Konsumencki lider jakości 2019

KurierNet to sprawdzony broker kurierski. Oferujemy tanie przesyłki kurierskie od najlepszych kurierów na terenie Polski oraz za granicą. Skorzystaj z kalkulatora i sprawdź, który tani kurier ma najlepszą ofertę dla Ciebie.

Centrum Informacji

Paczka do Niemiec, to najczęściej wybierana usługa przez naszych Klientów. Spowodowane jest to rosnącą liczbą Polaków wyjeżdżających za granicę, tymczasowo lub na stałe, a także rosnącą wymianą handlową między Polską, a Niemcami w ramach Unii Europejskiej.

Z tego powodu tania paczka kurierska  do Niemiec staje się istotnym elementem współczesnego społeczeństwa i gospodarki. Tanie przesyłki kurierskie oferuje wiele firm kurierskich: DPD, UPS czy GLS.

Możliwości nadania paczki do Niemiec jest kilka. Można dokonać tego za pośrednictwem Poczty Polskiej, można skorzystać z usług jednej z wielu firm kurierskich skupionych w jednym serwisie jak to oferujemy w Kuriernet.pl. Inną opcją jest także przekazanie paczki za pomocą busów kursujących z pasażerami między Polską a Niemcami. Każdy z tych sposobów ma swoje zalety, jednak to kurier do Niemiec ma największy potencjał i cieszy się zaufaniem konsumentów. Ceny poczty są dość wygórowane, podobnie jak czas realizacji zlecenia, z kolei prywatni przewoźnicy często nie mają z góry ustalonego cennika, ponadto odbiorca musi być w domu w tym czasie, gdy kierowca przywozi paczkę.

Wyceń za darmo paczkę do Niemiec

Jak wysłać paczkę do Niemiec?

Kilka słów o tym jak wysłać paczkę do Niemiec za pomocą naszego serwisu.  W tym podpunkcie omówimy cennik dpd oraz cennik ups, a także wspomnimy o funkcji jaką pełni kalkulator przesyłek kurierskich. Aby tani kurier do Niemiec dostarczył Twoją paczkę, jedyne co jest potrzebne to dostęp do Internetu.

Przede wszystkim należy wejść na stronę internetową porównywarki usług kurierskich. Na stronie głównej znajduje się specjalny formularz służący do zamawiania kuriera.

Strona głowna serwisu kuriernet

Aby jedynie wycenić, sprawdzić tanie paczki, wystarczy w kalkulatorze przesyłek podać podstawowe informacje na temat paczki: wagę oraz wymiary. Należy też określić kraj nadania i kraj dostawy paczki. Oprócz taniego kuriera do Niemiec można nadać paczkę do Anglii, tanią paczkę do Francji, czy tanią paczkę do Holandii. Firmy kurierskie w jednym miejscu pozwolą również na porównanie cen przesyłek kurierskich u różnych kurierów i wybranie usługi ze względu na niską cenę przesyłek lub według własnych preferencji. Różni kurierzy mają inne cenniki usług kurierskich w związku z tym ta sama paczka może mieć różną cenę u kuriera DPD czy kuriera UPS.

Należy wspomnieć, że paczkę możemy dodatkowo ubezpieczyć, aby w przypadku nieprzewidzianych problemów móc się ubiegać o odszkodowanie od Przewoźnika.

 

Jeżeli już wybraliśmy naszego taniego kuriera, klikamy w przycisk „Zamów kuriera”

Jeżeli nie rejestrowaliście się jeszcze w naszym serwisie. Warto to zrobić właśnie teraz.
Rejestracja jest zupełnie darmowa i zajmuje tylko 1 minutę. Sprawdź jak to zrobić

 

Serwis przekieruje nas już do właściwego formularza, gdzie będziemy mogli zamówić taniego kuriera do Niemiec. Warto zaznajomić się z poszczególnymi funkcjami i układem formularza ponieważ dzięki niemu nie tylko można zamówić taniego kuriera do Niemiec, ale także taniego kuriera do GB, taniego kuriera z Niemiec do Polski i każdą inną paczkę.

W owym formularzu należy podać dane osobowe i adresowe swoje oraz odbiorcy w Niemczech, a także informacje na temat paczki – jej wymiary, wagę, zawartość (krótki opis) oraz szacowaną wartość, która będzie potrzebna zwłaszcza wtedy, gdy klient zdecyduje się na opcję ubezpieczenia przesyłki.

 

Na podstawie tych danych wyliczana jest cena usługi. Po wybraniu przewoźnika, który ma realizować usługę należy również wskazać kiedy kurier ma przyjechac po odbiór paczki, albo zdecydować się na samodzielną dostawę przesyłki do jednego z punktów przyjmowania paczek kurierów.

 

Po zaakceptowaniu ceny taniej paczki  oraz po dokonaniu należnej zapłaty, klient otrzymuje na swój adres e-mail specjalny międzynarodowy list przewozowy, na którym znajdują się podane w formularzu dane wraz z indywidualnym numerem listu przewozowego.

Należy sprawdzić, czy wszystkie podane tam dane są zgodne z prawdą, a następnie wydrukować list przewozowy. W umówionym czasie kurier osobiście przychodzi po odbiór przesyłki. Od tego momenty i nadawca, i odbiorca mogą śledzić status przesyłki, wpisując numer międzynarodowego listu przewozowego w specjalnej aplikacji znajdującej się na stronie internetowej firmy kurierskiej lub na stronie naszej porównywarki usług kurierskich.

Ile kosztuje wysłanie paczki do Niemiec

Kurier do Niemiec jest jedną z najpopularniejszych usług w ofercie serwisu Kuriernet.pl dlatego nie dziwi fakt, że tak dużo osób jest zainteresowanych poznaniem dokładnej ceny na tym kierunku. Koszt nadania przesyłki do Niemiec jest kwestią złożoną i zależną od wielu czynników. Najlepiej, posiadając już informacje na temat wagi i wymiarów paczki, która chcemy wysłać, wpisać te dane w kalkulator usług kurierskich na naszej stronie.

Nasz system sprawdzi wprowadzone dane i uwzględni wszystkie parametry, którymi posługują się firmy kurierskie. Obliczy wagę gabarytową, porówna ją z wagą rzeczywistą. Porównywarki usług kurierskich sprawdzi również wymiary paczki i zweryfikuje czy paczka jest standardowa czy niestandardowa, czy może być transportowana przez daną firmę kurierską.

 

Trudni jest jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, ile kosztuje paczka do Niemiec lub paczka do Francji czy paczka do Holandii która jest tak niedaleko Niemiec.

Podstawowy cennik usług kurierskich rozróżnia tylko paczki ze względu na ich wagę natomiast do rzeczywistej wyceny przesyłki kurierskiej brana są również wymiary paczki, a także sposób jej zapakowania.

 

 

Tanie przesyłki do Niemiec

By tani kurier do Niemiec faktycznie był tani, należy ściśle przestrzegać cennika firmy, by nie okazało się, że paczka, owszem, nie jest ciężka, jednak jej wymiary są niestandardowe, co zakwalifikuje ją jako przesyłkę niesortowalną, czyli inaczej ponadgabarytową – a to będzie wiązać się z wyższymi kosztami. Weryfikacja przesyłek kurierskich jest już standardem u Przewoźników i każda paczka jest poddawana weryfikacji pod kątem zgodności wymiarów, wagi oraz sposobu zapakowania pod względem danych zadeklarowanych podczas składania zlecenia.

Przeczytaj również: Weryfikacja przesyłek kurierskich

 

Jak najtaniej wysłać paczkę do Niemiec

Paczki międzynarodowe są sporo droższe od tych, które wysyłamy do Lublina czy Poznania. Na szczęście można mówić o takim pojęciu jak tanie przesyłki do Niemiec. Wystarczy tylko wiedzieć, na co zwracać uwagę, by maksymalnie obniżyć koszty. Przede wszystkim pamiętajmy o tym, że dużo tańsze jest nadanie listu niż paczki, paczka do Anglii kosztuje prawie tyle samo, mimo iż Anglia jest o wiele dalej niż Niemcy, tak samo jak kurier do USA. Jeśli więc tylko jest taka możliwość, by wysłać coś w formie listu, korzystajmy z tego. Miejmy jednak świadomość, że w niektórych przypadkach kurier może odmówić przyjęcia takiego listu – np. jeśli uzna, że istnieje zbyt duże zagrożenie uszkodzenia zawartości lub gdy przedmiot za dużo waży.

Dbajmy też o to, by paczka odznaczała się jak najmniejszymi gabarytami, które także mają wpływ na ostateczną cenę usługi. Dodatkowe koszty są także związane z ubezpieczeniem przesyłki. Jeśli jest ono obowiązkowe, a nie zależy nam na nim, obniżmy maksymalnie deklarowaną wartość paczki (pamiętajmy jednak o tym, że w ramach reklamacji odszkodowanie będzie minimalne).

Jeżeli Twoja paczka została uszkodzona podczas transportu lub zaginęła, zgłoś reklamację na adres email: biuro@kuriernet.pl przesyłając poniższe dokumenty:

 

USZKODZENIE PRZESYŁKI:

 

- numer listu przewozowego

- protokół szkody ( jeżeli protokół nie był spisany podczas dostawy paczki, Klient ma na to 7 dni od momentu doręczenia przesyłki. Protokół weryfikacyjny jest spisywany tylko w niektórych krajach UE)

- opis uszkodzenia

- żądana kwota rekompensaty (w przypadku firm w kwotach netto)

- dokument potwierdzający żądaną kwotę rekompensaty: faktura zakupu, faktura sprzedaży, paragon, link do aukcji internetowej/sklepu zawierającego identyczny towar, wycena kosztów naprawy sporządzona przez uprawniony serwis lub protokół kosztów wytworzenia w przypadku producentów. W szczególnych przypadkach jeżeli powyższe nie jest możliwe stosuje się pisemne oświadczenie Klienta co do zawartości i cen poszczególnych towarów będących zawartością przesyłki. Oświadczenie musi być opatrzone datą oraz podpisem Klienta.

- dodatkowo można przesłać zdjęcia uszkodzonego towaru oraz opakowania zewnętrznego.

 

ZAGINIĘCIE PRZESYŁKI:

 

W celu jej poszukiwania:

 

- numer listu przewozowego

- szczegółowy opis zawartości przesyłki

- opis opakowania zewnętrznego ( wymiary/ waga/ rodzaj opakowania/ kolor kartonu/ kolor taśm zabezpieczających, inne znaki szczególne)

 

Dla firmy UPS wymagana jest dodatkowo wartość przesyłki

 

W celu złożenia reklamacji po stwierdzeniu zaginięcia paczki:

 

- numer listu przewozowego

- szczegółowy opis zawartości przesyłki

- żądana kwota rekompensaty ( w przypadku firm w kwotach netto)

- dokument potwierdzający żądaną kwotę rekompensaty: faktura zakupu, faktura sprzedaży, paragon, link do aukcji internetowej/sklepu zawierającego identyczny towar, wycena kosztów naprawy sporządzona przez uprawniony serwis lub protokół kosztów wytworzenia w przypadku producentów. W szczególnych przypadkach jeżeli powyższe nie jest możliwe stosuje się pisemne oświadczenie Klienta co do zawartości i cen poszczególnych towarów będących zawartością przesyłki. Oświadczenie musi być opatrzone datą oraz podpisem Klienta.

 

W przypadku potrzeby uzupełnienia dokumentacji zwrócimy się do Państwa z odpowiednią prośbą. Reklamacje rozpatrywane są przez Przewoźnika w terminie do 30 dni od momentu skompletowania wszystkich dokumentów.
W momencie otrzymania odpowiedzi niezwłocznie ją do Państwa przekażemy

 

Weryfikacja przesyłek kurierskich

Obecnie na polskim rynku e-commerce wysyłanych jest codziennie około kilkuset tysięcy przesyłek krajowych czy zagranicznych.

 

Być może wyda się to zadziwiające, ale każda z naszych przesyłek jest sprawdzana przez firmy kurierskie pod względem zgodności wymiarów, wagi oraz sposobu zapakowania przesyłki z zadeklarowanymi danymi zlecenia. Aktualnie już tylko w nielicznych sytuacjach weryfikację taką wykonuje się ręcznie. Zazwyczaj funkcję tą przejmują wyspecjalizowane urządzenia ważące jak i mierzące przesyłki.

 

Nasz serwis Kuriernet.pl jest obecny w branży tanich przesyłek kurierskich już od 2008 roku. Przez ten czas wysłaliśmy dla Państwa ponad 1 mln przesyłek i niejednokrotnie spotykaliśmy z tematem weryfikacji przesyłek. Bazując na naszym ogromnym doświadczeniu chcielibyśmy podzielić się naszą wiedzą na temat tego zagadnienia, aby umożliwić Państwu dokonywanie właściwych wyborów.

Paczki kurierskie zlecane w naszym serwisie Kuriernet.pl podlegają weryfikacji pod względem zadeklarowanych wymiarów i wagi.

Kto dokonuje weryfikacji paczek?

Weryfikacji dokonuje Przewoźnik, który wykonuje usługę. Często spotykamy się z zarzutami, że to kurier odbierający przesyłkę powinien przeprowadzić taką weryfikację. Jednak kurier realizujący odbiory nie ma wglądu we wprowadzone przez Państwa parametry paczek. Nie jest też jego obowiązkiem weryfikacja paczek pod względem wymiarów/wagi. Kurier przede wszystkim weryfikuje przesyłki pod kątem zgodności sposobu pakowania paczek względem wymogów Przewoźnika oraz bezpieczeństwa paczek w transporcie. Właściwa weryfikacja przesyłek odbywa się dopiero na późniejszych etapach procesu logistycznego.

Co najczęściej jest sprawdzane? Jakie czynniki mogą spowodować dopłaty do paczek?

Najczęściej weryfikowanymi – wymagającymi późniejszej dopłaty – są parametry:

1) Kształt paczki/ sposób przygotowania do transportu

- paczka/paleta niestandardowa – często zdarza się, że podczas składania zlecenia, do paczek, które nie posiadają regularnych kształtów, nie są zapakowane w karton, nie zaznaczają Państwo usługi „paczka niestandardowa”. Jako element niestandardowy traktowane są również paczki, które mogą sprawiać w Państwa mniemaniu wrażenie standardowych, takie jak: przedmioty luźne, jak ubrania, koce itp., ścisło owinięte folią strecz. Lub paczki, zapakowane w karton, ale gdzie jedna ze ścianek jest spłaszczona lub pod innym kątem. Jak również paczki owinięte sznurkiem lub innym materiałem utrudniającym swobodne przemieszczanie się po taśmociągach.  Często spotykamy się również z sytuacją, że wysyłane są zwykłe torby podróżne, walizki, niezabezpieczone w żaden sposób lub tylko owinięte folią strecz.

Jako element standardowy należy przyjąć taką paczkę, która jest zapakowana w sztywne pudełko kartonowe o regularnych kształtach. Wszystkie pozostałe typy pakowania paczek należy uznać jako pakowanie niestandardowe. W takim przypadku może zostać doliczona opłata za tą usługę.

Zweryfikuj swoją paczkę czy nie spełnia jednego z poniższych parametrów ( w razie wątpliwości skontaktuj się z naszą infolinią – udzielimy Tobie kompleksowej i rzetelnej informacji

1. Sprawdź czy wymiary Twojej paczki nie przekraczają dopuszczalnych wymiarów dla paczki standardowej danego przewoźnika.

Pełne informacje na temat paczek stanadardowych i niestandardowych oraz zasad pakowania znajdziesz tutaj


2. Waga rzeczywista przekracza 30 kg;
3. o kształcie okrągłym cylindrycznym lub owalnym;
4. o nieregularnych kształtach z wystającymi elementami;
5. obwiązane luźnym sznurkiem;
6. o lepkiej powierzchni uniemożliwiającej zsuwanie się (np: folie, gumy itd.);
7. zawierające luźne ciężkie elementy lub takie, których rozkład ciężaru jest nierównomierny;
8. umieszczone w luźnym opakowaniu lub o niestabilnym kształcie (tzn. możliwe jest przesunięcie się zawartości i związane z tym przesunięcie środka ciężkości podczas transportu;
9. oznakowane etykietami "Góra/dół" oraz "Ostrożnie szkło";
10. których zawartość stanowią chemikalia (farby, lakiery, rozpuszczalniki, bejce itp.).
11. Bagaże, torby podróżne, inne luźne opakowania

W przypadku palet zwróć uwagę, czy Twoja paleta nie spełnia jednego z poniższych parametrów:

-opłacie podlegają elementy przesyłki na paletach o wymiarach podstawy przekraczających 80cm x 120cm;
-paleta, na której towar wykracza poza jej obrys;
-element nie spaletyzowany oklejony naklejkami DHL „GÓRA” oraz „UWAGA! NST”;
-element nie spaletyzowany zawierający substancje płynne (beczki, kanistry, wiadra itp.);
-element umieszczony na palecie, ale do niej nie przymocowany (np. za pomocą folii, taśm bindujących, śrub, itp.);
-element nie spaletyzowany o wymiarach większych niż 140 x 60 x
60 cm;
-element nie spaletyzowany o kształcie okrągłym, cylindrycznym bądź owalnym lub o nieregularnych kształtach z wystającymi elementami;
-elementy nie dające się ze względu na swoją specyfikę spaletyzować, np. urządzenia na kółkach.

Odpowiedni kształt i sposób pakowania paczki jest bardzo ważny ze względu na coraz większą automatyzację procesów logistycznych obsługi i sortowania paczek. Jeżeli dana przesyłka nie może zostać automatycznie przesortowana jej obsługą musi zająć się człowiek, co zawsze ponosi za sobą dodatkowe wyższe koszty obsługi, przenoszone następnie na Klienta.

Poniżej dla zobrazowania sposobu pracy nowoczesnej sortowni paczek zachęcamy do obejrzenia filmu o pracy sortowni firmy DPD:

2) waga paczki

Weryfikacja wagi paczki, jest najczęściej spotykanym rodzajem weryfikacji.

Jeżeli mówimy o wadze rzeczywistej ( wadze jaką uzyska towar postawiony na urządzeniu ważącym) doliczenie wydaje się proste. Klient zadeklarował, że jego paczka będzie ważyła 20 kg, a w wyniku weryfikacji zweryfikowano wagę 40 kg, w związku z tym, w powyższym przypadku zostanie zastosowana dopłata za nadwyżkę wagi.

waga gabarytowa

W tym miejscu należy zwrócić uwagę, że każda firma kurierska: UPS, DPD, DHL, GEIS czyli dawny K-EX, stosuje tak zwane progi wagowe, np. 1 kg, 10 kg, 30 kg, 50 kg. Stawka za transport paczki w ramach danego progu wagowego jest taka sama i nie ulega zmianie. Jeżeli np. Klient zadeklarował, że nada paczkę o wadze 20 kg, a w rzeczywistości ważyła ona 25 kg – cena za usługę nie zmieni się. Dopłata nastąpi dopiero po przekroczeniu danego progu wagowego np. 30 kg.

Niestety w firmach kurierskich nie funkcjonuje pojęcie błędu szacunkowego. Jeżeli wskazana waga paczki przekroczy dany próg wagowy nawet o 0,5 kg wyrównanie cenowe zostanie zastosowane przez firmę kurierską.

Drugą, mniej znajomą dla większości klientów, formą weryfikacji wagi jest waga gabarytowa. Pojęcie waga gabarytowa określa jaką przestrzeń zajmuje przewożona paczka, przy czy każda firma kurierska przyjmuje inną wycenę objętości paczki. Obrazowo, można to porównać do przewożenia kg stali oraz kilograma pierzu. Wiadomo, że w tym drugim przypadku wielkość paczki będzie znacząco większa niż w pierwszym. Dlatego, aby samochody kurierskie nie przewoziły tylko wielkich, ale lekkich paczek, do wyceny przesyłek włączono również wagę gabarytową.

Z tego powodu podczas składania zlecenia w serwisie Kuriernet.pl Klienci proszeni są również o podanie wymiarów paczek. Na tej podstawie obliczana jest waga gabarytowa przesyłek. Do wyceny transportu brana jest zawsze waga wyższa, albo rzeczywista wynikająca z realnej wagi przedmiotu albo waga gabarytowa wynikająca z objętości danej paczki.

Wzór na wagę gabarytową w poszczególnych firmach kurierskich wygląda następująco:

Dla firmy UPS oraz DPD:

Wysokość (cm) * szerokość (cm) * głębokość (cm) /5000 = waga gabarytowa (kg)

Dla firmy DHL:

Wysokość (cm) * szerokość (cm) * głębokość (cm) /4000 = waga gabarytowa (kg)

Dla firmy GEIS ( dawny K-EX)

Wysokość (cm) * szerokość (cm) * głębokość (cm) /10000 = waga gabarytowa (kg)

W większości przypadków dopłat związanych z przekroczeniem wagi – weryfikacja dotyczy wagi gabarytowej czyli bezpośrednio zadeklarowanych , a rzeczywistych wymiarów paczki. W tym przypadku, tak jak przy wadze rzeczywistej, dopłaty naliczane są dopiero po przekroczeniu danych progów wagowych wskazanych w cennikach Przewoźników.

! Podczas wyceny paczki w serwisie Kuriernet.pl podawajcie zawsze rzeczywiste wymiary paczek, najlepiej z 2-3 centymetrowym zakładem na każdym boku ( paczki podczas transportu mogą się zniekształcić) . Każdorazowo nasz kalkulator sprawdza wagi gabarytowe paczek i zabezpiecza Was przed przekroczeniem dopuszczalnych przez Przewoźników progów.

3) usługi dodatkowe

Dodatkowe opłaty za usługi nie zlecone mogą się pojawić miedzy innymi w przypadku:

- magazynowania paczek na magazynie Przewoźnika

- zwrotu przesyłki do nadawcy

- przeadresowania paczki

- zmiany kwoty pobrania podczas transportu

Opłaty z tytułu magazynowania paczek czy zwrotu przesyłki prawie zawsze wynikają z winy odbiorców paczek. Niestety kosztami za te usługi obciążani są nadawcy, co często spotyka się z niezrozumieniem i oburzeniem. Jednak taki stan prawny wynika bezpośrednio z ustawy o Prawie Przewozowym, co jest następnie kopiowane do regulaminów transportu poszczególnych przewoźników.

 

Kiedy otrzymam informację o ewentualnej dopłacie do przesyłki

Z naszej praktyki wynika, że prawie w 90% przypadków ewentualnych dopłat do przesyłek, Klienci zarzucają naszemu serwisowi czy też Przewoźnikowi, że informacji o takiej dopłacie nie przekazał po odebraniu przesyłki, czy tez najlepiej nie została przekazana przez kuriera odbierającego paczkę. Podejście takie jest jak najbardziej słuszne z punktu widzenia Klienta obciążonego taką dopłatą jednakże nie ma niestety pokrycia w rzeczywistości czy też w obecnie obowiązujących przepisach.

Biorąc pod uwagę fakt, że nadawca bierze pełną odpowiedzialność, za wysyłany towar, sposób jego zapakowania i dane zawarte na liście przewozowym, Przewoźnik informuje o ewentualnych dopłatach dopiero w momencie zafakturowania usługi. Od momentu nadania paczki do momentu zafakturowania usługi  upływa zazwyczaj około 30 dni , natomiast Przewoźnik ma prawo zafakturować wykonane usługi nawet do 6 miesięcy wstecz.

Co zrobić jeżeli do mojej paczki zastosowano opłatę dodatkową – doliczenie?

Serwis kurierski powinien przedstawić, przed zafakturowaniem usługi, informację o numerze zakwestionowanego listu przewozowego, powodzie dopłaty, kwocie oraz innych szczegółowych informacjach niezbędnych do weryfikacji powodu naliczenia.


W przypadku podania nieprawdziwych danych dotyczących wagi, wymiarów, zawartości oraz sposobu opakowania przesyłki, Nadawca/Zleceniodawca uprawnia operatora do wystawienia dodatkowej Faktury VAT na kwotę wynikającą z różnicy cenowej pomiędzy faktyczną ceną za przesyłkę a ceną zapłaconą przez Nadawcę. W przypadku nieopłacenia przez klienta dodatkowej Faktury we wskazanym terminie, Zleceniobiorca ma prawo do wstrzymania świadczenia usług na rzecz Zleceniodawcy, zablokowania jego dostępu do konta oraz zaliczenia na poczet przeterminowanych płatności wysokości pobrań (COD) Jemu należnych, a w sytuacjach skrajnych naliczenia odsetek z tytułu nieterminowych płatności.

Jeżeli realizowana paczka była zgodna ze zweryfikowanym stanem dopłata dla serwisu kurierskiego jest należna. Natomiast jeżeli kwestionują Państwo dokonane przez Przewoźnika pomiary należy złożyć reklamację. Reklamację składamy do serwisu, który poinformował Państwa o dopłacie do zlecenia. Pracownik Infolinii powiadomi Państwa jakie dokumenty i informacje należy przesłać w celu złożenia reklamacji.

Zazwyczaj dla tego typu sytuacji wystawiana jest faktura doliczeniowa do paczki. W przypadku uznania reklamacji przez Przewoźnika do faktury wystawiana jest faktura korygująca.

! Najważniejsze – zawsze w przypadku wątpliwości – jeżeli paczka były wysyłana przez nasz serwis skontaktuj się z naszą Infolinią pod numerem 222668632 lub napisz do nas wiadomość email na adres biuro@kuriernet.pl. Dzięki zdobytemu przez lata doświadczeniu jesteśmy w stanie odpowiedzieć na wszystkie Państwa wątpliwości.

 

W związku z reportażem w programie „Uwaga” TVN dotyczącym stosowania nieuczciwych praktyk przez naszą konkurencję informujemy, że serwis KurierNet.pl oferuje jasne, proste i transparentne zasady współpracy. Jesteśmy brokerem usług kurierskich  z 10-cio letnim doświadczeniem. Zaufało nam już ponad 30 0000 klientów, którzy wysłali z nami ponad milionów przesyłek.

Aby rozwiać wszelkie wątpliwości chcielibyśmy wspomnieć  o regułach związanych z procesem doliczania dopłat do przesyłek po audycie przewoźnika stosowanych w naszym serwisie.

 

Artykuł chcielibyśmy rozpocząć od naszych rekomendacji w sprawie wyboru brokera kurierskiego do obsługi Państwa przesyłek

 

1. Nasze rekomendacje

Przestrzegamy przed współpracą z nieuczciwymi pośrednikami oferującymi bardzo tanie usługi firm kurierskich (szczególnie InPost, DPD i Fedex). Istnieje duże ryzyko nieuczciwych dopłat lub problemów ze zwrotem pobrań przez tych pośredników.

 

Przed rozważeniem współpracy rekomendujemy zapoznanie się z regulaminem oraz cennikami. Szczególną uwagę należy zwracać na historię spółek, które prowadzą te serwisy. Sygnałem ostrzegawczym powinny być bardzo wysokie opłaty za weryfikację przesyłek oraz defacto bardzo tanie koszty transportu. Schemat działania nieuczciwych firm kurierskich polega na „złapaniu” jak największej liczby firm i osób prywatnych tanią ceną usługi podstawowej, a następnie obciążanie ich dodatkowymi wysokimi kosztami usług dodatkowych lub przywłaszczając kwoty należne z tytułu przesyłek pobraniowych.

 

Sygnały ostrzegawcze:

- tanie lub bardzo tanie ceny podstawowych usług kurierskich

- wysokie opłaty za weryfikację przesyłek

- wysokie opłaty za usługi dodatkowe: paczki niestandardowe, ponadwymiarowe

- brak działającej infolinii

 

Niektóre kategorie towarów (np. części samochodowe, meble ogrodowe, materiały budowlane, przesyłki gabarytowe) są szczególnie narażone na dopłaty. W celu uniknięcia dopłat do przesyłek prosimy o zapoznanie się z wytycznymi dot. metod pakowania i kwalifikacji paczek jako przesyłki niestandardowe. Aktualne informacje na ten temat znajdują się na stronach www firm kurierskich oraz w zakładce Zasady Pakowania

 

2. Proces audytowania i doliczania dopłat

Weryfikacja przesyłek i wynikające z niej dopłaty są praktyką stosowaną powszechnie przez wszystkie firmy kurierskie.

Przeczytaj o tym więcej w artykule: Weryfikacja przesyłek kurierskich

 

Z tego powodu dopłaty do paczek wynikają jedynie z informacji przekazywanych przez przewoźników w formie raportów. Raporty nie posiadają bardzo szczegółowych informacji na temat powodu naliczenia opłaty, dlatego też nie możemy bezpośrednio takiej szczegółowej informacji przekazać zwrotnie do Państwa. Najczęściej dopłaty wynikają z weryfikacji wagi i wymiarów lub zakwalifikowania przesyłki jako paczki niestandardowej. 

Przypominamy, że przewoźnicy mogą nie weryfikować każdej przewożonej przesyłki, dlatego dopłaty mogą objąć tylko część nadawanych przesyłek. Często spotykamy się z Państwa uwagami do zweryfikowanych paczek, że wcześniej takie paczki były wysyłane bez doliczania jakichkolwiek dopłat. Rzeczywiście praktyka braku weryfikacji wszystkich paczek może być nietransparentna dla Klienta, ale defacto działa to jedynie na jego korzyść.

Serwis kuriernet.pl stosuje poniższą procedurę związaną z weryfikacją przesyłek kurierskich.

 1. Po otrzymaniu raportu od Przewoźnika jest on weryfikowany przez naszych specjalistów. Niezgodności zauważone na tym etapie są reklamowane wewnętrznie do Przewoźnika i nie przekazywane do naszych Klientów
 2. Dopłaty zweryfikowane są wyceniane na podstawie:
  1. Cennika serwisu Kuriernet.pl
  2. Jeżeli  zweryfikowane parametry paczki nie pozwalają na zstosowanie cennika udostępnionego na stronie www.kuriernet.pl stosowana jest opłata zastosowana przez Przewoźnika powiększona o 20% marżę
 3. Informacje o dopłacie przekazywane są drogą email do Klientów, w celu zapoznania się z nimi i weryfikację
 4. Zawsze oczekujemy około 2-3 dni na weryfikację przesłanych zestawień. W przypadku zgłoszenia zastrzeżeń, zostaje zgłoszona reklamacja do Przewoźnika. Klienci nie są obciążani za zastosowane dopłaty do paczek kurierskich do momentu rozstrzygnięcia reklamacji przez Przewoźnika
 5. W przypadku braku reakcji na przesłane zestawienia weryfikacji paczek lub w momencie otrzymania odpowiedzi reklamacyjnej, dopłata do paczki jest fakturowana na koncie Klienta.
 6. Dopłata może być reklamowano również na tym etapie, ale w momencie wystawienia faktury, niezależnie od złożonej reklamacji, jest ona należna do zapłaty. W momencie uzyskania pozytywnej odpowiedzi reklamacyjnej serwis wystawia stosowną korektę do faktury i zwraca wpłacone środki

3. Prawo do złożenia reklamacji

Serwis Kuriernet.pl pozwala na składanie reklamacji na dopłaty zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Od każdej decyzji reklamacyjnej istnieje również możliwość odwołania. W związku z tym, że dopłaty opierają się na weryfikacji przeprowadzonej przez przewoźnika, również decyzje reklamacyjne są wydawane w oparciu o decyzje firmy kurierskiej. 

 

Liczymy, że zaistniała sytuacja zwiększy świadomość, że korzystanie z usług bardzo tanich pośredników wiąże się z ryzykiem nieuczciwych praktyk. Oczekujemy, że również przewoźnicy zaangażują się w eliminowanie z rynku nieuczciwych brokerów, którzy podważają zaufanie do całej branży przesyłek kurierskich. 

Przecież ta paczka waży 2 kg, dlaczego wyceniana jest jak 20 kg?

Z takim i podobnymi pytaniami spotykamy się często na infolinii Kuriernet.pl. Czas więc rozwinąć nieco temat wagi gabarytowej i wyjaśnić co to jest.

 

Pan A prowadzi kurzą fermę. Co jakiś czas ma do przewiezienia do wytwórcy poduszek 10 kg kurzego puchu.

Pan B kupił piłę spalinową w sklepie internetowym. Chce ją jednak odesłać do sprzedawcy. Piła waży 10 kg i musi zamówić kuriera po odbiór przesyłki.

 

Która paczka waży więcej ?

 

Dla zwykłego Kowalskiego paczki ważą tyle samo – 10 kg, ale właściciel firmy transportowej łapie się za głowę co zrobić. Jeżeli odbierze od Pana A 10 kg kurzego puchu zajmie mu on pół samochodu i nie dość, że nie odbierze innych zaplanowanych paczek to jeszcze dopłaci do tego kursu.

 

Dlatego firmy kurierskie oprócz wyceny wagi rzeczywistej paczek zaczęły również mierzyć ich objętość i sprawdzać ile miejsce zajmą na samochodzie.

Przy wycenie usługi kurierskiej brana pod uwagę jest waga rzeczywista oraz waga wymiarowa i pod uwagę brana jest wartość większa. Spowodowane jest to tym, iż paczka lekka może zabierać niejednokrotnie więcej miejsca niż kilka paczek ciężkich.

 

Jak obliczyć wagę wymiarową?

Najpierw należy pomnożyć długość wszystkich boków paczki by uzyskać jej wymiary sześcienne. Następnie wynik należy podzielić przez x, który będzie różny w zależności od firmy kurierskiej. Dla DHL będzie to 4000, dla UPS 5000, dla liczbą tą będzie 6000

DHL x = 4000

UPS x = 5000

DPD x = 6000

Przykład

Podając przykład przelicznika firmy UPS (1:5000):

Paczka o wadze 10 kg i wymiarach 80 x 50 x 50 cm

(80*50*50)/5000 = 40 kg

Za paczkę nie zapłaci się jak za 10 kg, ale jak za 40 kg.

Więcej na ten temat dowiedzie się na naszej Infolinii

Anglia – podstawowe informacje

Wyspy Brytyjskie to popularny kierunek emigracji wśród Polaków.  Pomimo, niepewnej sytuacji związanej z brexitem, wciąż nasza ( polska) populacja jest dość liczna na wyspach, co oznacza, że potrzebna również jest szybka i sprawna obsługa przesyłek kurierskich wysyłanych zarówno do Wielkiej Brytanii jak i z Anglii do Polski.

Dzięki długoletniemu doświadczeniu oraz wykwalifikowanej kadrze dostarczymy Twoją przesyłkę do Anglii w rekordowo krótkim czasie oraz – w niskiej cenie! Na tej podstronie znajdziesz wszystkie niezbędne informacje dotyczące naszych przesyłek do Anglii oraz firm kurierskich, z którymi współpracujemy. Zapoznaj się z naszą ofertą i wybierz rodzaj przesyłki najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb!

Usługa tanich paczek do Anglii

Chciałbyś wysłać paczkę do Polski lub Anglii? A może prowadzisz firmę, sprzedajesz na Ebay i wysyłasz dużo paczek do Anglii? Doskonałym rozwiązaniem jest Kuriernet.pl!

Z nami Twoja przesyłka dotrze na miejsce szybko i wyjątkowo tanio. W naszej firmie stawiamy śmiałe kroki w nowoczesność na gruncie dostarczania przesyłek kurierskich. Tanie paczki do Polski oraz do Anglii to część  misji naszej firmy!  Każdego dnia dbamy by Twoje przesyłki kurierskie dotarły na miejsce wyjątkowo tanio i bardzo szybko.

Specjalizujemy się w nadawaniu paczek zagranicznych na trasie Anglia Polska i Polska Anglia. Jednakże wysyłamy tanie paczki również do Niemiec, Walii, Szkocji i Irlandii Północnej, a także do wielu innych krajów europejskich. Chcąc, aby przesyłki szybko i tanio dotarły na miejsce, stworzyliśmy prosty i intuicyjny panel do ich wysyłania, dzięki któremu bez wychodzenia z domu nadasz transport, a nasz kurier dowiezie je na miejsce szybko, tanio i bezpiecznie. W Kuriernet.pl skorzystasz z usług paczki z Polski do Anglii i paczki z Anglii do Polski, za pośrednictwem firm kurierskich DPD oraz UPS.

Przyjmujemy do przewozu przesyłki od osób indywidualnych oraz od firm. Usługi dostępne są bez podpisywania umowy. Aby nadać paczkę wystarczy wypełnić formularza zamówienia kuriera, wydrukować list przewozowy i przekazać przesyłkę kurierowi. Paczki odbierane są codziennie bez dodatkowych opłat z terenu całej Polski. Czas doręczenia paczki do Anglii to 4-5 dni roboczych. Ceny poniżej zawierają całkowity koszt transportu od drzwi do drzwi. Usługa nie obejmuje wysp offshore oraz terytoriów zamorskich.

 

 

Paczka do Anglii
Cena: od 71,00 zł brutto
Doręczenie: 1-4 dni roboczych
Typ transportu: drogowy lub lotniczy

 

Jak wysłać paczkę do Anglii

Najpewniejszym i najkorzystniejszym sposobem wysyłania paczki do Anglii wydaje się kurier. Dlaczego? Poczta liczy sobie dość duży koszt przesyłki, a do tego czas dostarczenia również pozostawia wiele do życzenia. Co się zaś tyczy korzystania z usług prywatnych przewoźników, to niestety trudno mówić tu o profesjonalizmie. Zwykle nie mamy pewności jak usługa zostanie wykonana – jeżeli dobrze to nie ma problemu, ale jeżeli coś się stanie z przesyłką będą problemy z załatwieniem jakichkolwiek sytuacji reklamacyjnych.

Przesyłki kurierskie do Anglii są ekonomiczne, szybkie oraz bardzo wygodne – zarówno dla nadawcy i odbiorcy. Paczka do Anglii idzie równie szybko jak np. paczka do Francji. Może wydawać się, że cała procedura jest skomplikowana i trudniejsza niż na poczcie, gdzie wystarczy podejść z przesyłką do okienka, dlatego postaramy się przybliżyć, jak wysłać paczkę do UK kurierem. Najważniejsze jest to, że cała procedura nadania przesyłki odbywa się we własnym domu – wystarczy tylko dostęp do Internetu i drukarka. W przypadku paczek importowych z Anglii do Polski nie potrzebujemy nawet drukarki. Kurier sam przywiezie etykietę i naklei ją na przesyłkę.

Pierwszym krokiem jest otwarcie strony internetowej wybranej firmy kurierskiej i wypełnienie znajdującego się tam formularza. Gdy podamy dane osobowe i adresowe swoje oraz odbiorcy, a także szczegóły dotyczące paczki – jej wymiary, ciężar, szacowaną wartość, ewentualne ubezpieczenie przesyłki – wówczas zostaje wygenerowana cena za usługę kurierską. Po akceptacji warunków transakcji oraz po dokonaniu odpowiedniej wpłaty, na adres e-mailowy nadawcy przychodzi list przewozowy. Najważniejsze, aby dokładnie sprawdzić dane zawarte na liście przewozowym – adres odbioru oraz dostawy. Są to istotne dane, aby cały transport przebiegał bez kłopotu.

 

Paczka do Anglii – ile kosztuje

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, ile kosztuje paczka do UK. Koszt jej transportu zależy bowiem od wielu czynników. Oczywiste jest to, że im paczka jest cięższa oraz większa, tym wyższa będzie cena za jej dostarczenie. Trasa pokonywana w tradycyjny sposób (bus+prom) będzie tańsza niż paczka kurierska wysyłana priorytetem, czyli samolotem – takie usługi świadczy firma UPS w serwisie UPS Express Saver. Jeśli nadawca zdecyduje się ubezpieczyć przesyłkę, także musi liczyć się z dodatkowym kosztem.

 

Jak tanio wysłać paczkę do Anglii

Może się wydawać, że tania paczka do Anglii w ogóle nie istnieje. Ze względu na dużą odległość jest oczywiste, że kurier do Anglii będzie dużo droższy niż np. z Warszawy do Krakowa. Nie oznacza to jednak, że nie można postarać się o to, by koszt takiej usługi okazał się jak najniższy. Trzeba tylko wiedzieć, jak najlepiej wysłać paczkę do Anglii.

Przede wszystkim należy zadbać o jak najbardziej ekonomiczne opakowanie – koszt transportu jest bowiem zależy nie tylko od ciężaru paczki, ale i od jej wymiarów.

 

 

Jeśli paczka kilogramowa ma wymiary odpowiadające przesyłkom cięższym, prawdopodobnie trzeba będzie zapłacić więcej. Dlatego starajmy się tak pomieścić wszystko w paczce, by pudełko okazało się jak najmniejsze, a zwłaszcza, by nie było ono ponadgabarytowe.

 

W serwisie Kuriernet.pl porównasz ceny kilku kurierów dla twojej paczki i będziesz mógł wybrać paczkę do Anglii tańszą nawet o kilkadziesiąt złotych.

Ile idzie paczka do Anglii

Podobnie jak nie da się jednoznacznie stwierdzić, ile trzeba zapłacić za transport paczki, tak trudno odpowiedzieć na pytanie, jak długo trwa przekazanie przesyłki od nadawcy do odbiorcy. Średni czas realizacji standardowego zlecenia wynosi 3-4 dni, ale jest to uzależniony od tego, w jakim okresie paczka jest przekazana kurierowi (np. czy w ciągu tych najbliższych dni jest weekend lub święta) – może się bowiem okazać, że paczka będzie musiała poleżeć dłużej w magazynie. Ponadto nie bez znaczenia jest odległość do miejsca docelowego oraz fakt, czy w jego pobliżu znajduje się sortownia przesyłek należąca do partnera kurierskiego. Dlatego też Londyn – stolica Anglii – czy też inne duże miasta, np. Birmingham, Sheffield,  Liverpool i Leeds mogą zostać o jeden dzień szybciej obsłużone niż oddalone od nich prowincje.

Paczki do Anglii - co mogą zawierać

Niestety nie wszystko może być przesyłane w przesyłce kurierskiej. Narkotyki czy papierosy oraz alkohol w dużych ilościach wydają się oczywiste, ale już kiełbasa nie bardzo. Na pewno nie można/ nie powinno się wysyłać produktów spożywczych o krótkiej dacie przydatności do spożycia oraz nie zabezpieczonych hermetycznie. Musimy pamiętać, że transport kurierski trwa kilka dni, w niekontrolowanej temperaturze. Artykuły spożywcze mogą ulec zepsuciu w tym czasie i nie nadawać się do spożycia.

Lista przedmiotów zabronionych do transportu w serwisie międzynarodowym.

Kurier Polska-Anglia dla firm

Przesyłki do Anglii realizowane drogą kurierską to nie tylko paczki i listy nadawane przez osoby prywatne. Firmy kurierskie to również partnerzy biznesowi dla większych firm, które prowadzą import lub eksport towarów między Polską a Wielką Brytanią zwaną również w skrócie UK. W serwisie Kuriernet.pl obsługujemy również klientów biznesowych. Przy większej ilości przesyłek realizowanych do Anglii lub importowanych z Wielkiej Brytanii oferujemy jeszcze niższe ceny usług kurierskich. Zapytaj o to naszych konsultantów.

Wyceń przesyłkę do Wielkiej Brytanii

 

Jak zamówić kuriera? To bardzo proste – w serwisie KurierNet.pl zamówisz kuriera w jednej chwili. Nie wymagamy umów ani deklarowania miesięcznej liczby wysyłek. Nie musisz dzwonić, ani pisać emaili. Całe zlecenie na tanią paczkę kurierską do Anglii, czy tanią paczkę do Niemiec zlecisz wygodnie on-line w ciągu 5 minut.

Użyj naszego żółtego przycisku i realizuj tanie przesyłki kurierskie

 

Zamów kuriera po odbiór przesyłki

Nasze przesyłki kurierskie bez umowy to rewelacyjna oferta dostępna dla każdego bez zobowiązań. KurierNet.pl współpracuje ze sprawdzonymi partnerami zapewniając Klientom najwyższej jakości obsługę przesyłek – korzystamy z usług np. DHL, DPD, INPOST czy UPS. Wszystko odbywa się przez stronę internetową i jest super proste. W razie jakichkolwiek problemów, pytań jak wysłać paczkę, kiedy moja paczka zostanie odebrana, służymy pomocą poprzez naszą infolinię lub email. Udzielamy również dostęp do Infolinii poszczególnych przewoźników w celu bezpośredniego kontaktu z kurierem.

Na naszej stronie możesz zamówić kuriera DPD jak również innych firm kurierskich tj. UPS, DHL czy INPOST. Realizujemy również palety międzynarodowe poprzez firmę RABEN. Obsługujemy przesyłki kurierskie krajowe i międzynarodowe. Dodatkowo za naszym pośrednictwem można tanio nadać przesyłkę paletową. Zamówienie transportu następuje przez prosty formularz internetowy. Jego wypełnienie nie trwa dłużej niż kilka chwil, a na koniec wystarczy opłacić zlecenie szybkim przelewem. Kurier przyjedzie w wybranym w zamówieniu terminie i odbierze paczkę z miejsca podanego w formularzu. Sprawdź czy wygodniej dla Ciebie zanieść paczkę do punktu odbioru przesyłek czy zamówić kuriera po odbiór paczki.

 

 

W jakich godzinach kurier odbierze przesyłkę?

 

Podczas składania zlecenia w naszym systemie masz możliwość zamówienia przyjazdu kuriera po odbiór paczki i określania zakresu godzinowego podjazdu oraz daty odbioru.

 

W ponad 90 % przypadków kurier odbierze paczkę w wyznaczonym przez Ciebie terminie. Pamiętaj jednak, że godziny te są tylko godzinami sugerowanymi i odbiór paczki może odbyć się w innym terminie niż pierwotnie wybrany.

Jak zapakować paczkę?

Pamiętaj, że zanim zamówisz kuriera po przesyłkę należy ją odpowiednio zapakować. W zależności od wysyłanego przedmiotu użyj mocnych kartonów, folii bąbelkowej i wypełniaczy (np. starych gazet, elementów styropianowych).

Na Nadawcy spoczywa obowiązek odpowiedniego zapakowania paczki tak, aby przede wszystkim zapewnić bezpieczeństwo transportowanego towarowi, ale również w sposób nie zagrażający innym przesyłkom w transporcie, np. wystające ostre elementy. Zgodnie z regulaminem firm kurierskich każda przesyłka musi być opakowana w sposób umożliwiający bezpieczny transport i doręczenie. Niewłaściwe opakowanie przesyłki, niezależnie od przyjęcia przesyłki do przewozu przez firmę kurierską może być podstawą odmowy wypłaty odszkodowania.

Jakie przesyłki obsługuje serwisu Kuriernet?

Serwis Kuriernet obsługuje przede wszystkim przesyłki krajowe i międzynarodowe. Specjalizujemy się w paczkach do 30 kg na terenie Polski, ale obsługujemy również paczki do Niemiec, tanie paczki do Anglii, paczki do Holandii, paczki Francji. Bardzo dużą grupę naszych usług stanowią przesyłki paletowe, zarówno te na terenie Polski, do Warszawy, czy Krakowa, ale również tanie palety międzynarodowe. Wysyłkę palet realizujmy do poniższych krajów:

Eksport z Polski

Realny czas dostawy zostanie naliczony podczas składania zlecenia lub może zostać podany przez opiekuna w Dziale Obsługi Klienta.

Dni robocze liczone są od dnia odbioru przypadającego na dzień przed wyjazdem auta międzynarodowego.

Kraj

Dni robocze

Kraj

Dni robocze

Armenia

17-18

Litwa

2

Austria

2-3

Luksemburg

4

Azerbejdżan

18-21

Łotwa

2

Belgia

2-3

Mołdawia

8-14

Białoruś

3-5

Mongolia

26-31

Bośnia i Hercegowina

6-7

Niemcy

2-3

Bułgaria

4-5

Norwegia

6-11

Chorwacja

5

Portugalia

6-8

Chorwacja (wyspy i odległe rejony)

5-6

Portugalia (wyspy i odległe rejony)

9-11

Czarnogóra

7-9

Rosja

3-26

Czechy

2

Rosja (Kaliningrad)

2-3

Dania (Jutlandia)

3-4

Rumunia

3

Dania (Zeelandia)

3-6

Serbia

6-7

Estonia

2-3

Słowacja

2

Finlandia

4-6

Słowenia

4-5

Francja

3-5

Szwajcaria

3-5

Francja (wyspy i odległe rejony)

6-8

Szwecja

3-7

Grecja

7-10

Tadżykistan

20-25

Gruzja

9-13

Turcja

6-10

Hiszpania

5-7

Turkmenistan

26-31

Hiszpania (wyspy i odległe rejony)

8-11

Ukraina

3-8

Holandia

2

Uzbekistan

20-25

Irak

22

Węgry

2

Irlandia

6

Włochy

3-5

Kazachstan

16-27

Włochy (wyspy i odległe rejony)

6-8

Kirgistan

21-25

 

 

Liechtenstein

5

 

 

 

Co jest potrzebne aby wysłać przesyłkę kurierską?

Do wysłania przesyłki niezbędna jest drukarka, na której nadawca musi wydrukować dokumenty przewozowe. Najlepiej do tego celu nadaje się drukarka laserowa. Można wykorzystywać również drukarki atramentowe. Dla zastosowań przemysłowych przy dużej ilości paczek stosowane są drukarki termiczne. Zapewniają dobrej jakości druk przy niskich kosztach wydruku. Przed nadaniem przesyłki nadawca zobowiązany jest dokonać płatności za usługę.

Należy pamiętać, że w przypadku przesyłek importowych DPD kurier przywozi etykietę ze sobą. Nie można jej wydrukować z poziomu systemu.

Jak zaadresować paczkę?

W trakcie składania zlecenia na stronie www.kuriernet.pl należy podać dane nadawcy i odbiorcy, a list przewozowy wygeneruje się automatycznie.

Dane muszą być szczegółowe i umożliwić kurierowi precyzyjne doręczenie paczki.

Pamiętaj, że adres nadawcy jest jednocześnie adresem, gdzie pojawi się kurier po Odbiór paczki. W przypadku skomplikowanych adresów międzynarodowych, zwłaszcza przy paczkach do Anglii lub paczkach do Holandii lepiej skontaktować się z naszą Infolinią w celu weryfikacji poprawności adresu.

Po uzupełnieniu danych i opłaceniu za paczkę wydrukuj list przewozowy i umieść na paczce. Gotowe! Twoja przesyłka jest zaadresowana! Wydrukowany list przewozowy który otrzymasz od Kuriernet zawiera wszelkie niezbędne dane adresowe. Musisz go tylko wydrukować i przykleić do przesyłki. Możesz to zrobić za pomocą koperty foliowej, taśmy bezbarwnej lub zwykłego kleju. Nie ma potrzeby dodatkowego opisywania przesyłki chociaż dla bezpieczeństwa, z powodu prawdopodobieństwa odlepienia się etykiety, zalecamy zamieszczanie dodatkowych informacji adresowych na paczce.

Które pola podczas składania zlecenia na kuriera muszę wypełnić?

W przypadku danych nadawcy wszystkie pola są niezbędne. Dla danych odbiorcy konieczne jest podanie nazwy klienta (imię i nazwisko lub nazwa firmy) oraz dokładnego adresu. Adres email w przypadku Odbiorcy nie jest wymagany  na liście przewozowym, jednak w niektórych przypadkach ułatwia komunikację z Odbiorcą w przypadku jakichkolwiek problemów z doręczeniem paczki.

Czy telefon do odbiorcy przesyłki jest wymagany?

Podanie telefonu kontaktowego do Odbiorcy jest wymagane. Jeżeli nie znacie tego numeru należy podać numer Nadawcy.

Jaka drukarka jest wymagana dla drukowania listów przewozowych?

Dokumenty przewozowe powinny być drukowane w dobrej jakości ze względu na kody kreskowe na nich się znajdujące (skanowanie w sortowni). Zalecamy wykorzystanie drukarki laserowej lub atramentowej z wysoką jakością wydruku.

Kiedy otrzymam fakturę VAT za przesyłkę?

KurierNet fakturuje wszystkie zlecenia opłacane za pośrednictwem systemu szybkich płatności Przelewy24 raz w miesiącu. Otrzymają Państwo zbiorczą fakturę za wszystkie zlecenia zrealizowane w danym okresie.

Wyjątkiem są Klienci rozliczający się z odroczonym terminem płatności. Dla nich faktury wystawiane są co 7 dni z 7 dniowym terminem płatności.

Zawsze w przypadku jakichkolwiek wątpliwości skontaktuj się z naszą Infolinią.

 

 

Artykuł opowie jak zamówić kuriera krok po kroku i jakie formy płatności oferuje Kuriernet podczas składania zlecenia.

 

Jak złożyć zlecenie na paczkę kurierską?

Wbrew pozorom złożenia zlecenia na paczkę kurierską to jedna z prostszych i łatwiejszych rzeczy. Tanią paczkę do Anglii czy tanią paczkę do Niemiec wyślecie szybko i sprawnie, nawet w 5 minut.

Wszystko zaczyna się od naszego żółtego przycisku

 

Będą już w zakładce zamówienia kuriera, musimy określić co chcemy wysłać.

Czy będzie to:

- list

- paczka kurierska

- czy paleta

Największą popularnością w Kuriernet.pl cieszy się paczka kurierska. Opcja ta jest domyślnie zaznaczona, więc jeżeli wysyłacie paletę lub kopertę kurierską musicie zmienić domyślne zaznaczenie.

 

 

 

Następnie należy wpisać wymiary paczki oraz wagę. Jeżeli paczek do tego samego Odbiorcy jest więcej możemy w tym miejscu wskazać ilość paczek i określić ich wymiary.

Należy też określić w jaki sposób zapakowana jest nasza paczka. Czy jest to paczka standardowa czy niestandardowa.

Pozostaje już tylko wpisać dane Nadawcy ( powinny być domyślnie uzupełnione) oraz dane Odbiorcy. Po uzupełnieniu tych danych pokażą się wszystkie dostępne opcje transportu, z których należy wybrać jedną z dostępnych firm.

Po wybraniu Przewoźnika określamy tylko czy:

- chcemy nadać paczkę samodzielnie w jednym z punktów nadań przesyłek

- chcemy zamówić przyjazd kuriera po odbiór paczki

Jak już określimy wszystkie opcje, wciskamy na dole strony przycisk „ZAPISZ”

Po przeładowaniu strony pokaże się informacja, gdzie musimy zdecydować:

- czy chcemy nadać kolejną paczkę, np. do innego Odbiorcy – opcja „KONTYNUUJ”

- czy chcemy przejść do koszyka i zapłacić za zlecenie – opcja „PRZEJDŹ do KOSZYKA”

Będąc na stronie KOSZYKA możemy sprawdzić jeszcze raz wpisane w zleceniu dane, ewentualnie usunąć wprowadzoną przesyłkę.

W tym miejscu możemy również wprowadzić KOD RABATOWY, który obniży koszty przesyłek w koszyku.

Ostatecznie musimy wybrać opcję płatności jaką chcemy użyć do opłacenia zlecenia.

 

W serwisie KurierNet klient ma do wyboru trzy opcje płatności:

- płatność ON-LINE poprzez szybkie przelewy internetowe Przelewy24

- płatność poprzez konto Skarbonka ( konto przedpłacone dostępne w naszym serwisie – zachęcamy do korzystania z tego konta ze względu na wygodę i szereg korzyści, które ono gwarantuje)

- płatność odroczona – dostępna dla wybranych klientów firmowych

 

Jeżeli wybierzemy płatność ON-LINE strona przekieruje nas do naszego Partnera Przelewy24, gdzie będziemy mogli dokonać płatności za przesyłkę wybierając jedną z ponad 200 dostępnych form płatności.

Po zaksięgowaniu płatności Klient zostaje przeniesiony na stronę LISTY PRZESYŁEK w Panelu Klienta. Z tego poziomu możemy pobrać list przewozowy i wydrukować go. Jeżeli zamawialiście przyjazd kuriera wystarczy jedynie poczekać na umówioną wizytę.

Artykuł ma za zadanie przybliżyć  informacje na temat dostępnych na rynku rodzajów palet, a także udzielić informacji w jaki sposób umieszczać towar na palecie, aby uniknąć dodatkowych opłat za transport

Transport paletowy, jest dość często stosowany w logistyce. Dotyczy to przede wszystkim firm oferujących swój asortyment na paletach, ale również osób prywatnych, które coraz częściej poprzez różnego rodzaju platformy aukcyjne sprzedają swoje produkty lub wyprzedają niepotrzebne rzeczy.

Co trzeba transportować na palecie?

Przede wszystkim na palecie transportujemy:

- towary o wadze rzeczywistej powyżej 50 kg

- beczki lub kontenery z płynami

- duży sprzęt AGD tj. pralki, lodówki, zmywarki, ale także piece czy bojlery na wodę

Jakie są dostępne wymiary palet?

W transporcie stosuje się przede wszystkim trzy główne typy palet:

                - paletę EUR – o wymiarach podstawy 120x80 cm

                - paletę przemysłową o wymiarach podstawy 120x100 cm, lub jej odmianę o wymiarach podstawy 120x120 cm

                - półpaleta – o wymiarach podstawy 80x60 cm

 

! Bezwzględnie – towar transportowany nie może wystawać poza obrys palety!

Towar na palecie musi być tak ustawiony i zabezpieczony, aby nie wystawał z żadnej strony poza obrys palety. Ma to zasadnicze znaczenie ze względu na bezpieczeństwo transportowanego towaru. Podczas ładowania i transportu paleta jest tą częścią, która ma przyjąć ewentualne uderzenie o inną paletę lub przestrzeń ładunkową. Jeżeli towar wystaje poza obrys palety – to on zamiast wytrzymałej palety, ulega uszkodzeniu co nie jest pożądane w transporcie.

Czy w transporcie można używać palet o innych wymiarach?

Tak, tylko w transporcie międzynarodowym wymagane jest stosowanie palet EUR posiadających odpowiednie certyfikaty, ale te aspekty są już ustalane pomiędzy producentem, a odbiorcą produktów.

Natomiast w transporcie kurierskim można stosować różnego rodzaju palet z uwzględnieniem poniższych założeń:

                - palety o podstawach mniejszych lub równych 120x80 cm są uznawane jako standardowe

                - palety o podstawie powyżej 120x80 cm są uznawane za niestandardowe

- towar nie powinien wystawać poza obrys palety. Jeżeli jednak wystaje, niezależnie od wymiarów podstawy palety jest ona uznawana za niestandardową

 

Niestandard palety – warto zwrócić na to uwagę przy przygotowaniu towaru. Koszt transportu palety niestandardowej jest prawie dwa razy większy niż palety standardowej.

 

 

paczki na fladze niemiec

Jak wysłać tanią paczkę do Niemiec

Najlepszym sposobem na dostawę paczki do Niemiec są usługi firm kurierskich. W naszym serwisie możesz porównać ceny kurierów i wybrać tanią paczkę do Niemiec w serwisie drogowym lub skorzystać z serwisu lotniczego UPS i zrealizować szybką dostawę przesyłek do Niemiec. 

Dlatego też skupimy się tu na zagadnieniu, w jaki sposób zamawiać przesyłki kurierskie do Niemiec. Cała procedura jest bardzo prosta i nie wymaga nawet wychodzenia z domu. Aby tani kurier do Niemiec dostarczył Twoją paczkę, jedyne co jest potrzebne to dostęp do Internetu.

TAK, chcę wysłać tanią paczkę do Niemiec>

Rejestracja w naszym serwisie jest zupełnie darmowa.

Płacisz jedynie za zrealizowane zlecenia.

Nic nie ryzykujesz, a oszczędzasz na kurierze

 

Dzięki nam nie będziesz się już szukać, jak wysłać tanio paczkę do Niemiec. Wystarczy ledwie kilka kliknięć, aby nadana przez Ciebie szybka przesyłka znalazła się w drodze do odbiorcy. Ponadto osoby, które dotąd nie skorzystały z naszych usług, mogą liczyć na dodatkową zniżkę w wysokości 10% na swoje pierwsze zamówienie. Nie zwlekaj zatem i wyślij z nami swoją paczkę.

 

 

Ile kosztuje wysłanie paczki do Niemiec

Tani kurier do Niemiec jest jedną z najpopularniejszych usług w ofercie serwisu Kuriernet.pl. Zatem nie  dziwi fakt, że tak dużo osób jest zainteresowanych poznaniem dokładnej ceny na tym kierunku. Koszt przesyłki do Niemiec jest u nas bardzo niski. Cena jest uzależniona między innymi od gabarytów paczki, jej wagi oraz miejsca nadania i odbioru. Obecnie stawka za wysyłkę do tego kraju zaczyna się od około 30 złotych netto. W naszym serwisie znajdziesz również ekspresowe paczki do Niemiec . Realizowane są one serwisem lotniczym dzięki czeku możliwa jest szybka dostawa przesyłek do Niemiec.  Aby uzyskać obecnie obowiązujący cennik, zapraszamy do wpisania danych na naszej stronie, a wówczas przedstawimy dokładny koszt wysyłki do Niemiec w naszej firmie, ale także u innych przewoźników, tak aby umożliwić porównanie paczek i wybranie najtańszej paczki do Niemiec.

 

Najtańszy kurier do Niemiec

By tani kurier do Niemiec faktycznie był tani, należy szczególnie zwrócić uwagę na sposób przygotowania paczki do transportu. Musi być ona zgodna z wytycznymi kuriera. Sprawdź jakie wymiary może mieć paczka i w jaki sposób może być zapakowana. Następnie zmierz i zważ ją dokładnie, a następnie otrzymane wyniki wpisz w formularzu nadawania paczki. Pamiętaj, że wszystkie paczki są weryfikowane przez Przewoźnika pod kątem zgodności z zadeklarowanymi wymiarami i waga taniej paczki do Niemiec.

 

Jak najtaniej wysłać paczkę do Niemiec

Paczki międzynarodowe są sporo droższe od tych, które wysyłamy do Warszawy czy Poznania. Na szczęście można mówić o takim pojęciu jak tanie przesyłki do Niemiec. Wystarczy tylko wiedzieć, na co zwracać uwagę, by maksymalnie obniżyć koszty. Przede wszystkim pamiętajmy o tym, że dużo tańsze jest nadanie listu niż paczki, paczka do Anglii kosztuje prawie tyle samo, mimo iż Anglia jest o wiele dalej niż Niemcy, tak samo jak kurier do USA. Jeśli więc tylko jest taka możliwość, by wysłać coś w formie listu, korzystajmy z tego. Miejmy jednak świadomość, że w niektórych przypadkach kurier może odmówić przyjęcia takiego listu – np. jeśli uzna, że istnieje zbyt duże zagrożenie uszkodzenia zawartości lub gdy przedmiot za dużo waży.

Dbajmy też o to, by paczka odznaczała się jak najmniejszymi gabarytami, które także mają wpływ na ostateczną cenę usługi. Dodatkowe koszty są także związane z ubezpieczeniem przesyłki. Jeśli jest ono obowiązkowe, a nie zależy nam na nim, obniżmy maksymalnie deklarowaną wartość paczki (pamiętajmy jednak o tym, że w ramach reklamacji odszkodowanie będzie minimalne).

Ale przede wszystkim sprawdźmy, jaki jest najtańszy kurier do Niemiec. Może się bowiem okazać, że między jedną a drugą firmą istnieje spora różnica w cenie za usługę wykonywaną na podobnych warunkach.

 

Tanie paczki do Niemiec - czego nie wolno wysyłać

Każda firma kurierska ma swój wewnętrzny regulamin, w którym określa listę przedmiotów zabronionych w ramach swoich usług. Na liście tej zawsze znajdują się przedmioty zakazane prawnie:

 • - broń
 • - narkotyki
 • - trucizny
 • - materiały wybuchowe
 • - substancje łatwopalne

Jednak każda z tych firm ma też własne warunki – np. zakaz przewożenia:

 • - żywych zwierząt
 • - żywych roślin
 • - żywności
 • - leków itp.

Dlatego przed wykonaniem paczki i zamówieniem kuriera, sprawdźmy, czy nie łamiemy procedur. Może się bowiem okazać, że paczka zostanie cofnięta bez zwrotu poniesionych przez nadawcę kosztów i tani kurier do Niemiec finalnie będzie znacznie droższą dla nas usługą.

 

 

Fakty o wysyłce paczki do Niemiec

Niemcy są naszym zachodnim sąsiadem. Odległość z Warszawy do Berlina wynosi niecałe 600 km. W przypadku miejscowości przygranicznych dystans może sięgać nawet kilku kilometrów. Dzięki temu przesyłki do Niemiec są doręczane naprawdę szybko i sprawnie. Coraz częściej świadczymy także usługi dla przedsiębiorstw. Niemcy są bowiem głównym partnerem handlowym Polski. Najpopularniejsze kierunki wysyłki paczki z Niemiec to Polska, Wielka Brytania, Hiszpania, Niemcy, Włochy, Litwa, Francja, Holandia, Belgia, Ukraina. Nie czekaj więc i zamów kuriera na dziś, a my postaramy się doręczyć tanią paczkę w błyskawicznym tempie. Działamy 24h na dobę, w każdym dniu tygodnia, co pozwala nam świadczyć usługi najszybciej i najtaniej.

 

Pakowanie i naklejanie etykiety na paczkę

Przed zamówieniem kuriera należy przygotować paczkę do wysyłki. To ułatwi dokładne zmierzenie paczki, co jest istotne podczas wypełniania formularza na naszej stronie. Spore odchylenia rzeczywistych rozmiarów przesyłki od tych podanych w trakcie składania zamówienia mogą sprawić, że nasz tani kurier do Niemiec nie przyjmie jej, co niepotrzebnie opóźni dostawę. Aby towar dotarł do celu w całości i bez choćby najmniejszych uszkodzeń, należy go odpowiednio zawinąć w miękki materiał, zapakować w sztywne pudełko, a następnie okleić je taśmą. Przedmioty, które mają jednolitą strukturę i nie posiadają krawędzi, nie muszą być pakowane. Trzeba w widocznym miejscu nakleić list przewozowy, który pozwala kurierowi określić adres odbiorcy.

 

 

Miasta należące do kraju

Berlin, Hamburg, Monachium (München), Kolonia (Köln), Frankfurt nad Menem (Frankfurt am Main), Stuttgart, Düsseldorf, Dortmund, Essen, Brema (Bremen), Berlin, Hamburg, Monachium (München), Kolonia (Köln), Frankfurt nad Menem (Frankfurt am Main), Stuttgart, Düsseldorf, Dortmund, Essen, Brema (Bremen), Lipsk (Leipzig), Drezno Dresden, Hanower Hannover , Norymberga Nürnberg, Duisburg, Bochum, Wuppertal, Bielefeld, Bonn, Kilonia (Kiel), Aachen, Muenster, Karlsruhe, Mannheim, Augsburg, Wiesbaden, Gelsenkirchen

Brama triumfalna w Berlinie

Interesujące statystyki o kraju

Populacja (2017): 80,594,017
Powierzchnia kraju: 357,022 km²

Zamek na szczycie góry

Kurier do Niemiec - reklamacja

Mimo największych starań, jakich dokładają firmy kurierskie do swoich usług, może się zdarzyć, że zawartość przesyłki ulegnie uszkodzeniu – coś się stłucze, zarysuje, pęknie, w najgorszym wypadku zaginie. Przesyłki międzynarodowe, także te do Niemiec, mają do pokonania duże odległości, nie rzadko na drogach o nie najlepszej jakości – to wszystko powoduje, że są one narażone na wstrząsy i uderzenia. W przypadku jakichkolwiek uszkodzeń paczki należy złożyć reklamację na uszkodzenie.Aby reklamacja w firmie kurierskiej mogła zostać rozpatrzona, ważne jest, by przesyłka została otwarta w obecności kuriera. Wówczas, w razie ewentualnych strat jest możliwość wykonania specjalnego protokołu reklamacyjnego, który posłuży jako podstawa do uzyskania odszkodowania.

 

TAK, chcę wysłać tanią paczkę do Niemiec>

Rejestracja w naszym serwisie jest zupełnie darmowa.

Płacisz jedynie za zrealizowane zlecenia.

Nic nie ryzykujesz, a oszczędzasz na kurierze

Popularne kierunki dla tanich paczek :

Kurier Polska - Anglia           Paczki z Anglii do Polski

Kurier Polska - Niemcy         Paczki z Niemiec do Polski

Kurier Polska - Holandia      Paczki z Holandii do Polski

Kurier Polska - Szwecja        Paczki z Szwecji do Polski

Kurier Polska - Norwegia      Paczki z Norwegii do Polski

Kurier Polska - Irlandia         Paczki z Irlandii do Polski

Kurier Polska - Włochy         Paczki z  Włoch do Polski

Kurier Polska - Islandia        Paczki z Islandii do Polski

Kurier Polska - USA               Paczki z USA do Polski

Kurier Polska - Ukraina        Paczki z Ukrainy do Polski

Kurier Polska - Izrael            Paczki z Izraela do Polski

Kurier Polska - Turcja           Paczki z Turcji do Polski

Kurier Polska - Finlandia     Paczki z Finlandii do Polski

Praga stare miasto

Jak wysłać paczkę do Czech i na Słowację

Najlepszym sposobem na dostawę paczki do Czech i na Słowację są usługi firm kurierskich. W naszym serwisie możesz porównać ceny kurierów i wybrać tanią paczkę do Czech w serwisie drogowym lub skorzystać z serwisu lotniczego UPS i zrealizować szybką dostawę przesyłek na Słowację i do Czech. 

Poniże postaramy się mówić jak najlepiej wysłać przesyłki kurierskie do Czech i na Słowację. Cała procedura jest bardzo prosta i nie wymaga nawet wychodzenia z domu. Aby tani kurier do Czech i tani kurier na Słowację dostarczył Twoją paczkę, jedyne co jest potrzebne to dostęp do internetu, drukarka i 5 minut wolnego czasu. Super!

TAK, chcę wysłać tanią paczkę do Czech lub na Słowację>

Rejestracja w naszym serwisie jest zupełnie darmowa.

Płacisz jedynie za zrealizowane zlecenia.

Nic nie ryzykujesz, a oszczędzasz na kurierze

 

Dzięki nam nie będziesz się już szukać, jak wysłać tanio paczkę do Czech lub na Słowację. Wystarczy ledwie kilka kliknięć, aby nadana przez Ciebie szybka przesyłka znalazła się w drodze do odbiorcy. Ponadto osoby, które dotąd nie skorzystały z naszych usług, mogą liczyć na dodatkową zniżkę w wysokości 10% na swoje pierwsze zamówienie. Nie zwlekaj zatem i wyślij z nami swoją paczkę.

 

 

Ile kosztuje wysłanie paczki na Słowację lub do Czech

Tani kurier do Czech jest jedną z najpopularniejszych usług w ofercie serwisu Kuriernet.pl. Zatem nie  dziwi fakt, że tak dużo osób jest zainteresowanych poznaniem dokładnej ceny na tym kierunku. Koszt przesyłki do Czech jak i koszt przesyłki na Słowację jest u nas bardzo niski. Cena jest uzależniona między innymi od gabarytów paczki, jej wagi oraz miejsca nadania i odbioru. Obecnie stawka za wysyłkę do tego kraju zaczyna się od około 30 złotych netto. W naszym serwisie znajdziesz również ekspresowe paczki do Czech . Realizowane są one serwisem lotniczym dzięki czeku możliwa jest szybka dostawa przesyłek do Czech i tak samo szybka na Słowację.  Aby uzyskać obecnie obowiązujący cennik, zapraszamy do wpisania danych na naszej stronie, a wówczas przedstawimy dokładny koszt wysyłki do Czech w naszej firmie, ale także u innych przewoźników, tak aby umożliwić porównanie paczek i wybranie najtańszej paczki na Słowację lub do Czech.

 

Najtańszy kurier do Czech

By tani kurier do Czech faktycznie był tani, należy szczególnie zwrócić uwagę na sposób przygotowania paczki do transportu. Musi być ona zgodna z wytycznymi kuriera. Sprawdź jakie wymiary może mieć paczka i w jaki sposób może być zapakowana. Następnie zmierz i zważ ją dokładnie, a następnie otrzymane wyniki wpisz w formularzu nadawania paczki. Pamiętaj, że wszystkie paczki są weryfikowane przez Przewoźnika pod kątem zgodności z zadeklarowanymi wymiarami i waga taniej paczki na Słowację lub do Czech.

 

Jak najtaniej wysłać paczkę do Czech

Paczki międzynarodowe są sporo droższe od tych, które wysyłamy do Warszawy czy Krakowa. Na szczęście w naszym serwisie mamy tanie przesyłki do Czech. Wystarczy tylko wiedzieć, na co zwracać uwagę, by maksymalnie obniżyć koszty. Przede wszystkim pamiętajmy o tym, że dużo tańsze jest nadanie listu niż paczki, paczka do Anglii kosztuje prawie tyle samo, mimo iż Anglia jest o wiele dalej niż czechy, tak samo jak kurier do USA. Jeśli więc tylko jest taka możliwość, by wysłać coś w formie listu, korzystajmy z tego. Miejmy jednak świadomość, że w niektórych przypadkach kurier może odmówić przyjęcia takiego listu – np. jeśli uzna, że istnieje zbyt duże zagrożenie uszkodzenia zawartości lub gdy przedmiot za dużo waży.

Dbajmy też o to, by paczka odznaczała się jak najmniejszymi gabarytami, które także mają wpływ na ostateczną cenę usługi. Dodatkowe koszty są także związane z ubezpieczeniem przesyłki. Jeśli jest ono obowiązkowe, a nie zależy nam na nim, obniżmy maksymalnie deklarowaną wartość paczki (pamiętajmy jednak o tym, że w ramach reklamacji odszkodowanie będzie minimalne).

Ale przede wszystkim sprawdźmy, jaki jest najtańszy kurier do Czech lub na Słowację. Może się bowiem okazać, że między jedną a drugą firmą istnieje spora różnica w cenie za usługę wykonywaną na podobnych warunkach.

Widok na słowacką dolinę

 

Tanie paczki na Słowację - czego nie wolno wysyłać

Każda firma kurierska ma swój wewnętrzny regulamin, w którym określa listę przedmiotów zabronionych w ramach swoich usług. Na liście tej zawsze znajdują się przedmioty zakazane prawnie:

 • - broń
 • - narkotyki
 • - trucizny
 • - materiały wybuchowe
 • - substancje łatwopalne

Jednak każda z tych firm ma też własne warunki – np. zakaz przewożenia:

 • - żywych zwierząt
 • - żywych roślin
 • - żywności
 • - leków itp.

Dlatego przed wykonaniem paczki i zamówieniem kuriera, sprawdźmy, czy nie łamiemy procedur. Może się bowiem okazać, że paczka zostanie cofnięta bez zwrotu poniesionych przez nadawcę kosztów i tani kurier do Czech finalnie będzie znacznie droższą dla nas usługą.

 

 

Fakty o wysyłce paczki do Czech i na Słowację

Czechy  i Słowacja są naszymi południowymi sąsiadami. Odległość z Warszawy do Pragi wynosi niecałe 700 km. W przypadku miejscowości przygranicznych dystans może sięgać nawet kilku kilometrów. Dzięki temu przesyłki do Niemiec są doręczane naprawdę szybko i sprawnie. Coraz częściej świadczymy także usługi dla przedsiębiorstw. Czechy i Słowacja są bowiem ważnymi partnerem handlowym Polski. Zarówno dla firm przemysłowych jaki i dla polskich sklepów internetowych, które swoje produkty wysysają również do Czech i na Słowację.

Najpopularniejsze kierunki wysyłki paczki z Czech i Słowacji to Polska, Wielka Brytania, Hiszpania, Niemcy, Włochy, Litwa, Francja, Holandia, Belgia, Ukraina.

Nie czekaj więc i zamów kuriera na dziś, a my postaramy się doręczyć tanią paczkę w błyskawicznym tempie. Działamy 24h na dobę, w każdym dniu tygodnia, co pozwala nam świadczyć usługi najszybciej i najtaniej.

 

Pakowanie i naklejanie etykiety na paczkę

Przed zamówieniem kuriera należy przygotować paczkę do wysyłki. To ułatwi dokładne zmierzenie paczki, co jest istotne podczas wypełniania formularza na naszej stronie. Spore odchylenia rzeczywistych rozmiarów przesyłki od tych podanych w trakcie składania zamówienia mogą sprawić, że nasz tani kurier do Czech nie przyjmie jej, co niepotrzebnie opóźni dostawę. Aby towar dotarł do celu w całości i bez choćby najmniejszych uszkodzeń, należy go odpowiednio zawinąć w miękki materiał, zapakować w sztywne pudełko, a następnie okleić je taśmą. Przedmioty, które mają jednolitą strukturę i nie posiadają krawędzi, nie muszą być pakowane. Trzeba w widocznym miejscu nakleić list przewozowy, który pozwala kurierowi określić adres odbiorcy.

 

 

Miasta należące do Czech i do Słowacji

W Czechach jest wiele miast, które cieszą się popularnością w przesyłkach kurierskich. Należą do nich między innymi: Praga, Brno, Ostrawa, Pilzno, Liberec, Ołomuniec, Hradec Karlove, Czeskie Budziejowice, Uście nad Łabą, Pardubice.

Na Słowacji warto wyróżnić takie miejscowości jak: Bratysława, Koszyce, Preszów, Żylina. Bańska Bystrzyca, Nitra, Trnawa, Trenczyn, Martin, Poprad.

Praga nocą

 

Interesujące statystyki o Czechach i Słowacji

Słowacja, Republika Słowacka (słow. Slovensko, Slovenská republika) – państwo śródlądowe w Europie Środkowej. Graniczy z Austrią (106,7 km), Polską (541,1 km), Czechami (251,8 km), Ukrainą (97,8 km) oraz Węgrami (654,8 km). Łączna długość granicy lądowej wynosi 1652,2 km. Do 1993 wchodziła w skład Czechosłowacji. Od 19 stycznia 1993 r. członek ONZ, od 29 marca 2004 członek NATO, od 1 maja 2004 należy do Unii Europejskiej, a od 1 stycznia 2009 – do strefy euro. Stolicą państwa jest Bratysława, położona nad Dunajem przy granicy z Austrią i Węgrami.

 

Czechy, Republika Czeska (cz. Česko, Česká republika ) – państwo śródlądowe w Europie Środkowej. Od północy graniczy z Polską, od zachodu i północnego zachodu z Niemcami, od południa z Austrią, a od wschodu ze Słowacją. Stolicą i największym miastem Czech jest Praga. Kraj składa się z trzech historycznych krain – Czech właściwych, Moraw i czeskiej części Śląska. Na powierzchni 78 866 km² żyje ponad 10,6 mln osób, z czego 94% to Czesi. Państwo czeskie dzieli się na czternaście krajów. Czechy są republiką parlamentarną, demokratycznym państwem prawa o liberalnym systemie rządów, opartym na swobodnej rywalizacji partii i ruchów politycznych. Głową państwa jest prezydent. Naczelnym organem władzy ustawodawczej jest parlament z Izbą Poselską i Senatem, władzy wykonawczej rząd z czternastoma ministerstwami, a władzy sądowniczej Sąd Konstytucyjny i Sąd Najwyższy. Czechy są członkiem wielu organizacji międzynarodowych, m.in. ONZ, Unii Europejskiej, NATO, strefy Schengen, Rady Europy, OECD i Grupy Wyszehradzkiej.

 

Kurier do Czech - reklamacja

Mimo największych starań, jakich dokładają firmy kurierskie do swoich usług, może się zdarzyć, że zawartość przesyłki ulegnie uszkodzeniu – coś się stłucze, zarysuje, pęknie, w najgorszym wypadku zaginie. Przesyłki międzynarodowe, także te do Czech czy na Słowację, mają do pokonania duże odległości, nie rzadko na drogach o nie najlepszej jakości – to wszystko powoduje, że są one narażone na wstrząsy i uderzenia. W przypadku jakichkolwiek uszkodzeń paczki należy złożyć reklamację na uszkodzenie. Aby reklamacja w firmie kurierskiej mogła zostać rozpatrzona, ważne jest, by przesyłka została otwarta w obecności kuriera. Wówczas, w razie ewentualnych strat jest możliwość wykonania specjalnego protokołu reklamacyjnego, który posłuży jako podstawa do uzyskania odszkodowania.

 

TAK, chcę wysłać tanią paczkę do Czech>

Rejestracja w naszym serwisie jest zupełnie darmowa.

Płacisz jedynie za zrealizowane zlecenia.

Nic nie ryzykujesz, a oszczędzasz na kurierze

Popularne kierunki dla tanich paczek :

Kurier Polska - Anglia           Paczki z Anglii do Polski

Kurier Polska - Niemcy         Paczki z Niemiec do Polski

Kurier Polska - Holandia      Paczki z Holandii do Polski

Kurier Polska - Szwecja        Paczki z Szwecji do Polski

Kurier Polska - Norwegia      Paczki z Norwegii do Polski

Kurier Polska - Irlandia         Paczki z Irlandii do Polski

Kurier Polska - Włochy         Paczki z  Włoch do Polski

Kurier Polska - Islandia        Paczki z Islandii do Polski

Kurier Polska - USA               Paczki z USA do Polski

Kurier Polska - Ukraina        Paczki z Ukrainy do Polski

Kurier Polska - Izrael            Paczki z Izraela do Polski

Kurier Polska - Turcja           Paczki z Turcji do Polski

Kurier Polska - Finlandia     Paczki z Finlandii do Polski

 

holenderskie wiatraki

Jak wysłać tanią paczkę do Holandii

Skorzystanie z usług serwisu Kuriernet.pl to najszybszy sposób na dostawę paczki do Holandii. W naszym serwisie możesz porównać ceny kurierów takich firm jak DPD, UPS i wybrać tanią paczkę do Holandii w serwisie drogowym lub skorzystać z serwisu lotniczego UPS i zrealizować szybką dostawę przesyłek do Holandii. 

Z poniższego artykułu dowiesz si jak najlepiej wysłać przesyłki kurierskie do Holandii. Cała proces jest bardzo prosty i nie wymaga nawet wychodzenia z domu. Aby tani kurier do Holandii dostarczył Twoją paczkę, jedyne co jest potrzebne to dostęp do internetu, drukarka i 5 minut wolnego czasu. Super!

TAK, chcę wysłać tanią paczkę do Holandii>

Rejestracja w naszym serwisie jest zupełnie darmowa.

Płacisz jedynie za zrealizowane zlecenia.

Nic nie ryzykujesz, a oszczędzasz na kurierze

 

Dzięki nam nie będziesz się już szukać, jak wysłać tanio paczkę do Holandii. Wystarczy ledwie kilka kliknięć, aby nadana przez Ciebie szybka przesyłka znalazła się w drodze do odbiorcy. Ponadto osoby, które dotąd nie skorzystały z naszych usług, mogą liczyć na dodatkową zniżkę w wysokości 10% na swoje pierwsze zamówienie.

Nie zwlekaj zatem i wyślij z nami swoją paczkę.

 

 

Ile kosztuje wysłanie paczki do Holandii

Tani kurier do Holandii jest jedną z najpopularniejszych usług w ofercie serwisu Kuriernet.pl. Zatem nie  dziwi fakt, że tak dużo osób jest zainteresowanych poznaniem dokładnej ceny na tym kierunku. Koszt przesyłki do Holandii jak i koszt przesyłki na Słowację jest u nas bardzo niski. Cena jest uzależniona między innymi od gabarytów paczki, jej wagi oraz miejsca nadania i odbioru. Obecnie stawka za wysyłkę do tego kraju zaczyna się od około 30 złotych netto. W naszym serwisie znajdziesz również ekspresowe lotnicze paczki do Holandii . Realizowane są one serwisem lotniczym dzięki czeku możliwa jest szybka dostawa przesyłek do Holandii.  Aby uzyskać obecnie obowiązujący cennik, zapraszamy do wpisania danych na naszej stronie, a wówczas przedstawimy dokładny koszt wysyłki do Holandii w naszej firmie, ale także u innych przewoźników, tak aby umożliwić porównanie paczek i wybranie najtańszej paczki do Holandii.

 

Najtańszy kurier do Holandii

Aby tani kurier do Holandii faktycznie był tani, należy szczególnie zwrócić uwagę na sposób przygotowania paczki do transportu. Musi być ona zgodna z wytycznymi kuriera. Sprawdź jakie wymiary może mieć paczka i w jaki sposób może być zapakowana. Następnie zmierz i zważ ją dokładnie, a następnie otrzymane wyniki wpisz w formularzu nadawania paczki. Pamiętaj, że wszystkie paczki są weryfikowane przez Przewoźnika pod kątem zgodności z zadeklarowanymi wymiarami i wagą taniej paczki do Holandii. Pamiętaj, aby nie wysyłać walizek, ani toreb podróżnych bez opakowania zewnętrznego. Takie paczki traktowane są jako paczki niestandardowe.

 

Jak najtaniej wysłać paczkę do Holandii

Paczki międzynarodowe są sporo droższe od tych, które wysyłamy do Warszawy czy Rzeszowa. Na szczęście w naszym serwisie mamy tanie przesyłki do Holandii. Wystarczy tylko wiedzieć, na co zwracać uwagę, by maksymalnie obniżyć koszty. Przede wszystkim pamiętajmy o tym, że dużo tańsze jest nadanie listu niż paczki, paczka do Francji kosztuje prawie tyle samo, mimo iż Francja jest o wiele dalej niż Holandia, tak samo jak kurier do USA. Jeśli więc tylko jest taka możliwość, by wysłać coś w formie listu, korzystajmy z tego. Miejmy jednak świadomość, że w niektórych przypadkach kurier może odmówić przyjęcia takiego listu – np. jeśli uzna, że istnieje zbyt duże zagrożenie uszkodzenia zawartości lub gdy przedmiot za dużo waży.

Dbajmy też o to, by paczka odznaczała się jak najmniejszymi gabarytami, które także mają wpływ na ostateczną cenę usługi. Dodatkowe koszty są także związane z ubezpieczeniem przesyłki. Jeśli jest ono obowiązkowe, a nie zależy nam na nim, obniżmy maksymalnie deklarowaną wartość paczki (pamiętajmy jednak o tym, że w ramach reklamacji odszkodowanie będzie minimalne).

Ale przede wszystkim sprawdźmy, jaki jest najtańszy kurier do Holandii lub na Słowację. Może się bowiem okazać, że między jedną a drugą firmą istnieje spora różnica w cenie za usługę wykonywaną na podobnych warunkach.

kanały w Amsterdamie

Tanie paczki do Holandii - czego nie wolno wysyłać

Każda firma kurierska ma swój wewnętrzny regulamin, w którym określa listę przedmiotów zabronionych w ramach swoich usług. Ze względu na zakaz handlu materiałami pirotechnicznymi w Holandii niestety ten towar jest często przemycany do tego kraju. Proszę pamiętać, że jest to nielegalne i nie wolno wysyłać żadnych materiałów pirotechnicznych do Holandii.  Na liście rzeczy zabronionych  znajdują się również przedmioty zakazane prawnie:

 • - broń
 • - narkotyki
 • - trucizny
 • - materiały wybuchowe
 • - substancje łatwopalne

Jednak każda z tych firm ma też własne warunki – np. zakaz przewożenia:

 • - żywych zwierząt
 • - żywych roślin
 • - żywności
 • - leków itp.

Dlatego przed wykonaniem paczki i zamówieniem kuriera, sprawdźmy, czy nie łamiemy procedur. Może się bowiem okazać, że paczka zostanie cofnięta bez zwrotu poniesionych przez nadawcę kosztów i tani kurier do Holandii finalnie będzie znacznie droższą dla nas usługą.

 

 

Pakowanie i naklejanie etykiety na paczkę

Przed zamówieniem kuriera należy przygotować paczkę do wysyłki. To ułatwi dokładne zmierzenie paczki, co jest istotne podczas wypełniania formularza na naszej stronie. Spore odchylenia rzeczywistych rozmiarów przesyłki od tych podanych w trakcie składania zamówienia mogą sprawić, że nasz tani kurier do Holandii nie przyjmie jej, co niepotrzebnie opóźni dostawę. Aby towar dotarł do celu w całości i bez choćby najmniejszych uszkodzeń, należy go odpowiednio zawinąć w miękki materiał, zapakować w sztywne pudełko, a następnie okleić je taśmą. Przedmioty, które mają jednolitą strukturę i nie posiadają krawędzi, nie muszą być pakowane. Trzeba w widocznym miejscu nakleić list przewozowy, który pozwala kurierowi określić adres odbiorcy.

 

 

Miasta należące do Holandii

Holandia jest miejscem, które ma talent do kradzieży serce – i to podczas pierwszej wizyty. Patrząc na ten niewielki kraj, nie sposób przeoczyć liczne kanały, liberalny sposób myślenia, rowery w ilości milionów sztuk, wiatraki i kolorowe tulipanów. A pośród tego krążą kurierzy, niestrudzenie dostarczający liczne parczki. Jest to kraj, który ma wiele do zaoferowania. Kurier i paczki do Holandii mogą być pomysłem dla ciebie, aby otworzyć kolejny rozdział swojego życia. Amsterdam to jedno z holenderskich miast, w którym co roku pojawia się coraz więcej obcokrajowców. Dzięki niesamowitej ilości kawiarni, restauracji, muzeów, parków i krętych uliczek, trudno będzie ci się tam nudzić. Jest to także wyzwanie, jeśli pracujesz jako kurier i paczki z Polski do Holandii regularnie transportujesz. Jednak bez względu na wykonywany zawód, z pewnością łatwo będziesz mógł się zakochać się w tym niesamowitym miejscu. Warto również wiedzieć o tym, że kurier i paczki do Polski bardzo częstą są wysyłane z Holandii. Dlaczego? Ponieważ to w Holandii znajduje się jeden z największych portów morskich.

W Holandii jest wiele miast, które cieszą się popularnością w przesyłkach kurierskich. Należą do nich między innymi:

Amsterdam
Rotterdam
Haga
Utrecht
Eindhoven
Tilburg
Groningen
Almere
Breda
Nijmegen
Apeldoorn
Enschede
Haarlem
Arnhem
Zaanstad
Amersfoort
's-Hertogenbosch
Haarlemmermeer
Maastricht
Dordrecht
Lejda
Zoetermeer
Zwolle
Emmen
Ede
Westland
Sittard-Geleen
Deventer
Delft
Alkmaar
Heerlen
Venlo
Leeuwarden
Helmond
Hilversum
Hengelo

bazylika w Amsterdamie, Holandia

Interesujące informacje o Holandii

Chociaż Holandia to niewielki kraj, przyciąga ciekawą historią, kulturą oraz atrakcyjnym położeniem na mapie Europy. Nie bez znaczenia jest także fakt, że Polacy są chętnie zatrudniani przez holenderskich przedsiębiorców, a dodatkowo coraz więcej niderlandzkich firm decyduje się na wejście na rynek Polski.
Trudno się zatem dziwić, że ten kierunek jest jednym z najczęściej wybieranych przez naszych klientów. Dlatego, żeby dodatkowo ułatwić Ci oszacowanie kosztów przesyłki, na naszej stronie znajdziesz wygodny oraz intuicyjny w obsłudze kalkulator. Dzięki temu udogodnieniu szybko sprawdzisz, jaka jest cena wysyłki Twojej paczki oraz przekonasz się, że warunki skorzystania z naszych usług faktycznie są niezwykle korzystne!

 

Kurier do Holandii - reklamacja

Mimo największych starań, jakich dokładają firmy kurierskie do swoich usług, może się zdarzyć, że zawartość przesyłki ulegnie uszkodzeniu – coś się stłucze, zarysuje, pęknie, w najgorszym wypadku zaginie. Przesyłki międzynarodowe, także te do Holandii czy na Słowację, mają do pokonania duże odległości, nie rzadko na drogach o nie najlepszej jakości – to wszystko powoduje, że są one narażone na wstrząsy i uderzenia. W przypadku jakichkolwiek uszkodzeń paczki należy złożyć reklamację na uszkodzenie. Aby reklamacja w firmie kurierskiej mogła zostać rozpatrzona, ważne jest, by przesyłka została otwarta w obecności kuriera. Wówczas, w razie ewentualnych strat jest możliwość wykonania specjalnego protokołu reklamacyjnego, który posłuży jako podstawa do uzyskania odszkodowania.

 

TAK, chcę wysłać tanią paczkę do Holandii>

Rejestracja w naszym serwisie jest zupełnie darmowa.

Płacisz jedynie za zrealizowane zlecenia.

Nic nie ryzykujesz, a oszczędzasz na kurierze

 

Popularne kierunki dla tanich paczek :

Kurier Polska - Anglia           Paczki z Anglii do Polski

Kurier Polska - Niemcy         Paczki z Niemiec do Polski

Kurier Polska - Holandia      Paczki z Holandii do Polski

Kurier Polska - Szwecja        Paczki z Szwecji do Polski

Kurier Polska - Norwegia      Paczki z Norwegii do Polski

Kurier Polska - Irlandia         Paczki z Irlandii do Polski

Kurier Polska - Włochy         Paczki z  Włoch do Polski

Kurier Polska - Islandia        Paczki z Islandii do Polski

Kurier Polska - USA               Paczki z USA do Polski

Kurier Polska - Ukraina        Paczki z Ukrainy do Polski

Kurier Polska - Izrael            Paczki z Izraela do Polski

Kurier Polska - Turcja           Paczki z Turcji do Polski

Kurier Polska - Finlandia     Paczki z Finlandii do Polski

Nadaj teraz szybko i łatwo przesyłki kurierskie

Akcje wysyłkowe z Kuriernet.pl to proste!

Dla kogo?

Dla przedsiębiorcy / osoby prywatnej, która w prosty i szybki sposób chce wysłać jednorazowo dużą liczbę przesyłek z jednego miejsca pod wiele adresów.

 

Napisz na nasz adres email biuro@kuriernet.pl:

- kiedy planujesz akcję wysyłkową

- ile paczek, o jakiej wadze i wymiarach zamierzasz wysłać

Skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej to będzie możliwe i przeprowadzimy przez caly proces akcji wysyłkowej

Co zyskujesz?

 • Indywidualną opiekę – dedykowaną osobę do obsługi operacyjnej akcji wysyłkowych
 • Ekspresowe złożenie zamówień przez plik XLS
 • Możliwość skorzystania z usług terminowych – doręczenie do godz. 9 / 12.00 dla wybranych kodów pocztowych
 • Możliwość wysyłki za pobraniem, z dodatkowym ubezpieczeniem lub zwrotem dokumentów
 • Możliwość uzyskania preferencyjnych stawek

 

Koszyk
0 szt.  0,00