Ważna informacja firmy UPS dotycząca przesyłek między UE a Zjednoczonym Królestwem

04-01-2022

Poniżej cytujemy oryginalną wiadmość firmy UPS:

Dziękujemy za powierzenie przesyłek eksportowych firmie UPS.

 

Dokładamy wszelkich starań, aby handel transgraniczny między UE a Zjednoczonym Królestwem nadal przebiegał sprawnie.

Mając to na uwadze, chcielibyśmy poinformować Państwa o ważnych nadchodzących zmianach w formalnościach, związanych z odprawą celną, w handlu między UE a Zjednoczonym Królestwem.

 

Od dnia 1 stycznia 2022 r. eksporterzy, którzy chcą, aby ich klienci korzystali z zerowych stawek celnych

(jeśli są one dostępne na mocy umowy o handlu i współpracy między UE a Zjednoczonym Królestwem) muszą dołączać do przesyłek deklarację dostawcy.

 

Deklaracja dostawcy zawiera informacje o pochodzeniu eksportowanych towarów.

Deklaracja dostawcy może zostać sporządzona na fakturze handlowej za wysyłane towary lub na jakimkolwiek innym dokumencie handlowym, który w pełni je identyfikuje.

 

Jeśli deklaracja dostawcy nie zostanie dołączona do przesyłki, firma UPS zrealizuje import, jednak zastosuje pełne stawki taryfowe i odbiorca będzie zobowiązany do uiszczenia wszystkich obowiązujących opłat celnych.

 

Procedury operacyjne UPS zostały dostosowane tak, aby spełniały wymogi rządu brytyjskiego dotyczące wstępnych zgłoszeń celnych i rejestracji na platformie informatycznej Goods Vehicle Movement Service (GVMS), które wymagane są od dnia 1 stycznia 2022 r. Aby spełnić te nowe wymagania, nie trzeba podejmować żadnych działań (w przypadku współpracy z firmą UPS).

W związku z tymi zmianami można oczekiwać dodatkowych bezpośrednich kontroli w portach granicznych UE i Zjednoczonego Królestwa. Aby uniknąć potencjalnych opóźnień w wysyłkach między UE a Zjednoczonym Królestwem, prosimy upewnić się, że przesyłki zawierają pełne i kompletne faktury handlowe i deklaracje dostawców, jak również, że nie zawierają towarów zabronionych w sieci transportu lądowego UPS. Aby uzyskać więcej informacji, prosimy zapoznać się z Przewodnikiem po Usługach UPS.

 

Więcej informacji na temat deklaracji dostawców, a także sposobów dalszego korzystania z bezcłowego handlu między UE a Zjednoczonym Królestwem, można uzyskać od HMRC lub Komisji Europejskiej.

Dziękujemy za zrozumienie i liczymy na dalszą współpracę.

Powrót