Gwarantowany termin dostawy paczek kontra termin przewidywany

Każdy z nas chociaż raz korzystał z usług kurierskich. Niektórzy zawodowo wysyłają mnóstwo paczek kurierskich każdego dnia. Niektórzy prywatnie z kuriera korzystają tylko sporadycznie wysyłając paczki okazyjnie do kuzyna w Poznaniu czy znajomych w Anglii.

Nie ważne czy wysyłasz paczkę kurierską do Warszawy czy tanią przesyłkę kurierską do Holandii, czy też wysyłasz towar na palecie ma dla Ciebie znaczenie przewidywany termin dostawy oraz gwarantowany termin dostawy.

Warto więc zweryfikować swoje wiadomości na ten temat.

Czytaj dalej Gwarantowany termin dostawy paczek kontra termin przewidywany

Kody pocztowe w Wielkiej Brytanii – porażka czy sukces?

Mapa Wielkiej Brytanii z logiem Kuriernet
Co oznaczają kody pocztowe stosowane w Wielkiej Brytanii?

Każdy kto kiedykolwiek wysyłał paczkę do Wielkiej Brytanii zderzył się z koniecznością podania kodu pocztowego. Z naszego doświadczenia w serwisie Kuriernet wynika, że cały czas stanowi to problem i wielu z Was nie wie jak prawidłowo wpisać „te literki” i dlaczego w Wielkiej Brytanii nie stosuje się takich kodów pocztowych jak na całym innym świecie.

Jest w tym trochę racji. Wielka Brytania i Irlandia jako niewielki odsetek państw na ziemi nie stosuje numerycznych kodów pocztowych. Do takich Państw należy również np. Kanada. Kod pocztowy w Wielkiej Brytanii składa się z dwóch alfanumerycznych sekcji: pierwsza, o długości dwóch do czterech znaków, identyfikuje okręg pocztowy; druga, o długości trzech znaków, identyfikuje jednostkę obejmującą co najwyżej 100 sąsiadujących nieruchomości (na przykład odcinek gęsto zabudowanej ulicy, lub kilka sąsiadujących, luźno zabudowanych ulic).

Czy brytyjski system kodów pocztowych to dobre rozwiązanie?

Czytaj dalej Kody pocztowe w Wielkiej Brytanii – porażka czy sukces?

Zwiększ swoje zyski z Kuriernet.pl

Zapewne większość z Was wie, że w Kuriernet można wysłać tanie przesyłki kurierskie. Ale podejrzewam, że niewiele z Was korzysta z możliwości zarabiania w naszym serwisie. A mowa o konkretnych kwotach!

Program partnerski kuriernet w grafice
Program Partnerski Kuriernet.pl to szansa na dodatkowe zyski

Zobacz co możesz zyskać

W naszym programie oferujemy bardzo wysokie stawki prowizyjne. Za każde zlecenie nowego klienta otrzymasz 8 % prowizji od zapłaconej przez niego kwoty.

Czytaj dalej Zwiększ swoje zyski z Kuriernet.pl

6 rzeczy, które musisz wiedzieć o Brexicie

Słowo Brexit było i jest nadal odmieniane przez wszystkie przypadki i we wszystkich europejskich językach. Ostatnia z kluczowych dat na rozwód Unii z Wielką Brytanią została wyznaczona na 30 października tego roku czyli już za 15 dni.

Na razie nic nie wskazuje na to, że termin ten będzie przesunięty. Złą wiadomością jest brak wynegocjowanej umowy wyjścia co niesie za sobą duże konsekwencje nie tylko dla firm, ale także dla osób prywatnych związanych w jakikolwiek sposób z Wielką Brytanią.

Poniżej kilka najbardziej aktualnych informacji w przypadku „twardego” wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Czytaj dalej 6 rzeczy, które musisz wiedzieć o Brexicie

Te rzeczy mogą Ci się przydać

Jeżeli chociaż raz wysyłałeś/wysyłałaś paczkę jest duże prawdopodobieństwo, że potrzebowałaś kontaktu do firmy, która ma wysłać lub doręczyć Twoją paczkę. Poniżej prezentujemy skompensowane informacje, które warto sobie zachować.

Dodaj ten artykuł do ulubionych w swojej przeglądarce!

Kurier DPD

Czytaj dalej Te rzeczy mogą Ci się przydać

Opona jako standardowa paczka w DHL?

W poprzednim artykule omówiliśmy szczegółowo możliwości wysyłania opon samochodowych poprzez kuriera DPD. Aktualnie przyjrzymy się w jaki sposób prawidłowo przygotować do transportu opony samochodowe dla kuriera DHL, aby nie zostały one odrzucone przez przewoźnika oraz nie wygenerowały dodatkowych kosztów.

Pomiędzy przewoźnikami występuje wiele cech wspólnych co do określania sposobu pakowania paczek oraz ich zabezpieczania, ale są również istotne różnice.

Opony jako przesyłki standardowe w DHL

Jako przesyłki standardowe DHL przyjmuje poniższe typy paczek:

  • pojedyncze opony o średnicy mniejszej lub równej 60 cm i wadze do 31,5 kg bez felg
  • pojedyncze felgi w pudełku kartonowym o regularnym kształcie, o najdłuższym boku równym 60 cm i wadze do 31,5 kg

Dodatkowym ważny jest sposób zapakowania opon. DPD dopuszcza do transportu jedynie pojedyncze opony z naklejonym listem przewozowym. W DHL w jednej paczce mogą znajdować się natomiast dwie sztuki opon.

Czytaj dalej Opona jako standardowa paczka w DHL?

Sprawdź czy dobrze pakujesz opony dla kuriera DPD?

Sezon zimowy zbliża się coraz szybciej i jak co roku magazyny przewoźników zmienią kolor na czarny, a zapach świeżej gumy będzie unosił się w powietrzu. Okres wymiany opon z letnich na zimowe również w branży kurierskiej jest gorącym okresem. Warto więc omówić zasady transportu przesyłek kurierskich zawierających opony, aby uniknąć niemiłych niespodzianek lub dodatkowych kosztów.

Należy zwrócić uwagę, że dla transportu krajowego i międzynarodowego prawidłowy sposób przygotowywania paczek nieco się różni, a więc podzielimy ten artykuł na 2 etapy dotyczące różnych destynacji przesyłek

Przesyłki krajowe

Dobrze zapakowana opona to:

– jest zapakowana pojedynczo

– opona owinięta w jednym miejscu taśmą (uchwyt) – jest to też miejsce dla przyklejenia etykiety adresowej

– list przewozowy powinien być naklejony na rancie opony

– etykieta powinna być naklejona w ten sposób, aby nie marszczyła się i nie zawijała. Kod kreskowy powinien być widoczny i łatwy do zeskanowania.

Opony samochodowe

Czytaj dalej Sprawdź czy dobrze pakujesz opony dla kuriera DPD?

Wysokość odszkodowania – jaka wartość zwrotu za zagubioną paczkę?

Jaka wartość odszkodowania jest należna za zagubioną paczkę, a jaki zwrot otrzymamy w przypadku jej uszkodzenia. Sprawdź co przysługuje Tobie w przypadku wystąpienia powyższych sytuacji.

Wysokość odszkodowania  jest ściśle określona przepisami prawa.

Występując po roszczenie odszkodowawcze wobec przewoźnika mamy ograniczoną możliwość ustalenia wysokości odszkodowania za utraconą część przesyłki lub opóźnioną dostawę. Zgodnie z unormowaniem zawartym w art. 80 prawa przewozowego wysokość odszkodowania za utratę lub ubytek przesyłki nie może przewyższać wartości, którą ustala się na podstawie (i w następującej kolejności):

  1. Ceny wskazanej w rachunku dostawcy lub sprzedawcy.
  2. Ceny wynikającej z cennika obowiązującego w dniu nadania przesyłki do przewozu.
  3. Wartości rzeczy tego samego rodzaju i gatunku w miejscu i czasie ich nadania.

Czytaj dalej Wysokość odszkodowania – jaka wartość zwrotu za zagubioną paczkę?

Jak mądrze wysyłać części samochodowe kurierem?

Prosta rzecz – części samochodowe. Choć temat nie wydaje się skomplikowany to ogromna ilość części samochodowych począwszy od małych śrubek, a skończywszy na karoserii czy silniku samochodowym sprawie, że cała sprawa się komplikuje. Jak wysyłać paczki kurierskie z częściami samochodowymi? Jak je pakować, aby były bezpieczne? Jakiego ostatecznie wybrać kuriera, aby było tanio? W poniższym artykule postaramy się odpowiedzieć chociaż na część tych pytań.

Sprzedaż części samochodowych na odległość już dawno przestał być domeną dużych hurtowni czy składów motoryzacyjnych. Coraz częściej transakcji sprzedaży dokonuje się pomiędzy małymi sklepami internetowymi, warsztatami, szrotami a odbiorcami indywidualnymi. Szeroki dostęp do sieci dystrybucji poprzez serwisy aukcyjne czy aplikacje społecznościowe pozwala na szeroki dostęp do szerokiego wachlarza części samochodowych pochodzących z wielu źródeł.

Czytaj dalej Jak mądrze wysyłać części samochodowe kurierem?

Pojazdy autonomiczne już niedługo rozpoczną testy na polskich drogach

W ostatni weekend byliśmy świadkami uruchomienia pierwszej linii autonomicznego autobusu. Pojazd będzie jeździł w Gdańsku. To efekt udziału miasta w projekcie Sohjoa Baltic pod nazwą „Przejście do ekologicznego i autonomicznego transportu publicznego ostatniej mili w Regionie Morza Bałtyckiego”. W projekcie uczestniczą też Tallinn, Kongsberg, Vejle i Semigalia.

Czytaj dalej Pojazdy autonomiczne już niedługo rozpoczną testy na polskich drogach