wymiary Kuriernet - jak obniżyć koszty paczek? Kuriernet - Towary wyłączone Kuriernet - Przesyłki lotnicze Kuriernet - Duże gabaryty
Import

Rzetelna_firma

Infolinia:
0­-22­-266­-86­-32


biuro@kuriernet.pl

Skontaktuj się
z Nami!

Partnerzy:

Glslogo_0x50 Logodpd_0x50 Logokex_0x50 Logoups_0x50 Glslogo_0x50 Logodpd_0x50 Logokex_0x50 Logoups_0x50 Glslogo_0x50 KURIERNET_logo_kolor_0x50 Logokex_0x50
Kuriernet.pl ul. Mostowa 77, 05-200 Czarna tel. 22 266 86 32 , email: