Przypomnienie hasła    Nie masz jeszcze konta?    Zarejestruj się

Dla naszych Klientów wysłaliśmy już ponad 750 000 przesyłek.  Dołącz do nas. Infolinia: 0 -22 266-86-32 email: biuro@kuriernet.pl

Top_button0 Top_button1 Top_button2
Monitoruj:

Zlecenia składane za pośrednictwem serwisu kuriernet.pl odbierane przez kurierów zgodnie z dyspozycją złożoną podczas składania zamówienia , o ile lokalizacja odbioru na to pozwoli, lub najbliższego dnia roboczego o ile dzień składania zlecenia jest dniem wolnym od pracy.

 

 Serwis paletowy:

1. Serwis paletowy obsługuje palety do wagi 1000 kg.

2. Przesyłki paletowe muszą być umieszczone na paletach o wymiarach maksymalnych 120x80 cm.

3. Maksymalna wysokość palety wynosi 180 cm

4. Towar umieszczony na palecie nie może wystawać poza jej krawędzie

5. Przesyłki paletowe realizowane są w serwisie UPS STANDARD z planowanym terminem doręcznia na następny dzień roboczy.

 

 

 Serwis paczkowy:

1. Kurierzy UPS obsługują przesyłki zawierające wyłącznie elementy o wadze do 60 kg.

2. Maksymalna dopuszczalna długość paczki wynosi 250 cm, a dopuszczalna suma wymiarów (długość + obwód) - 310 cm.

3. Waga gabarytowa:

Do każdej przesyłki obliczana jest waga gabarytowa (długość x szerokość x wysokość [cm] / 5000).  Kategoria wagowa ustalana jest według wyższej wagi (rzeczywistej lub wymiarowej). Opłata naliczana jest jednakowo dla każdego elementu przesyłki.

4. Za każdy element niestandardowy naliczana jest dodatkowa opłata zgodnie z cennikiem.

Za elementy niestandardowe uważa się przesyłki, które spełniają co najmniej jeden z poniższych parametrów:

      1. Elementy, których najdłuższy bok przekracza 120 cm lub conajmniej dwa boki przekraczają 80 cm
      2. Waga wymiarowa ( długość + obwód) przekracza 300 cm
      3. Waga rzeczywista przekracza 32 kg;
      4. o kształcie okrągłym cylindrycznym lub owalnym;
      5. o nieregularnych kształtach z wystającymi elementami;
      6. obwiązane luźnym sznurkiem;
      7. o lepkiej powierzchni uniemożliwiającej zsuwanie się (np: folie, gumy itd.);
      8. zawierające luźne ciężkie elementy lub takie, których rozkład ciężaru jest nierównomierny;
      9. umieszczone w luźnym opakowaniu lub o niestabilnym kształcie (tzn. możliwe jest przesunięcie się zawartości i związane z tym przesunięcie środka ciężkości podczas transportu;
    10. oznakowane etykietami "Góra/dół" oraz "Ostrożnie szkło";
    11. których zawartość stanowią chemikalia (farby, lakiery, rozpuszczalniki, bejce itp.).
UPS zastrzega sobie prawo do naliczenia opłaty za Dodatkową obsługę, dla każdej paczki, która w ocenie UPS z przyczyn bezpieczeństwa wymaga specjalnej obsługi.

Więcej o elementach niestandardowych znajdziesz tutaj >>>

 

5. Wszystkie przesyłki ubezpieczone są do wartości 323 PLN. Ubezpieczenie powyżej kwoty 323 PLN do 50 000 PLN jest dodatkowo płatne zgodnie z Cennikiem

6. Przesyłki kurierskie realizowane są w dwóch serwisach UPS:

     a. UPS Standard - Dostawa do 24 h - Niegwarantowana. Odbiór i dostawa przesyłek od poniedziałku do piątku, z wyjątkiem świąt oraz dni ustawowo wolnych od pracy.

     b. UPS Express Saver - gwarantowana dostawa na koniec następnego dnia roboczego. Odbiór i dostawa przesyłek odbywa się od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem świąt i dni wolnych od pracy.

     c. UPS Express - gwarantowana dostawa następnego dnia roboczego do godz. 12. Odbiór  przesyłek odbywa się od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem świąt i dni wolnych od pracy, dostawa przesyłek realizowana jest również w soboty.

     d. UPS Express Plus - gwarantowana dostawa następnego dnia roboczego do godz. 9.30. Odbiór przesyłek odbywa się od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem świąt i dni wolnych od pracy, dostawa przesyłek realizowana jest również w soboty.

7. Pobranie (COD)- Pobranie z góry ustalonej przez Nadawcę kwoty w gotówce od Odbiorcy przesyłki. Maksymalna kwota pobrania wynosi 11 000 PLN.

     1. Zwrot należności z pobrania przekazywany jest na rachunek bankowy Klienta podany podczas rejestracji , w terminie do 10 dni roboczych od dnia odebrania przesyłki przez Odbiorcę.

8. Zwrot potwierdzonych dokumentów (ROD) - Zwrot potwierdzonych dokumentów dołączonych do listu przewozowego przesyłki w ciągu 4 dni roboczych.

9. Duża paka - jeżeli suma wymiarów przesyłki przekracza 330 cm ( liczona według wzoru : długość + 2 x szerokość + 2 x wysokość) paczka ta jest traktowana jako "duża paczka". Duże paczki, oprócz dopłaty zgodnej z aktualnym cennikiem, podlegają ograniczeniu minimalnej rozliczanej wagi 40 kg. Informacja na stronie UPS

10. Nadanie w strefie rozszerzonej/Dostawa w strefie rozszerzonej - opłata naliczana dla przesyłek nadawanych/doręczanych do najmniej zamieszkanych terenów kraju. Wykaz kodów pocztowych miejscowości znajdujących się w strefie rozszerzonej znajduje się poniżej:

 

 

Kuriernet_maksymalne_wymiary Kuriernet - jak obniżyć koszty paczek? Kuriernet - Towary wyłączone Kuriernet - Przesyłki lotnicze Kuriernet - Duże gabaryty
Import

Rzetelna_firma

Infolinia:
0­-22­-266­-86­-32


biuro@kuriernet.pl

Skontaktuj się
z Nami!

Partnerzy:

Glslogo_0x50 Logodpd_0x50 Logokex_0x50 Logoups_0x50 Glslogo_0x50 Logodpd_0x50 Logokex_0x50 Logoups_0x50 Glslogo_0x50 KURIERNET_logo_kolor_0x50 Logokex_0x50
Kuriernet.pl ul. Mostowa 77, 05-200 Czarna tel. 22 266 86 32 , email: