Przypomnienie hasła    Nie masz jeszcze konta?    Zarejestruj się

Dla naszych Klientów wysłaliśmy już ponad 750 000 przesyłek.  Dołącz do nas. Infolinia: 0 -22 266-86-32 email: biuro@kuriernet.pl

Top_button0 Top_button1 Top_button2
Monitoruj:

 

Tanie przesyłki kurierskie DPD

Kurier DPD

Spis treści

 
 • 1 UPS – światowy lider na rynku przesyłek kurierskich


  UPS – światowy lider na rynku przesyłek kurierskich

  UPS (United Parcel Service) to wiodąca firma na światowym rynku w branży kurierskiej. Ojczyzną UPS są Stany Zjednoczone. Centrala przedsiębiorstwa, które cieszy się największym zaufaniem klientów na całym globie, znajduje się w Atlancie w stanie Georgia. Firma zatrudnia 435 tysięcy pracowników, z czego 354 tysiące to personel stacjonujący w USA, a 81 tysięcy w pozostałych krajach świata. Wyniki finansowe szacowane są na 58,2 miliarda dolarów (dane z roku 2014). W 2014 roku UPS dostarczyło do odbiorców mieszkających w ponad 220 krajach i terytoriach 4,5 miliarda paczek i dokumentów.

  Dzienny wskaźnik obsługi, to 18 milionów przesyłek. Te wyniki są możliwe dzięki zaawansowanej flocie liczącej prawie 100 tysięcy pojazdów, takich jak: samochody do transportu paczek, dostawcze, ciężarowe, motocykle. UPS posiada także flotę samolotów w liczbie 237. Dodatkowo firma czarteruje 412 samolotów w obsłudze klientów w każdym zakątku na ziemi. United Parcel Service dociera do każdego adresu na terenie Ameryki Północnej i Europy oraz na inne tereny globu dzięki rozbudowanej sieci połączeń obsługiwanych przez węzłowe porty lotnicze w USA, Europie i Azji. Sieć jaka została stworzona przez UPS ciągle się rozrasta by zapewnić jak najlepszy pakiet usług przesyłek kurierskich każdemu klientowi, w każdym miejscu i o każdej porze.  UPS – historia sukcesu


  Firma kurierska UPS została założona w 1907 roku przez dziewiętnastolatka Jamesa E. Casey’a. W tym czasie w Ameryce potrzeba przedsiębiorstw świadczących usługi kurierskie była bardzo duża. Ten popyt zauważył młody Casey, który miał już doświadczenie w tej branży pracując wcześniej dla innych firm dostarczających przesyłki. Jim pożyczył od kolegi 100 dolarów i założył firmę pod nazwą American Messenger Company. Siedzibą przedsiębiorstwa stało się Seattle w stanie Waszyngton.


  Pierwsze Biuro

  Pierwszym biurem stała się skromna przestrzeń w piwnicy. Casey zgromadził wokół siebie kilku rówieśników i z impetem wkroczył na rynek kurierski. Obsługa klientów polegała na dostarczaniu paczek, korespondencji bagaży, a nawet posiłków. Sprawy te załatwiane były pieszo lub na rowerach. Domeną firmy było hasło „najlepsze usługi za najniższą cenę”. Dodatkowo założyciel narzucał i surowo przestrzegał kilka zasad. Były to: najwyższa uprzejmość wobec klientów firmy, niezawodność, całodobowa obsługa oraz atrakcyjna cena. Konsekwencja ta miała doprowadzić do wielkiego sukcesu przedsiębiorstwa. Tak też się stało.

  Kolejne lata istnienia firmy można wyznaczać milowymi krokami. Dopiero po 6 latach istnienia firmie udało się zakupić pierwszy samochód dostawczy. Wtedy też American Messenger Company zmieniło nazwę na Merchants Parcel Delivery. Tak też dokonywała się specjalizacja firmy polegająca na obsłudze głównie paczek. 1916 rok to powiększanie floty pojazdów i rozwój.

  W tym też czasie w system identyfikacji firmy został wprowadzony charakterystyczny i rozpoznawalny na całym świecie kolor brązowy. Firma nabierała wiatru w żagle. W 1919 roku działalność wyszła poza teren Seattle, a nazwa przedsiębiorstwa przybrała formę, która znana jest po dziś dzień. Nazwa United Parcel Service zawiera w sobie to, co najbardziej istotne w działalności firmy. United („zjednoczone”) mówi o tym, że działalność firmy w każdym miejscu jest częścią konkretnej organizacji, Parcel (z ang. „paczka”, „przesyłka”) informuje o tym jaką usługę – Service – świadczy.

  W 1927 roku UPS obsługiwała już całe wybrzeże Pacyfiku należące do USA, a w 1930 roku działalność sięgała już wschodniego wybrzeża (Nowy Jork, New Jersey).

  Rok 1953 to wielki skok w usługach kurierskich w UPS. Firma zaczęła wykorzystywać rejsowe loty komercyjne łącząc oba wybrzeża USA oferując ekspresową dostawę paczek. Usługa ta została nazwana UPS Blue Label Air i już w 1978 roku świadczyła usługi klientom na terenie całych Stanów Zjednoczonych (również na Hawajach i Alasce). United Parcel Service to pierwsza w historii USA firma, która obsługiwała każdy adres na terenie kraju. Moment, w którym udało się to osiągnąć nazwano „Złotym Ogniwem”.


  Zasięg firmy i innowacje

  Zasięg firmy wiązał się z wielką odpowiedzialności za dobra klientów. Firma zaczęła wykorzystywać postęp technologiczny wprowadzając do swojej działalności coraz to nowe urządzenia, które dawały klientom możliwość wglądu w świadczoną usługę. W 1992 roku wprowadzony został elektroniczny monitoring przesyłek naziemnych.

  Te innowacje wzbudzały wielkie zaufanie w UPS, czego efektem był rozszerzający się zasięg przedsiębiorstwa. W tym samy roku UPS obsługuje już ponad milion stałych klientów w 200 krajach na świecie. Globalna sieć połączeń potrzebowała utworzenia centrali ich obsługującej. Tak też powstała UPS Logistics Group (1993 r.).

  Uruchomiona została strona internetowa UPS.com, a wraz z nią wprowadzano nowe udogodnienia dla kurierów i klientów, jak obliczanie stawek za przesyłkę, określanie czasu przewozu, dostęp do obsługi zamówienia przez wszelakie urządzenia elektroniczne. Postęp ten trwa nieustannie mając na celu najwyższą jakość obsługi klientów na całym świecie.

  Na teren Polskich United Parcel Service wkroczył w roku 1992 poprzez partnerstwo serwisowe z PPS Polkurier. Obecnie na polskim rynku istnieje spora liczba firm kurierskich. UPS należy do jednych najbardziej prestiżowych i cieszących się zaufaniem i zadowoleniem klientów.

  Usługi kurierskie to bardzo wygodny i bezpieczny sposób w przesyłaniu różnego typu przesyłek. Brak monopolu na rynku sprawia, że firmy kurierskie oferują całą gamę możliwości klientowi. Przesyłka jest dostarczana szybko i bezpiecznie w każde miejsce na globie, a nad paczką mamy pełną kontrolę. Wszystko to dzięki nowoczesnej technologii.


  Pełna kontrola nad przesyłką – monitorowanie paczek w UPS


  Wysyłając przesyłkę do odbiorcy w kraju, czy zagranicą klient chce mieć pewność, że zostanie ona dostarczona bezpiecznie oraz szybko. UPS od ponad dwóch dekad oferuje pełny wgląd w swoje usługi dając klientowi możliwość monitorowania przesyłki. Tracking paczek w UPS dostępny jest za pośrednictwem kilku oferowanych opcji.

  System monitorowania przesyłek w UPS jest bardzo rozbudowany i dostosowany nawet do najbardziej wymagających klientów. Tracking paczki odbywa się za pomocą numeru monitorowania lub InfoNotice (Awizo przesyłki). Poprzez wpisanie numeru w panelu na stronie internetowej UPS klient uzyskuje potrzebne informacje. Innym sposobem jest monitorowanie przez numer referencyjny. Firma oferuje także monitorowanie drogą mailową oraz przez telefon komórkowy wykorzystując wiadomości tekstowe SMS.

  Przedsiębiorstwo wprowadziło również pakiet mający na celu umożliwić kontrole nad przesyłkami oraz dostarczać niezbędnych informacji w każdym miejscu i o każdej porze. Takie zadania spełniają usługi UPS My Choice, Quantum View oraz Flex Global View pozwalający na zarządzeniu dostawami w najbardziej zaawansowany sposób.


  Serwis bez ograniczeń – gabaryty paczek obsługiwanych przez UPS


  UPS określa konkretne ograniczenia dotyczące gabarytów obsługiwanych przesyłek. Limitacje przedstawiają się następująco:

  – waga paczki nie może przekraczać 70 kg

  – maksymalne wymiary paczki (długość i obwód) to 419 cm

  – pojedyncza paczka nie może być dłuższa niż 270 cm

  – przesyłki przekraczające 31.5 kg, a na terenie Unii Europejskiej 25 kg, muszą być opatrzone specjalną etykietą przeznaczoną do paczek ciężkich

  – w wypadku przekroczenia maksymalnych wymiarów przesyłki podlegają specjalnej wycenie zgodnej z wagą wymiarową.

  Jeśli paczka przekracza te ograniczenia poddawana jest dodatkowej opłacie. Fakt zatem jest taki, że możliwości oferowane przez UPS są niemalże nieograniczone. W sytuacji, kiedy przesyłka nie odpowiada zasadom wyznaczonym przez firmę polecany jest bezpośredni kontakt z UPS w celu określenia warunków przewozu. Dla zwykłego użytkownika jednak te limitacje są w 100% wystarczające.


  Rodzaje usług kurierskich świadczonych przez UPS


  UPS oferuje szerokie spektrum świadczonych usług kurierskich. Poprzez wybór usługi paczka dostarczana jest pod konkretny adres w dokładnie określonym terminie. Na terenie kraju dostępne są następujące usługi:

  – UPS Standard gwarantujący zaplanowane doręczenie przesyłki z każdego adresu na każdy inny adres na terenie Polski w określony dzień

  – UPS Express Saver zapewnia dostarczenie przesyłki na następny dzień roboczy

  – UPS Express to usługa, dzięki której przesyłka zostanie dostarczona następnego dna do godziny 12:00

  – UPS Express Plus pozwala na doręczenie przesyłki na następny dzień do godziny 9:00.

  Jeszcze większe możliwość w wyborze usługi są oferowane przez UPS w przypadku przesyłek zagranicznych. W przypadku obsługi paczek na dużych dystansach UPS wykorzystuje doskonale rozwiniętą siatkę transportu lotniczego. Firma pozwala wybrać następujące opcje:

  – UPS Standard realizuje dostawę na terenie Europy w przeciągu 5 dni

  – UPS Expedited pozwala na zaplanowanie dostawy paczki na adres w krajach poza Europą

  – UPS Express Saver gwarantuje dostarczenie przesyłki na drugi dzień na terenie Europy, w ciągu dwóch dni na adresy w Stanach Zjednoczonych, dwóch-trzech dni w Azji oraz doręczenie w określony dzień w krajach na terenie starego kontynentu oraz w każdym innym kraju na świecie

  – UPS Express i UPS Express Plus poszerzają analogicznie możliwości UPS Express Saver z naciskiem na konkretną godzinę.

  Atrakcyjną opcją jest oferowany przez UPS Access Point pozwalający na dostawę paczek z punktu wysyłki do drzwi odbiorcy, z punktu do punktu lub od wysyłającego do punktu odbioru.

  Możliwości jest bardzo wiele. Wszystkie one są dostosowane do wymagań i potrzeb klienta.

  UPS oferuje także fracht morski, który oferuje atrakcyjne ceny, jednakże wydłuża czas dostawy. Atutem firmy jest obsługiwanie bardzo dużej ilości tras morskich, a także możliwość łączenia form przesyłu paczek. Statki wykorzystywane przez UPS docierają do głównych portów na całym świecie.

  Firma oferuje transport pełnokontenerowy, a także transport drobnicowy. Ten rodzaj obsługi przesyłki jest znacznie bardziej ekonomiczny. Gwarantowany jest pełny dostęp do śledzenia przesyłki, dzięki czemu klient może czuć się bezpiecznie i mieć kontrolę nad wysłanym towarem.

  Wgląd i możliwość zarządzania przesyłką są niezwykle ważne w kolejnej dziedzinie, jaką jest e-commerce. Sklepy internetowe korzystające z usług kurierskich stały się dziś niezwykle popularne. UPS świadczy pionierskie usługi w branży e-commerce. Głównymi elementami tego działania są opcje UPS My Choice oraz UPS Access Point.

  Dzięki nim klient może w pełni kontrolować swoją przesyłkę. Usługi te są dostępne bezpłatnie i pozwalają na ustalanie miejsc i czasu dostarczenia, prolongatę odbioru, zmianę miejsca dostarczenia paczki. Dzięki UPS Access Point przesyłki mogą być doręczane do całej sieci miejsc na mapie świata, takich jak małe sklepiki, kioski, stacje benzynowe, czy inne lokalizacje komercyjne.

  Stwarza to ogromne możliwości i zapewnia wygodę klientowi. Dzięki rozwojowi systemów komputerowych oraz stwarzanemu przez to dostępowi do usługi UPS My Choice przez smartfony kontrola nad przesyłkami staje się nieograniczona. Te opcje cieszą się ogromną popularnością, stanowią ogromną konkurencję dla popularnych paczkomatów i stają się doskonałą alternatywą dostaw przesyłek.


  Cennik usług kurierskich firmy UPS  Cennik usług kurierskich w UPS jest zróżnicowany na przesyłki krajowe i zagraniczne. Cena wzrasta proporcjonalnie do wagi i rozmiaru wysyłanej paczki. UPS należy do firm, których opłaty są nieco wyższe od konkurencji.

  Za to jednak jakość świadczonych usług jest bardzo wysoka. Obliczanie wartości przesyłki można wykonać na specjalnych formularzu dostępnym na stronie internetowej UPS.com.

  Znacznie bardziej przyjazna wersja systemu znajduje się na portalu kuriernet.pl, który bezpośrednio współpracuje z UPS i niezawodnie dokona obliczeń oraz przeprowadzi przez proces przygotowania i wysłania przesyłki. Dodatkowym atutem kuriernet.pl jest specjalna okazja cenowa usług świadczonych przez UPS.


  Wysyłka z UPS


  Oferowane przez UPS usługi pozwalają na dostosowanie możliwości wysyłki do potrzeby klienta. Przygotowana do wysyłki paczka powinna posiadać etykietę wysyłkową UPS, która jest generowana podczas wypełniania formularza na stronie internetowej UPS.com. Etykietę należy wydrukować i dołączyć do przesyłki. Nie jest konieczne logowanie do systemu, gdyż paczkę można wysłać jako gość. Tak przygotowana paczka może być odebrana przez kuriera. Płatność za przesyłkę odbywa się formie elektronicznej.

  Przygotowana i opłacona przesyłka już po kilku minutach może być przekazana firmie UPS. Paczkę należy przekazać do lokalnego punktu nadania przesyłek UPS. Można również skorzystać z opcji UPS Access Point i odnaleźć najbliższy punkt za pomocą lokalizacji UPS znajdującej się na stronie internetowej lub przekazać ją bezpośrednio kurierowi. Dostępna jest także usługa umożliwiająca zaplanowanie odbioru przesyłki w konkretnej godzinie i w konkretnym miejscu.

  Niezwykle wygodnym sposobem jest skorzystanie z usług portali oferujących zamówienie kuriera i obsługę przesyłki. Portal, który bardzo sprawnie przeprowadza klienta przez procedurę nadawania paczki, a przy tym współpracując z UPS, oferuje atrakcyjną cenę, jest kuriernet.pl.

  Formalności, którym trzeb stawić czoło na stronieUPS.com mogą niektórych przerazić, dlatego skorzystanie z usług kuriernet.pl zaoszczędzi klientowi niepotrzebnego stresu, przy czym usługa będzie realizowana przez UPS, dlatego klient może czuć się bezpiecznie o wysyłane dobra.


  Ubezpieczenie przesyłki w UPS


  Firma UPS gwarantuje najwyższą jakość usługi i od wielu lat zapewnia bezpieczeństwo transportowanym towarom. Jednakże odpowiedzialność za przesyłkę jest ograniczona. Ubezpieczenie przesyłki wymaga zdeklarowania jej wartości i skorzystania z opcji dostępnej przy dokonywaniu wysyłki.

  Deklaracje wartości są regulowane przez limity określone dla konkretnego kraju. Przy deklarowaniu przesyłek krajowych należy dokonać opłaty za usługę dodatkową. Opłaty te przedstawiają się następująco:

  – przesyłki o wartości nie przekraczającej 323 PLN nie podlegają dodatkowym opłatom

  – przesyłki o wartości w granicach 323-50.000 PLN podlegają opłacie w wysokości 2.80 PLN

  – przesyłki o wartości w granicach 50.001-100.000 PLN podlegają opłacie w wymiarze 0.1% zdeklarowanej wartości

  – przesyłki o wartości przekraczające wartość 100.000 PLN podlegają opłacie w wymiarze 0.2% zdeklarowanej wartości.

  Przesyłki międzynarodowej podlegają opłacie 1% zdeklarowanej wartości, jednakże nie może ona być mniejsza niż 19.45 PLN za jedną przesyłkę.

  Kwoty ubezpieczenia nie są zbyt wygórowane, dlatego też dla bezpieczeństwa i spokoju warto je pokryć.


  Restrykcje w wysyłce towarów przez UPS


  Firma UPS posiada w swoim regulaminie obostrzenia dotyczące rodzajów wysyłanych towarów. Na liście znajdują się towary zabronione, których wysyłka jest niemożliwa. Do tych towarów należą:

  – napoje alkoholowe;

  – skóry zwierząt (niedomowych);

  – towary o szczególnej wartości (np. dzieła sztuki, antyki, kamienie szlachetne, złoto i srebro);

  – towary/materiały niebezpieczne;

  – broń palna

  – futra;

  – kość słoniowa i produkty z kości słoniowej;

  – żywe zwierzęta;

  – gotówka oraz przedmioty zbywalne;

  – towary łatwo psujące się;

  – rzeczy osobiste (z wyjątkiem wysyłek do USA);

  – rośliny

  – materiały pornograficzne;

  – nasiona

  – znaczki pocztowe o wysokiej wartości;

  – tytoń i wyroby tytoniowe;

  – bagaż pozostawiony bez opieki.

  W poszczególnych krajach lista ta może się powiększać. Wtedy też nadawca na własną odpowiedzialność dokonuje wysyłki zabronionego towaru. Firma UPS nie podejmie się również transportu dóbr, które znajdują się na liście zabronionych w danym państwie, czy regionie.

  Podobnie z towarami naruszającymi przepisy eksportowe. Transport towarów zabronionych może jednak odbywać się w szczególnych przypadkach i jest on regulowany na podstawie specjalnych kontraktów.


  Reklamacja usługi w UPS


  W firmie UPS procedura reklamacyjna może być uruchamiana w dwóch przypadkach. Pierwszym z nich jest nieterminowe doręczenie przesyłki. Jeśli taka sytuacja nastąpiła, klientowi przysługuje 14 dni na zgłoszenie reklamacji.

  Drugim przypadkiem jest uszkodzenie lub zagubienie paczki. Wtedy też rozróżniane są dwa rodzaje uszkodzeń: jawne, czyli takie, które jest widoczne przy odbiorze przesyłki oraz niejawne, tj. widoczne dopiero po rozpakowaniu paczki. W sytuacji wystąpienia którejś z nich należy uruchomić proces reklamacji.

  Reklamacja może być składana do UPS w formie pisemnej, elektronicznej (faks, e-mail bądź na podstawie formularza dostępnego na stronie przedsiębiorstwa) oraz ustnej do protokołu. Reklamacja leży w gestii nadawcy przesyłki, a w szczególnych przypadkach również odbiorcy. Tymi przypadkami są:

  – zrzeknięcie się nadawcy na rzecz odbiorcy dochodzenia wszelkich praw

  – doręczenie przesyłki kurierskiej

  – w sytuacji przysługiwania mu prawa rozporządzania przesyłka inną niż kurierska.

  Reklamacja powinna zawierać:

  – datę sporządzenia reklamacji

  – dane i adres do korespondencji osoby składającej reklamację

  – przedmiot oraz uzasadnienie reklamacji

  – kwotę roszczenia oraz dokumentację potwierdzającą wysokość poniesionej szkody – za wyjątkiem sytuacji, gdy reklamacja dotyczy wyłącznie zwrotu opłat za przewóz w ramach Gwarancji Zwrotu Pieniędzy

  – datę i miejsce nadania przesyłki;

  – numer przesyłki kurierskiej;

  – wykaz załączonych dokumentów;

  – podpis osoby uprawnionej do wniesienia reklamacji (w przypadku reklamacji zgłoszonej w formie papierowej), lub dane identyfikujące adresata w przypadku złożenia reklamacji w innej formie.

  Szczegółowe dane dotyczące procedury reklamacyjnej są zawarte w dokumencie opublikowanym na stronie UPS (https://www.ups.com/media/news/pl/Procedura_Reklamacyjna.pdf )

  Reklamacja przez UPS jest rozpatrzona w ciągu 30 dni.


  Godziny pracy i kontakt do kurierów UPS na terenie Polski


  Często zdarza się tak, że kurier nie zastanie odbiorcy w domu. Wtedy też dostępny jest kontakt z biurem obsługi klienta lub bezpośrednio z kurierem w celu uzgodnienia innego terminu dostawy paczki.


  Na terenie Polski wykaz danych do biur UPS przedstawia się następująco.

  MIASTO ADRES KONTAKT
  Białystok ul. Przędzalniana 8

  15-688 Białystok

  Tel.: (0) 801-900-877

  Tel.: +48-(0)-22-4-894-877- dla telefonów komórkowych

  UPS Bielsko-Biała ul. Piekarska 130

  43-300 Bielsko-Biała

  Tel.: +48 (0) 32 606 91 91
  Bydgoszcz ul. Objazdowa 1

  85-882 Bydgoszcz

  Tel.: (0) 801-900-877

  Tel.: +48 (0)-22-4-894-877 dla telefonów komórkowych

  Mail Boxes Etc. Bydgoszcz

  Punkt przyjmowania przesyłek

  ul. Rejtana 2

  85-032 Bydgoszcz

  Tel./Faks: +48-(0)-52-344-88-93

  Godziny otwarcia:

  Pon.-Pt. 9.00-18.00

  Częstochowa ul. Bór 67/69

  42-200 Czestochowa

  Tel.: (0) 801-900-877

  tel. +48 (0) 22 4 894 877- dla telefonów komórkowych

  Ełk ul. Mickiewicza 37

  19-300 Ełk

  Tel.: (0) 801-900-877

  Tel.: +48-(0)-22-4-894-877- dla telefonów komórkowych

  Gdańsk ul. Wodnika 50

  80-299 Gdańsk

  Tel.: +48-(0)-58-763-33-33
  Gorzów Wielkopolski ul. Małorolnych 3B

  66-400 Gorzów Wielkopolski

  Tel.: (0) 801-900-877

  Tel.: +48-(0)-22-4-894-877- dla telefonów komórkowych

  Kalisz ul. Częstochowska 140c

  62-800 Kalisz

  Tel.: (0) 801-900-877

  Tel.: +48 (0)-22-4-894-877 dla telefonów komórkowych

  Katowice ul. Kościuszki 227

  40-650 Katowice

  Tel.: +48-(0)-32-606-91-91

  Fax: +48-(0)-32-606-91-00

  Kielce ul. Przemysłowa 7a

  26-052 Sitkówka Nowiny

  Tel.: (0) 801-900-877

  Tel.: +48-(0)-22-4-894-877- dla telefonów komórkowych

  Koszalin ul. Mieszka I 20B

  75-124 Koszalin

  Tel.: (0) 801-900-877

  Tel.: +48-(0)-22-4-894-877-dla telefonów komórkowych

  Kraków ul. Kosiarzy 6

  30-731 Kraków

  Tel.: (0) 801 900 877

  Tel.: +48 (0) 22 4 894 877

  Mail Boxes Etc. Kraków

  Punkt przyjmowania przesyłek

  ul. Pilotów 2

  31-462 Kraków

  Tel.: +48-(0)-12-341-07-26

  Godziny otwarcia

  Pon.-Pt. 8.30 – 17.30

  Mail Boxes Etc.Kraków

  Punkt przyjmowania przesyłek

  ul. Królewska 51

  31-081 Kraków

  Tel.: +48-(0)-12-307-74-44

  Godziny otwarcia

  Pon.-Pt. 8.30 – 18.00

  Legnica ul. Poznańska 51

  59-220 Legnica

  Tel.+ 48 (0) 71 335 83 00
  Łódź ul. Traktorowa 111

  91-204 Łódź

  Tel.: +48 (0) 42 613 27 00
  Mail Boxes Etc. Łódź

  Punkt przyjmowania przesyłek

  Ul. Św.Franciszka z Asyżu 62

  93-479 Łódź

  Tel: +48 (0) 42 681 31 04

  Fax: +48 (0) 42 680 02 50

  Godziny otwarcia:

  Pon.-Pt. 9.00-17.00

  Lublin ul. Mełgiewska 80

  20-234 Lublin

  Tel.: (0) 801-900-877

  Tel.: +48-(0)-22-4-894-877 dla telefonów komórkowych

  Olsztyn ul. Piłsudskiego 75A

  10-460 Olsztyn

  Tel.: (0) 801-900-877

  Tel.: +48-(0)-22-4-894-877- dla telefonów komórkowych

  Opole ul. Kasprowicza 8

  45-346 Opole

  Tel.: (0) 801-900-877

  Tel.: +48-(0)-22-4-894-877- dla telefonów komórkowych

  Mail Boxes Etc. Opole

  Punkt przyjmowania przesyłek

  Plac Teatralny 13

  (Galeria Opolanin, przyziemie)

  45-056 Opole

  Tel.: +48-(0)-77-44-19-400

  (0)-884-809-077

  Godziny otwarcia:

  Pon.-Pt. 9:00-18:00

  Sob: 10:00-14:00

  Ostrołęka Ławy 81C

  07-411 Rzekuń

  Tel.: (0) 801-900-877

  Tel.: +48-(0)-22-4-894-877- dla telefonów komórkowych

  Piła ul. Krzywa 15-17

  64-920 Piła

  Tel.: (0) 801-900-877

  Tel.: +48-(0)-22-4-894-877- dla telefonów komórkowych

  Płock ul. Wiadukt 1

  09-400 Płock

  Tel.: (0) 801-900-877

  Tel.: +48 (0) 22-4-894-877 dla telefonów komórkowych

  Mail Boxes Etc. Płock

  Punkt przyjmowania przesyłek

  Al. Stanisława Jachowicza 17B

  09-402 Płock

  Tel. +48-(0)-24-366-12-95

  Godziny otwarcia

  Pon.- Pt. 9.00 – 17:30

  Poznań ul. Bałtycka 6

  61-013 Poznań

  Tel.: +48-(0)-61-815-14-00
  Mail Boxes Etc. Poznań

  Punkt przyjmowania przesyłek

  ul. Głogowska 16

  60-734 Poznań

  Tel/Fax: +48-(0)-61-222-69-42

  Godziny otwarcia:

  Pon.-Pt. 8.00-17.00

  Mail Boxes Etc. Poznań

  Punkt przyjmowania przesyłek

  ul. Stanisława Staszica 2/2

  60-527 Poznań

  Tel.: +48-(0)-61-223-60-32

  Fax:+48-(0)-61-223-69-05

  Godziny otwarcia:

  Pon.-Pt. 9.00-17.00

  Radom ul. Okrzei 17/21

  26-600 Radom

  Tel.: (0) 801-900-877

  Tel.: +48-(0)-22-4-894-877- dla telefonów komórkowych

  Rzeszów ul. Lubelska 50

  35-233 Rzeszów

  Tel.: +48-(0)-17-863-61-55

  Tel.: +48-(0)-17-860-01-60

  Sandomierz ul. Błonie 18

  27-600 Sandomierz

  Tel.: (0) 801-900-877

  Tel.: +48-(0)-22-4-894-877- dla telefonów komórkowych

  Szczecin ul.Kasztanowa 17

  72-005 Przecław

  Tel.: (0) 801 900 877

  Tel.: +48-(0)-22-489-48-77 – dla telefonów komórkowych

  Mail Boxes Etc. Szczecin

  Punkt przyjmowania przesyłek

  ul. Bohaterów Warszawy 11B

  70-370 Szczecin

  Tel: + 48 (0) 91 820-35-10

  Fax: +48 (0) 91 820-69-52

  Godziny otwarcia

  Pon.- Pt. 9.00 – 18.00

  Szczecinek ul. Wiśniowa 16

  78-400 Szczecinek

  Tel.: (0) 801-900-877

  Tel.: +48-(0)-22-4-894-877- dla telefonów komórkowych

  Tarnów ul. Nowy Świat 78

  33-100 Tarnów

  Tel.: (0) 801-900-877

  Tel.: +48-(0)-22-4-894-877- dla telefonów komórkowych

  Toruń ul. Mazowiecka 46/48

  87-100 Toruń

  Tel.: (0) 801 900 877

  Tel.: +48 (0) 22 4 894 877 – dla telefonów komórkowych

  Mail Boxes Etc. Grudziądz

  Punkt przyjmowania przesyłek

  ul. Piłsudskiego 16

  86-300 Grudziądz

  Tel.: (0) 722-104-722

  Godziny otwarcia: Pon.-Pt. 9.00-18.00

  Wałbrzych

  Świebodzice

  ul. Świdnicka 57

  58-160 Świebodzice

  Tel.: (0) 801-900-877

  Tel.: +48-(0)-22-4-894-877- dla telefonów komórkowych

  Warszawa UPS Polska Sp. z o.o. ul. Prądzyńskiego 1/3

  01-222 Warszawa

  Tel.: +48-(0)-22-534-00-00

  Faks: +48-(0)-22-534-08-01

  Mail Boxes Etc. Warszawa

  Punkt przyjmowania przesyłek

  ul. Marszałkowska 80

  00-517 Warszawa

  Tel.: +48-(0)-22-622-31-52

  Faks: +48-(0)-22-622-62-39

  Godziny otwarcia:

  Pon.-Pt. 9.00-18.00

  Mail Boxes Etc. Warszawa

  Punkt przyjmowania przesyłek

  Al. Waszyngtona 46

  03-910 Warszawa

  Tel./Faks: +48-(0)-22-672-77-13

  Godziny otwarcia:

  Pon.-Pt. 10.00-18.00

  Mail Boxes Etc. Warszawa

  Punkt przyjmowania przesyłek

  Al. Komisji Edukacji Narodowej 46

  02-722 Warszawa

  Tel.: +48-(0)-22-408-81-93

  Faks: +48-(0)-22-408-81-94

  Godziny otwarcia:

  Pon.-Pt. 9.00-19.00

  Wrocław ul. Polna 29

  55-095 Długołęka

  Tel.: +48 (0) 71 335 83 00

  Fax: +48 (0) 71 335 83 01

  Mail Boxes Etc. Wrocław

  Punkt przyjmowania przesyłek

  ul. Jedności Narodowej 79

  50-262 Wrocław

  Tel/Fax: +48-(0)-71 349 22 35

  Godziny otwarcia:

  Pon.-Pt. 9.00-18.00

  Mail Boxes Etc. Wroclaw

  Punkt przyjmowania przesyłek

  ul. Krakowska 98

  50-427 Wroclaw

  Tel: +48-(0)-71 330 65 65

  Pon.-Pt. 9.00 – 18.30

  Zamość ul. Kilińskiego 82

  22-400 Zamość

  Tel.: (0) 801-900-877

  Tel.: +48-(0)-22-4-894-877- dla telefonów komórkowych

  Zielona Góra ul. Rzeźniczaka 1

  65-119 Zielona Góra

  Tel.: (0) 801-900-877

  Tel.: +48 (0) 22-4-894-877 dla telefonów komórkowych

  Mail Boxes Etc. Zielona Góra

  Punkt przyjmowania przesyłek

  ul. Bohaterów Westerplatte 52

  65-078 Zielona Góra

  Tel.:+48 (0) 68 326 20 50

  Fax: +48 (0) 68 321 64 37

  Godziny otwarcia:

  Pon.-Pt. 9.00-17.00


  Kariera w UPS – praca jako kurier


  UPS to gigant na rynku firm kurierskich. Zarówno tak jak o klienta, dba również o swoich pracowników. Imponujące są liczby mówiące o personelu zatrudnionym w firmie. UPS na stanowisku kuriera zapewnia atrakcyjne zarobki i cały pakiet świadczeń dodatkowych, z których mogą korzystać zatrudnieni pracownicy. Głównym filarem firmy są właśnie kurierzy, dlatego też inwestycja w tego pracownika jest tak niezwykle ważna. Zarobki oraz zestaw świadczeń pozapłacowych zachęcają do aplikacji na stanowisko kurierskie w UPS. Firma gwarantuje swoim pracownikom pracownikom dopłaty do kart Benefit Multisport i Benefit Multikino. Kurierom przysługuje też dostęp do usług medycznych oferowanych przez placówki Grupy Lux Med. Dla UPS ważne jest poczucie bezpieczeństwa pracowników i ich bliskich, dlatego też w pakiecie znajdują się możliwości ubezpieczenia na życie w AMPLICO LIFE, Programem SOS dla osób podróżujących służbowo oraz dodatkowe świadczenia pozwalające na udział w specjalnym programie emerytalnym. UPS zapewnia również ciągły rozwój w postaci szkoleń.


  UPS – opinie


  Z uwagi na ponad stuletnie doświadczenie, ciągły rozwój i udoskonalanie technologii związanej z obsługą przesyłek na całym świecie firma UPS cieszy się wielkim zadowoleniem i pozytywnymi opiniami klientów. Dane wykazują bardzo wysoki wskaźnik zadowolenia korzystających z usług UPS na całym świecie. Pojawiają się jednak komentarze negatywne związane przede wszystkim z kontaktem kuriera z klientem. Sprawa ta wydaje się być nadal nierozwiązana.


  UPS a inne firmy kurierskie


  Rynek kurierski rozwija się bardzo prężnie. Konkurencja ciągle podwyższa poprzeczkę i konieczna jest walka o klienta. UPS to światowy liter w branży kurierskiej. Za markę jaką jest UPS trzeba więcej zapłacić. Stawki w UPS w porównaniu z innymi przedsiębiorstwami oferującymi podobne usługi są często zdecydowanie wyższe. Firma jednak, pomimo to, wciąż plasuje się na pozycji lidera w branży na świecie.


  UPS – w służbie środowisku


  UPS to przedsiębiorstwo, które nie tylko dba o swoich klientów i pracowników, ale także o środowisko naturalne. Korzystając w najnowocześniejszej technologii UPS wprowadza do swojej floty pojazdy korzystające z alternatywnych źródeł energii. Dzisiaj ponad 5000 pojazdów jest napędzanych przyjazną naturze energią.


  UPS – FAQ (Najczęściej zadawane pytania)  1. Czy można sprawdzić paczkę kurierską przy kurierze?

  Kurier nie ma obowiązku oczekiwania na sprawdzenie przesyłki przez odbiorcę. W przypadku wystąpienia nieprawidłowości odbiorcy przysługuje reklamacja.


  2. Godziny doręczeń

  UPS dostarcza przesyłki na adresy domowe od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-19:00. Adresy firmowe są obsługiwane w godzinach ich urzędowania.

  Na terenie USA, Kanady i Europy nie ma możliwości zaplanowania terminu dostarczenia przesyłki UPS o określonej porze dnia. Paczki są dostarczane przez UPS od poniedziałku do piątku o różnych porach między godziną 9:00 a 19:00.


  3. Czy zwykła paczka jest ubezpieczona?

  Każda paczka o wartości nie przekraczającej 323 PLN jest ubezpieczona przez firmę UPS. Przesyłane dobra przekraczające kwotę 323 powinny zostać poddane deklaracji wartości i wtedy też zostaje pobierana dodatkowa opłata za ich ubezpieczenie.


  4. Co można, a czego nie można wysyłać kurierem UPS?

  UPS świadczy usługi umożliwiające wysyłkę każdego z dób, za wyjątkiem następujących:

  – napoje alkoholowe;

  – skóry zwierząt (niedomowych);

  – towary o szczególnej wartości (np. dzieła sztuki, antyki, kamienie szlachetne, złoto i srebro);

  – towary/materiały niebezpieczne;

  – broń palna

  – futra;

  – kość słoniowa i produkty z kości słoniowej;

  – żywe zwierzęta;

  – gotówka oraz przedmioty zbywalne;

  – towary łatwo psujące się;

  – rzeczy osobiste (z wyjątkiem wysyłek do USA);

  – rośliny

  – materiały pornograficzne;

  – nasiona

  – znaczki pocztowe o wysokiej wartości;

  – tytoń i wyroby tytoniowe;

  – bagaż pozostawiony bez opieki

  – rzeczy objęte zakazem w poszczególnych kraja.

  Wysyłając towary zabronione nadawca czyn to na własną odpowiedzialność, a firma UPS może odmówić usługi.


  5. Uszkodzona przesyłka – co robić?

  Uszkodzona przesyłka podlega procedurom reklamacyjnym. Reklamacja może być składana do UPS w formie pisemnej, elektronicznej (faks, e-mail bądź na podstawie formularza dostępnego na stronie przedsiębiorstwa) oraz ustnej do protokołu.

  Szczegółowe dane dotyczące procedury reklamacyjnej są zawarte w dokumencie opublikowanym na stronie UPS ( https://www.ups.com/media/news/pl/Procedura_Reklamacyjna.pdf ). Reklamacja przez UPS jest rozpatrzona w ciągu 30 dni.


  6. Gdzie zgłosić skargę?

  Wszystkie skargi i reklamacje składa się pod adresem siedziby UPS Polska Sp. z o.o. pod adres ul. Prądzyńskiego 1/3, 01-222 Warszawa lub w siedzibach lokalnych oddziałów UPS na terenie Polski. Można również skorzystać z drogi elektronicznej:

  dipl@ups.com – reklamacja na zaginięcie i uszkodzenie

  custsvcplpl@ups.com – nieterminowe doręczenie

  – faksem na numer: +48-22-534-08-01 i billingpoland@ups.com – reklamacje finansowe

  – pod numerem + 48 22 534 00 00 w przypadku reklamacji dotyczących Gwarancji Zwrotu Pieniędzy.


  7. Prawo pocztowe a usługi UPS

  Usługo świadczone przez UPS są usługami kurierskimi, a zatem przesyłka jest dostarczana w systemie od drzwi do drzwi. Firma obsługuje przesyłki kurierskie, które określają termin dostarczenia, a także gwarantuje cały zakres usług dodatkowy, jak monitorowanie przesyłki, powiadomienia i inne. UPS jest również zobligowana do ochrony danych osobowych.


  8. Czy można płacić kartą dla kuriera UPS?

  Kurierzy UPS nie przyjmują płatności kartą płatniczą.


  9. Czy kurier UPS dzwoni do klienta?

  Kurier nie ma obowiązku dzwonienia do klienta. UPS dysponuje jednak rozbudowanym panelem monitorowania przesyłek.


  UPS – wysyłaj taniej za pośrednictwem kuriernet.pl


  Kuriernet.pl oferuje usługi zamawiania kuriera i przesyłania paczek na terenie całego kraju, Europy oraz świata. Portal współpracuje z największymi firmami kurierskimi na całym świecie. Owocem współpracy są również atrakcyjne ceny.

  Przez portal kuriernet.pl łatwo, szybko i przyjemnie wycenisz swoją paczkę, zamówisz kuriera i nadasz ją do dowolnego zakątka na globie. Strona oferuje również monitoring przesyłki, gdzie bez problemu sprawdzisz status wysłanego towaru. Kuriernet.pl obsługuje wszystkie rodzaje przesyłek i jest doskonałym narzędziem do zarządzania każdą paczką.

Kuriernet_maksymalne_wymiary Kuriernet - jak obniżyć koszty paczek? Kuriernet - Towary wyłączone Kuriernet - Przesyłki lotnicze Kuriernet - Duże gabaryty
Import

Rzetelna_firma

Infolinia:
0­-22­-266­-86­-32


biuro@kuriernet.pl

Skontaktuj się
z Nami!

Partnerzy:

Glslogo_0x50 Logodpd_0x50 Logokex_0x50 Logoups_0x50 Glslogo_0x50 Logodpd_0x50 Logokex_0x50 Logoups_0x50 Glslogo_0x50 KURIERNET_logo_kolor_0x50 Logokex_0x50
Kuriernet.pl ul. Mostowa 77, 05-200 Czarna tel. 22 266 86 32 , email: