KurierNet to sprawdzony broker kurierski. Oferujemy tanie przesyłki kurierskie od najlepszych kurierów na terenie Polski oraz za granicą. Skorzystaj z kalkulatora i sprawdź, który tani kurier ma najlepszą ofertę dla Ciebie.

Centrum Informacji

Paczka do Niemiec, to najczęściej wybierana usługa przez naszych Klientów. Spowodowane jest to rosnącą liczbą Polaków wyjeżdżających za granicę, tymczasowo lub na stałe, a także rosnącą wymianą handlową między Polską, a Niemcami w ramach Unii Europejskiej.

Z tego powodu tania paczka kurierska  do Niemiec staje się istotnym elementem współczesnego społeczeństwa i gospodarki. Tanie przesyłki kurierskie oferuje wiele firm kurierskich: DPD, UPS czy GLS.

Możliwości nadania paczki do Niemiec jest kilka. Można dokonać tego za pośrednictwem Poczty Polskiej, można skorzystać z usług jednej z wielu firm kurierskich skupionych w jednym serwisie jak to oferujemy w Kuriernet.pl. Inną opcją jest także przekazanie paczki za pomocą busów kursujących z pasażerami między Polską a Niemcami. Każdy z tych sposobów ma swoje zalety, jednak to kurier do Niemiec ma największy potencjał i cieszy się zaufaniem konsumentów. Ceny poczty są dość wygórowane, podobnie jak czas realizacji zlecenia, z kolei prywatni przewoźnicy często nie mają z góry ustalonego cennika, ponadto odbiorca musi być w domu w tym czasie, gdy kierowca przywozi paczkę.

Wyceń za darmo paczkę do Niemiec

Jak wysłać paczkę do Niemiec?

Kilka słów o tym jak wysłać paczkę do Niemiec za pomocą naszego serwisu.  W tym podpunkcie omówimy cennik dpd oraz cennik ups, a także wspomnimy o funkcji jaką pełni kalkulator przesyłek kurierskich. Aby tani kurier do Niemiec dostarczył Twoją paczkę, jedyne co jest potrzebne to dostęp do Internetu.

Przede wszystkim należy wejść na stronę internetową porównywarki usług kurierskich. Na stronie głównej znajduje się specjalny formularz służący do zamawiania kuriera.

Strona głowna serwisu kuriernet

Aby jedynie wycenić, sprawdzić tanie paczki, wystarczy w kalkulatorze przesyłek podać podstawowe informacje na temat paczki: wagę oraz wymiary. Należy też określić kraj nadania i kraj dostawy paczki. Oprócz taniego kuriera do Niemiec można nadać paczkę do Anglii, tanią paczkę do Francji, czy tanią paczkę do Holandii. Firmy kurierskie w jednym miejscu pozwolą również na porównanie cen przesyłek kurierskich u różnych kurierów i wybranie usługi ze względu na niską cenę przesyłek lub według własnych preferencji. Różni kurierzy mają inne cenniki usług kurierskich w związku z tym ta sama paczka może mieć różną cenę u kuriera DPD czy kuriera UPS.

Należy wspomnieć, że paczkę możemy dodatkowo ubezpieczyć, aby w przypadku nieprzewidzianych problemów móc się ubiegać o odszkodowanie od Przewoźnika.

 

Jeżeli już wybraliśmy naszego taniego kuriera, klikamy w przycisk „Zamów kuriera”

Jeżeli nie rejestrowaliście się jeszcze w naszym serwisie. Warto to zrobić właśnie teraz.
Rejestracja jest zupełnie darmowa i zajmuje tylko 1 minutę. Sprawdź jak to zrobić

 

Serwis przekieruje nas już do właściwego formularza, gdzie będziemy mogli zamówić taniego kuriera do Niemiec. Warto zaznajomić się z poszczególnymi funkcjami i układem formularza ponieważ dzięki niemu nie tylko można zamówić taniego kuriera do Niemiec, ale także taniego kuriera do GB, taniego kuriera z Niemiec do Polski i każdą inną paczkę.

W owym formularzu należy podać dane osobowe i adresowe swoje oraz odbiorcy w Niemczech, a także informacje na temat paczki – jej wymiary, wagę, zawartość (krótki opis) oraz szacowaną wartość, która będzie potrzebna zwłaszcza wtedy, gdy klient zdecyduje się na opcję ubezpieczenia przesyłki.

 

Na podstawie tych danych wyliczana jest cena usługi. Po wybraniu przewoźnika, który ma realizować usługę należy również wskazać kiedy kurier ma przyjechac po odbiór paczki, albo zdecydować się na samodzielną dostawę przesyłki do jednego z punktów przyjmowania paczek kurierów.

 

Po zaakceptowaniu ceny taniej paczki  oraz po dokonaniu należnej zapłaty, klient otrzymuje na swój adres e-mail specjalny międzynarodowy list przewozowy, na którym znajdują się podane w formularzu dane wraz z indywidualnym numerem listu przewozowego.

Należy sprawdzić, czy wszystkie podane tam dane są zgodne z prawdą, a następnie wydrukować list przewozowy. W umówionym czasie kurier osobiście przychodzi po odbiór przesyłki. Od tego momenty i nadawca, i odbiorca mogą śledzić status przesyłki, wpisując numer międzynarodowego listu przewozowego w specjalnej aplikacji znajdującej się na stronie internetowej firmy kurierskiej lub na stronie naszej porównywarki usług kurierskich.

Ile kosztuje wysłanie paczki do Niemiec

Kurier do Niemiec jest jedną z najpopularniejszych usług w ofercie serwisu Kuriernet.pl dlatego nie dziwi fakt, że tak dużo osób jest zainteresowanych poznaniem dokładnej ceny na tym kierunku. Koszt nadania przesyłki do Niemiec jest kwestią złożoną i zależną od wielu czynników. Najlepiej, posiadając już informacje na temat wagi i wymiarów paczki, która chcemy wysłać, wpisać te dane w kalkulator usług kurierskich na naszej stronie.

Nasz system sprawdzi wprowadzone dane i uwzględni wszystkie parametry, którymi posługują się firmy kurierskie. Obliczy wagę gabarytową, porówna ją z wagą rzeczywistą. Porównywarki usług kurierskich sprawdzi również wymiary paczki i zweryfikuje czy paczka jest standardowa czy niestandardowa, czy może być transportowana przez daną firmę kurierską.

 

Trudni jest jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, ile kosztuje paczka do Niemiec lub paczka do Francji czy paczka do Holandii która jest tak niedaleko Niemiec.

Podstawowy cennik usług kurierskich rozróżnia tylko paczki ze względu na ich wagę natomiast do rzeczywistej wyceny przesyłki kurierskiej brana są również wymiary paczki, a także sposób jej zapakowania.

 

 

Tanie przesyłki do Niemiec

By tani kurier do Niemiec faktycznie był tani, należy ściśle przestrzegać cennika firmy, by nie okazało się, że paczka, owszem, nie jest ciężka, jednak jej wymiary są niestandardowe, co zakwalifikuje ją jako przesyłkę niesortowalną, czyli inaczej ponadgabarytową – a to będzie wiązać się z wyższymi kosztami. Weryfikacja przesyłek kurierskich jest już standardem u Przewoźników i każda paczka jest poddawana weryfikacji pod kątem zgodności wymiarów, wagi oraz sposobu zapakowania pod względem danych zadeklarowanych podczas składania zlecenia.

Przeczytaj również: Weryfikacja przesyłek kurierskich

 

Jak najtaniej wysłać paczkę do Niemiec

Paczki międzynarodowe są sporo droższe od tych, które wysyłamy do Lublina czy Poznania. Na szczęście można mówić o takim pojęciu jak tanie przesyłki do Niemiec. Wystarczy tylko wiedzieć, na co zwracać uwagę, by maksymalnie obniżyć koszty. Przede wszystkim pamiętajmy o tym, że dużo tańsze jest nadanie listu niż paczki, paczka do Anglii kosztuje prawie tyle samo, mimo iż Anglia jest o wiele dalej niż Niemcy, tak samo jak kurier do USA. Jeśli więc tylko jest taka możliwość, by wysłać coś w formie listu, korzystajmy z tego. Miejmy jednak świadomość, że w niektórych przypadkach kurier może odmówić przyjęcia takiego listu – np. jeśli uzna, że istnieje zbyt duże zagrożenie uszkodzenia zawartości lub gdy przedmiot za dużo waży.

Dbajmy też o to, by paczka odznaczała się jak najmniejszymi gabarytami, które także mają wpływ na ostateczną cenę usługi. Dodatkowe koszty są także związane z ubezpieczeniem przesyłki. Jeśli jest ono obowiązkowe, a nie zależy nam na nim, obniżmy maksymalnie deklarowaną wartość paczki (pamiętajmy jednak o tym, że w ramach reklamacji odszkodowanie będzie minimalne).

Jeżeli Twoja paczka została uszkodzona podczas transportu lub zaginęła, zgłoś reklamację na adres email: biuro@kuriernet.pl przesyłając poniższe dokumenty:

 

USZKODZENIE PRZESYŁKI:

 

- numer listu przewozowego

- protokół szkody ( jeżeli protokół nie był spisany podczas dostawy paczki, Klient ma na to 7 dni od momentu doręczenia przesyłki. Protokół weryfikacyjny jest spisywany tylko w niektórych krajach UE)

- opis uszkodzenia

- żądana kwota rekompensaty (w przypadku firm w kwotach netto)

- dokument potwierdzający żądaną kwotę rekompensaty: faktura zakupu, faktura sprzedaży, paragon, link do aukcji internetowej/sklepu zawierającego identyczny towar, wycena kosztów naprawy sporządzona przez uprawniony serwis lub protokół kosztów wytworzenia w przypadku producentów. W szczególnych przypadkach jeżeli powyższe nie jest możliwe stosuje się pisemne oświadczenie Klienta co do zawartości i cen poszczególnych towarów będących zawartością przesyłki. Oświadczenie musi być opatrzone datą oraz podpisem Klienta.

- dodatkowo można przesłać zdjęcia uszkodzonego towaru oraz opakowania zewnętrznego.

 

ZAGINIĘCIE PRZESYŁKI:

 

W celu jej poszukiwania:

 

- numer listu przewozowego

- szczegółowy opis zawartości przesyłki

- opis opakowania zewnętrznego ( wymiary/ waga/ rodzaj opakowania/ kolor kartonu/ kolor taśm zabezpieczających, inne znaki szczególne)

 

Dla firmy UPS wymagana jest dodatkowo wartość przesyłki

 

W celu złożenia reklamacji po stwierdzeniu zaginięcia paczki:

 

- numer listu przewozowego

- szczegółowy opis zawartości przesyłki

- żądana kwota rekompensaty ( w przypadku firm w kwotach netto)

- dokument potwierdzający żądaną kwotę rekompensaty: faktura zakupu, faktura sprzedaży, paragon, link do aukcji internetowej/sklepu zawierającego identyczny towar, wycena kosztów naprawy sporządzona przez uprawniony serwis lub protokół kosztów wytworzenia w przypadku producentów. W szczególnych przypadkach jeżeli powyższe nie jest możliwe stosuje się pisemne oświadczenie Klienta co do zawartości i cen poszczególnych towarów będących zawartością przesyłki. Oświadczenie musi być opatrzone datą oraz podpisem Klienta.

 

W przypadku potrzeby uzupełnienia dokumentacji zwrócimy się do Państwa z odpowiednią prośbą. Reklamacje rozpatrywane są przez Przewoźnika w terminie do 30 dni od momentu skompletowania wszystkich dokumentów.
W momencie otrzymania odpowiedzi niezwłocznie ją do Państwa przekażemy

 

Weryfikacja przesyłek kurierskich

Obecnie na polskim rynku e-commerce wysyłanych jest codziennie około kilkuset tysięcy przesyłek krajowych czy zagranicznych.

 

Być może wyda się to zadziwiające, ale każda z naszych przesyłek jest sprawdzana przez firmy kurierskie pod względem zgodności wymiarów, wagi oraz sposobu zapakowania przesyłki z zadeklarowanymi danymi zlecenia. Aktualnie już tylko w nielicznych sytuacjach weryfikację taką wykonuje się ręcznie. Zazwyczaj funkcję tą przejmują wyspecjalizowane urządzenia ważące jak i mierzące przesyłki.

 

Nasz serwis Kuriernet.pl jest obecny w branży tanich przesyłek kurierskich już od 2008 roku. Przez ten czas wysłaliśmy dla Państwa ponad 1 mln przesyłek i niejednokrotnie spotykaliśmy z tematem weryfikacji przesyłek. Bazując na naszym ogromnym doświadczeniu chcielibyśmy podzielić się naszą wiedzą na temat tego zagadnienia, aby umożliwić Państwu dokonywanie właściwych wyborów.

Paczki kurierskie zlecane w naszym serwisie Kuriernet.pl podlegają weryfikacji pod względem zadeklarowanych wymiarów i wagi.

Kto dokonuje weryfikacji paczek?

Weryfikacji dokonuje Przewoźnik, który wykonuje usługę. Często spotykamy się z zarzutami, że to kurier odbierający przesyłkę powinien przeprowadzić taką weryfikację. Jednak kurier realizujący odbiory nie ma wglądu we wprowadzone przez Państwa parametry paczek. Nie jest też jego obowiązkiem weryfikacja paczek pod względem wymiarów/wagi. Kurier przede wszystkim weryfikuje przesyłki pod kątem zgodności sposobu pakowania paczek względem wymogów Przewoźnika oraz bezpieczeństwa paczek w transporcie. Właściwa weryfikacja przesyłek odbywa się dopiero na późniejszych etapach procesu logistycznego.

Co najczęściej jest sprawdzane? Jakie czynniki mogą spowodować dopłaty do paczek?

Najczęściej weryfikowanymi – wymagającymi późniejszej dopłaty – są parametry:

1) Kształt paczki/ sposób przygotowania do transportu

- paczka/paleta niestandardowa – często zdarza się, że podczas składania zlecenia, do paczek, które nie posiadają regularnych kształtów, nie są zapakowane w karton, nie zaznaczają Państwo usługi „paczka niestandardowa”. Jako element niestandardowy traktowane są również paczki, które mogą sprawiać w Państwa mniemaniu wrażenie standardowych, takie jak: przedmioty luźne, jak ubrania, koce itp., ścisło owinięte folią strecz. Lub paczki, zapakowane w karton, ale gdzie jedna ze ścianek jest spłaszczona lub pod innym kątem. Jak również paczki owinięte sznurkiem lub innym materiałem utrudniającym swobodne przemieszczanie się po taśmociągach.  Często spotykamy się również z sytuacją, że wysyłane są zwykłe torby podróżne, walizki, niezabezpieczone w żaden sposób lub tylko owinięte folią strecz.

Jako element standardowy należy przyjąć taką paczkę, która jest zapakowana w sztywne pudełko kartonowe o regularnych kształtach. Wszystkie pozostałe typy pakowania paczek należy uznać jako pakowanie niestandardowe. W takim przypadku może zostać doliczona opłata za tą usługę.

Zweryfikuj swoją paczkę czy nie spełnia jednego z poniższych parametrów ( w razie wątpliwości skontaktuj się z naszą infolinią – udzielimy Tobie kompleksowej i rzetelnej informacji

1. Sprawdź czy wymiary Twojej paczki nie przekraczają dopuszczalnych wymiarów dla paczki standardowej danego przewoźnika.

Pełne informacje na temat paczek stanadardowych i niestandardowych oraz zasad pakowania znajdziesz tutaj


2. Waga rzeczywista przekracza 30 kg;
3. o kształcie okrągłym cylindrycznym lub owalnym;
4. o nieregularnych kształtach z wystającymi elementami;
5. obwiązane luźnym sznurkiem;
6. o lepkiej powierzchni uniemożliwiającej zsuwanie się (np: folie, gumy itd.);
7. zawierające luźne ciężkie elementy lub takie, których rozkład ciężaru jest nierównomierny;
8. umieszczone w luźnym opakowaniu lub o niestabilnym kształcie (tzn. możliwe jest przesunięcie się zawartości i związane z tym przesunięcie środka ciężkości podczas transportu;
9. oznakowane etykietami "Góra/dół" oraz "Ostrożnie szkło";
10. których zawartość stanowią chemikalia (farby, lakiery, rozpuszczalniki, bejce itp.).
11. Bagaże, torby podróżne, inne luźne opakowania

W przypadku palet zwróć uwagę, czy Twoja paleta nie spełnia jednego z poniższych parametrów:

-opłacie podlegają elementy przesyłki na paletach o wymiarach podstawy przekraczających 80cm x 120cm;
-paleta, na której towar wykracza poza jej obrys;
-element nie spaletyzowany oklejony naklejkami DHL „GÓRA” oraz „UWAGA! NST”;
-element nie spaletyzowany zawierający substancje płynne (beczki, kanistry, wiadra itp.);
-element umieszczony na palecie, ale do niej nie przymocowany (np. za pomocą folii, taśm bindujących, śrub, itp.);
-element nie spaletyzowany o wymiarach większych niż 140 x 60 x
60 cm;
-element nie spaletyzowany o kształcie okrągłym, cylindrycznym bądź owalnym lub o nieregularnych kształtach z wystającymi elementami;
-elementy nie dające się ze względu na swoją specyfikę spaletyzować, np. urządzenia na kółkach.

Odpowiedni kształt i sposób pakowania paczki jest bardzo ważny ze względu na coraz większą automatyzację procesów logistycznych obsługi i sortowania paczek. Jeżeli dana przesyłka nie może zostać automatycznie przesortowana jej obsługą musi zająć się człowiek, co zawsze ponosi za sobą dodatkowe wyższe koszty obsługi, przenoszone następnie na Klienta.

Poniżej dla zobrazowania sposobu pracy nowoczesnej sortowni paczek zachęcamy do obejrzenia filmu o pracy sortowni firmy DPD:

2) waga paczki

Weryfikacja wagi paczki, jest najczęściej spotykanym rodzajem weryfikacji.

Jeżeli mówimy o wadze rzeczywistej ( wadze jaką uzyska towar postawiony na urządzeniu ważącym) doliczenie wydaje się proste. Klient zadeklarował, że jego paczka będzie ważyła 20 kg, a w wyniku weryfikacji zweryfikowano wagę 40 kg, w związku z tym, w powyższym przypadku zostanie zastosowana dopłata za nadwyżkę wagi.

waga gabarytowa

W tym miejscu należy zwrócić uwagę, że każda firma kurierska: UPS, DPD, DHL, GEIS czyli dawny K-EX, stosuje tak zwane progi wagowe, np. 1 kg, 10 kg, 30 kg, 50 kg. Stawka za transport paczki w ramach danego progu wagowego jest taka sama i nie ulega zmianie. Jeżeli np. Klient zadeklarował, że nada paczkę o wadze 20 kg, a w rzeczywistości ważyła ona 25 kg – cena za usługę nie zmieni się. Dopłata nastąpi dopiero po przekroczeniu danego progu wagowego np. 30 kg.

Niestety w firmach kurierskich nie funkcjonuje pojęcie błędu szacunkowego. Jeżeli wskazana waga paczki przekroczy dany próg wagowy nawet o 0,5 kg wyrównanie cenowe zostanie zastosowane przez firmę kurierską.

Drugą, mniej znajomą dla większości klientów, formą weryfikacji wagi jest waga gabarytowa. Pojęcie waga gabarytowa określa jaką przestrzeń zajmuje przewożona paczka, przy czy każda firma kurierska przyjmuje inną wycenę objętości paczki. Obrazowo, można to porównać do przewożenia kg stali oraz kilograma pierzu. Wiadomo, że w tym drugim przypadku wielkość paczki będzie znacząco większa niż w pierwszym. Dlatego, aby samochody kurierskie nie przewoziły tylko wielkich, ale lekkich paczek, do wyceny przesyłek włączono również wagę gabarytową.

Z tego powodu podczas składania zlecenia w serwisie Kuriernet.pl Klienci proszeni są również o podanie wymiarów paczek. Na tej podstawie obliczana jest waga gabarytowa przesyłek. Do wyceny transportu brana jest zawsze waga wyższa, albo rzeczywista wynikająca z realnej wagi przedmiotu albo waga gabarytowa wynikająca z objętości danej paczki.

Wzór na wagę gabarytową w poszczególnych firmach kurierskich wygląda następująco:

Dla firmy UPS oraz DPD:

Wysokość (cm) * szerokość (cm) * głębokość (cm) /5000 = waga gabarytowa (kg)

Dla firmy DHL:

Wysokość (cm) * szerokość (cm) * głębokość (cm) /4000 = waga gabarytowa (kg)

Dla firmy GEIS ( dawny K-EX)

Wysokość (cm) * szerokość (cm) * głębokość (cm) /10000 = waga gabarytowa (kg)

W większości przypadków dopłat związanych z przekroczeniem wagi – weryfikacja dotyczy wagi gabarytowej czyli bezpośrednio zadeklarowanych , a rzeczywistych wymiarów paczki. W tym przypadku, tak jak przy wadze rzeczywistej, dopłaty naliczane są dopiero po przekroczeniu danych progów wagowych wskazanych w cennikach Przewoźników.

! Podczas wyceny paczki w serwisie Kuriernet.pl podawajcie zawsze rzeczywiste wymiary paczek, najlepiej z 2-3 centymetrowym zakładem na każdym boku ( paczki podczas transportu mogą się zniekształcić) . Każdorazowo nasz kalkulator sprawdza wagi gabarytowe paczek i zabezpiecza Was przed przekroczeniem dopuszczalnych przez Przewoźników progów.

3) usługi dodatkowe

Dodatkowe opłaty za usługi nie zlecone mogą się pojawić miedzy innymi w przypadku:

- magazynowania paczek na magazynie Przewoźnika

- zwrotu przesyłki do nadawcy

- przeadresowania paczki

- zmiany kwoty pobrania podczas transportu

Opłaty z tytułu magazynowania paczek czy zwrotu przesyłki prawie zawsze wynikają z winy odbiorców paczek. Niestety kosztami za te usługi obciążani są nadawcy, co często spotyka się z niezrozumieniem i oburzeniem. Jednak taki stan prawny wynika bezpośrednio z ustawy o Prawie Przewozowym, co jest następnie kopiowane do regulaminów transportu poszczególnych przewoźników.

 

Kiedy otrzymam informację o ewentualnej dopłacie do przesyłki

Z naszej praktyki wynika, że prawie w 90% przypadków ewentualnych dopłat do przesyłek, Klienci zarzucają naszemu serwisowi czy też Przewoźnikowi, że informacji o takiej dopłacie nie przekazał po odebraniu przesyłki, czy tez najlepiej nie została przekazana przez kuriera odbierającego paczkę. Podejście takie jest jak najbardziej słuszne z punktu widzenia Klienta obciążonego taką dopłatą jednakże nie ma niestety pokrycia w rzeczywistości czy też w obecnie obowiązujących przepisach.

Biorąc pod uwagę fakt, że nadawca bierze pełną odpowiedzialność, za wysyłany towar, sposób jego zapakowania i dane zawarte na liście przewozowym, Przewoźnik informuje o ewentualnych dopłatach dopiero w momencie zafakturowania usługi. Od momentu nadania paczki do momentu zafakturowania usługi  upływa zazwyczaj około 30 dni , natomiast Przewoźnik ma prawo zafakturować wykonane usługi nawet do 6 miesięcy wstecz.

Co zrobić jeżeli do mojej paczki zastosowano opłatę dodatkową – doliczenie?

Serwis kurierski powinien przedstawić, przed zafakturowaniem usługi, informację o numerze zakwestionowanego listu przewozowego, powodzie dopłaty, kwocie oraz innych szczegółowych informacjach niezbędnych do weryfikacji powodu naliczenia.


W przypadku podania nieprawdziwych danych dotyczących wagi, wymiarów, zawartości oraz sposobu opakowania przesyłki, Nadawca/Zleceniodawca uprawnia operatora do wystawienia dodatkowej Faktury VAT na kwotę wynikającą z różnicy cenowej pomiędzy faktyczną ceną za przesyłkę a ceną zapłaconą przez Nadawcę. W przypadku nieopłacenia przez klienta dodatkowej Faktury we wskazanym terminie, Zleceniobiorca ma prawo do wstrzymania świadczenia usług na rzecz Zleceniodawcy, zablokowania jego dostępu do konta oraz zaliczenia na poczet przeterminowanych płatności wysokości pobrań (COD) Jemu należnych, a w sytuacjach skrajnych naliczenia odsetek z tytułu nieterminowych płatności.

Jeżeli realizowana paczka była zgodna ze zweryfikowanym stanem dopłata dla serwisu kurierskiego jest należna. Natomiast jeżeli kwestionują Państwo dokonane przez Przewoźnika pomiary należy złożyć reklamację. Reklamację składamy do serwisu, który poinformował Państwa o dopłacie do zlecenia. Pracownik Infolinii powiadomi Państwa jakie dokumenty i informacje należy przesłać w celu złożenia reklamacji.

Zazwyczaj dla tego typu sytuacji wystawiana jest faktura doliczeniowa do paczki. W przypadku uznania reklamacji przez Przewoźnika do faktury wystawiana jest faktura korygująca.

! Najważniejsze – zawsze w przypadku wątpliwości – jeżeli paczka były wysyłana przez nasz serwis skontaktuj się z naszą Infolinią pod numerem 222668632 lub napisz do nas wiadomość email na adres biuro@kuriernet.pl. Dzięki zdobytemu przez lata doświadczeniu jesteśmy w stanie odpowiedzieć na wszystkie Państwa wątpliwości.

 

W związku z reportażem w programie „Uwaga” TVN dotyczącym stosowania nieuczciwych praktyk przez naszą konkurencję informujemy, że serwis KurierNet.pl oferuje jasne, proste i transparentne zasady współpracy. Jesteśmy brokerem usług kurierskich  z 10-cio letnim doświadczeniem. Zaufało nam już ponad 30 0000 klientów, którzy wysłali z nami ponad milionów przesyłek.

Aby rozwiać wszelkie wątpliwości chcielibyśmy wspomnieć  o regułach związanych z procesem doliczania dopłat do przesyłek po audycie przewoźnika stosowanych w naszym serwisie.

 

Artykuł chcielibyśmy rozpocząć od naszych rekomendacji w sprawie wyboru brokera kurierskiego do obsługi Państwa przesyłek

 

1. Nasze rekomendacje

Przestrzegamy przed współpracą z nieuczciwymi pośrednikami oferującymi bardzo tanie usługi firm kurierskich (szczególnie InPost, DPD i Fedex). Istnieje duże ryzyko nieuczciwych dopłat lub problemów ze zwrotem pobrań przez tych pośredników.

 

Przed rozważeniem współpracy rekomendujemy zapoznanie się z regulaminem oraz cennikami. Szczególną uwagę należy zwracać na historię spółek, które prowadzą te serwisy. Sygnałem ostrzegawczym powinny być bardzo wysokie opłaty za weryfikację przesyłek oraz defacto bardzo tanie koszty transportu. Schemat działania nieuczciwych firm kurierskich polega na „złapaniu” jak największej liczby firm i osób prywatnych tanią ceną usługi podstawowej, a następnie obciążanie ich dodatkowymi wysokimi kosztami usług dodatkowych lub przywłaszczając kwoty należne z tytułu przesyłek pobraniowych.

 

Sygnały ostrzegawcze:

- tanie lub bardzo tanie ceny podstawowych usług kurierskich

- wysokie opłaty za weryfikację przesyłek

- wysokie opłaty za usługi dodatkowe: paczki niestandardowe, ponadwymiarowe

- brak działającej infolinii

 

Niektóre kategorie towarów (np. części samochodowe, meble ogrodowe, materiały budowlane, przesyłki gabarytowe) są szczególnie narażone na dopłaty. W celu uniknięcia dopłat do przesyłek prosimy o zapoznanie się z wytycznymi dot. metod pakowania i kwalifikacji paczek jako przesyłki niestandardowe. Aktualne informacje na ten temat znajdują się na stronach www firm kurierskich oraz w zakładce Zasady Pakowania

 

2. Proces audytowania i doliczania dopłat

Weryfikacja przesyłek i wynikające z niej dopłaty są praktyką stosowaną powszechnie przez wszystkie firmy kurierskie.

Przeczytaj o tym więcej w artykule: Weryfikacja przesyłek kurierskich

 

Z tego powodu dopłaty do paczek wynikają jedynie z informacji przekazywanych przez przewoźników w formie raportów. Raporty nie posiadają bardzo szczegółowych informacji na temat powodu naliczenia opłaty, dlatego też nie możemy bezpośrednio takiej szczegółowej informacji przekazać zwrotnie do Państwa. Najczęściej dopłaty wynikają z weryfikacji wagi i wymiarów lub zakwalifikowania przesyłki jako paczki niestandardowej. 

Przypominamy, że przewoźnicy mogą nie weryfikować każdej przewożonej przesyłki, dlatego dopłaty mogą objąć tylko część nadawanych przesyłek. Często spotykamy się z Państwa uwagami do zweryfikowanych paczek, że wcześniej takie paczki były wysyłane bez doliczania jakichkolwiek dopłat. Rzeczywiście praktyka braku weryfikacji wszystkich paczek może być nietransparentna dla Klienta, ale defacto działa to jedynie na jego korzyść.

Serwis kuriernet.pl stosuje poniższą procedurę związaną z weryfikacją przesyłek kurierskich.

  1. Po otrzymaniu raportu od Przewoźnika jest on weryfikowany przez naszych specjalistów. Niezgodności zauważone na tym etapie są reklamowane wewnętrznie do Przewoźnika i nie przekazywane do naszych Klientów
  2. Dopłaty zweryfikowane są wyceniane na podstawie:
    1. Cennika serwisu Kuriernet.pl
    2. Jeżeli  zweryfikowane parametry paczki nie pozwalają na zstosowanie cennika udostępnionego na stronie www.kuriernet.pl stosowana jest opłata zastosowana przez Przewoźnika powiększona o 20% marżę
  3. Informacje o dopłacie przekazywane są drogą email do Klientów, w celu zapoznania się z nimi i weryfikację
  4. Zawsze oczekujemy około 2-3 dni na weryfikację przesłanych zestawień. W przypadku zgłoszenia zastrzeżeń, zostaje zgłoszona reklamacja do Przewoźnika. Klienci nie są obciążani za zastosowane dopłaty do paczek kurierskich do momentu rozstrzygnięcia reklamacji przez Przewoźnika
  5. W przypadku braku reakcji na przesłane zestawienia weryfikacji paczek lub w momencie otrzymania odpowiedzi reklamacyjnej, dopłata do paczki jest fakturowana na koncie Klienta.
  6. Dopłata może być reklamowano również na tym etapie, ale w momencie wystawienia faktury, niezależnie od złożonej reklamacji, jest ona należna do zapłaty. W momencie uzyskania pozytywnej odpowiedzi reklamacyjnej serwis wystawia stosowną korektę do faktury i zwraca wpłacone środki

3. Prawo do złożenia reklamacji

Serwis Kuriernet.pl pozwala na składanie reklamacji na dopłaty zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Od każdej decyzji reklamacyjnej istnieje również możliwość odwołania. W związku z tym, że dopłaty opierają się na weryfikacji przeprowadzonej przez przewoźnika, również decyzje reklamacyjne są wydawane w oparciu o decyzje firmy kurierskiej. 

 

Liczymy, że zaistniała sytuacja zwiększy świadomość, że korzystanie z usług bardzo tanich pośredników wiąże się z ryzykiem nieuczciwych praktyk. Oczekujemy, że również przewoźnicy zaangażują się w eliminowanie z rynku nieuczciwych brokerów, którzy podważają zaufanie do całej branży przesyłek kurierskich. 

Przecież ta paczka waży 2 kg, dlaczego wyceniana jest jak 20 kg?

Z takim i podobnymi pytaniami spotykamy się często na infolinii Kuriernet.pl. Czas więc rozwinąć nieco temat wagi gabarytowej i wyjaśnić co to jest.

 

Pan A prowadzi kurzą fermę. Co jakiś czas ma do przewiezienia do wytwórcy poduszek 10 kg kurzego puchu.

Pan B kupił piłę spalinową w sklepie internetowym. Chce ją jednak odesłać do sprzedawcy. Piła waży 10 kg i musi zamówić kuriera po odbiór przesyłki.

 

Która paczka waży więcej ?

 

Dla zwykłego Kowalskiego paczki ważą tyle samo – 10 kg, ale właściciel firmy transportowej łapie się za głowę co zrobić. Jeżeli odbierze od Pana A 10 kg kurzego puchu zajmie mu on pół samochodu i nie dość, że nie odbierze innych zaplanowanych paczek to jeszcze dopłaci do tego kursu.

 

Dlatego firmy kurierskie oprócz wyceny wagi rzeczywistej paczek zaczęły również mierzyć ich objętość i sprawdzać ile miejsce zajmą na samochodzie.

Przy wycenie usługi kurierskiej brana pod uwagę jest waga rzeczywista oraz waga wymiarowa i pod uwagę brana jest wartość większa. Spowodowane jest to tym, iż paczka lekka może zabierać niejednokrotnie więcej miejsca niż kilka paczek ciężkich.

 

Jak obliczyć wagę wymiarową?

Najpierw należy pomnożyć długość wszystkich boków paczki by uzyskać jej wymiary sześcienne. Następnie wynik należy podzielić przez x, który będzie różny w zależności od firmy kurierskiej. Dla DHL będzie to 4000, dla UPS 5000, dla liczbą tą będzie 6000

DHL x = 4000

UPS x = 5000

DPD x = 6000

Przykład

Podając przykład przelicznika firmy UPS (1:5000):

Paczka o wadze 10 kg i wymiarach 80 x 50 x 50 cm

(80*50*50)/5000 = 40 kg

Za paczkę nie zapłaci się jak za 10 kg, ale jak za 40 kg.

Więcej na ten temat dowiedzie się na naszej Infolinii

Anglia – podstawowe informacje

Wyspy Brytyjskie to popularny kierunek emigracji wśród Polaków.  Pomimo, niepewnej sytuacji związanej z brexitem, wciąż nasza ( polska) populacja jest dość liczna na wyspach, co oznacza, że potrzebna również jest szybka i sprawna obsługa przesyłek kurierskich wysyłanych zarówno do Wielkiej Brytanii jak i z Anglii do Polski.

Dzięki długoletniemu doświadczeniu oraz wykwalifikowanej kadrze dostarczymy Twoją przesyłkę do Anglii w rekordowo krótkim czasie oraz – w niskiej cenie! Na tej podstronie znajdziesz wszystkie niezbędne informacje dotyczące naszych przesyłek do Anglii oraz firm kurierskich, z którymi współpracujemy. Zapoznaj się z naszą ofertą i wybierz rodzaj przesyłki najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb!

Usługa tanich paczek do Anglii

Chciałbyś wysłać paczkę do Polski lub Anglii? A może prowadzisz firmę, sprzedajesz na Ebay i wysyłasz dużo paczek do Anglii? Doskonałym rozwiązaniem jest Kuriernet.pl!

Z nami Twoja przesyłka dotrze na miejsce szybko i wyjątkowo tanio. W naszej firmie stawiamy śmiałe kroki w nowoczesność na gruncie dostarczania przesyłek kurierskich. Tanie paczki do Polski oraz do Anglii to część  misji naszej firmy!  Każdego dnia dbamy by Twoje przesyłki kurierskie dotarły na miejsce wyjątkowo tanio i bardzo szybko.

Specjalizujemy się w nadawaniu paczek zagranicznych na trasie Anglia Polska i Polska Anglia. Jednakże wysyłamy tanie paczki również do Niemiec, Walii, Szkocji i Irlandii Północnej, a także do wielu innych krajów europejskich. Chcąc, aby przesyłki szybko i tanio dotarły na miejsce, stworzyliśmy prosty i intuicyjny panel do ich wysyłania, dzięki któremu bez wychodzenia z domu nadasz transport, a nasz kurier dowiezie je na miejsce szybko, tanio i bezpiecznie. W Kuriernet.pl skorzystasz z usług paczki z Polski do Anglii i paczki z Anglii do Polski, za pośrednictwem firm kurierskich DPD oraz UPS.

Przyjmujemy do przewozu przesyłki od osób indywidualnych oraz od firm. Usługi dostępne są bez podpisywania umowy. Aby nadać paczkę wystarczy wypełnić formularza zamówienia kuriera, wydrukować list przewozowy i przekazać przesyłkę kurierowi. Paczki odbierane są codziennie bez dodatkowych opłat z terenu całej Polski. Czas doręczenia paczki do Anglii to 4-5 dni roboczych. Ceny poniżej zawierają całkowity koszt transportu od drzwi do drzwi. Usługa nie obejmuje wysp offshore oraz terytoriów zamorskich.

 

 

Paczka do Anglii
Cena: od 71,00 zł brutto
Doręczenie: 1-4 dni roboczych
Typ transportu: drogowy lub lotniczy

 

Jak wysłać paczkę do Anglii

Najpewniejszym i najkorzystniejszym sposobem wysyłania paczki do Anglii wydaje się kurier. Dlaczego? Poczta liczy sobie dość duży koszt przesyłki, a do tego czas dostarczenia również pozostawia wiele do życzenia. Co się zaś tyczy korzystania z usług prywatnych przewoźników, to niestety trudno mówić tu o profesjonalizmie. Zwykle nie mamy pewności jak usługa zostanie wykonana – jeżeli dobrze to nie ma problemu, ale jeżeli coś się stanie z przesyłką będą problemy z załatwieniem jakichkolwiek sytuacji reklamacyjnych.

Przesyłki kurierskie do Anglii są ekonomiczne, szybkie oraz bardzo wygodne – zarówno dla nadawcy i odbiorcy. Paczka do Anglii idzie równie szybko jak np. paczka do Francji. Może wydawać się, że cała procedura jest skomplikowana i trudniejsza niż na poczcie, gdzie wystarczy podejść z przesyłką do okienka, dlatego postaramy się przybliżyć, jak wysłać paczkę do UK kurierem. Najważniejsze jest to, że cała procedura nadania przesyłki odbywa się we własnym domu – wystarczy tylko dostęp do Internetu i drukarka. W przypadku paczek importowych z Anglii do Polski nie potrzebujemy nawet drukarki. Kurier sam przywiezie etykietę i naklei ją na przesyłkę.

Pierwszym krokiem jest otwarcie strony internetowej wybranej firmy kurierskiej i wypełnienie znajdującego się tam formularza. Gdy podamy dane osobowe i adresowe swoje oraz odbiorcy, a także szczegóły dotyczące paczki – jej wymiary, ciężar, szacowaną wartość, ewentualne ubezpieczenie przesyłki – wówczas zostaje wygenerowana cena za usługę kurierską. Po akceptacji warunków transakcji oraz po dokonaniu odpowiedniej wpłaty, na adres e-mailowy nadawcy przychodzi list przewozowy. Najważniejsze, aby dokładnie sprawdzić dane zawarte na liście przewozowym – adres odbioru oraz dostawy. Są to istotne dane, aby cały transport przebiegał bez kłopotu.

 

Paczka do Anglii – ile kosztuje

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, ile kosztuje paczka do UK. Koszt jej transportu zależy bowiem od wielu czynników. Oczywiste jest to, że im paczka jest cięższa oraz większa, tym wyższa będzie cena za jej dostarczenie. Trasa pokonywana w tradycyjny sposób (bus+prom) będzie tańsza niż paczka kurierska wysyłana priorytetem, czyli samolotem – takie usługi świadczy firma UPS w serwisie UPS Express Saver. Jeśli nadawca zdecyduje się ubezpieczyć przesyłkę, także musi liczyć się z dodatkowym kosztem.

 

Jak tanio wysłać paczkę do Anglii

Może się wydawać, że tania paczka do Anglii w ogóle nie istnieje. Ze względu na dużą odległość jest oczywiste, że kurier do Anglii będzie dużo droższy niż np. z Warszawy do Krakowa. Nie oznacza to jednak, że nie można postarać się o to, by koszt takiej usługi okazał się jak najniższy. Trzeba tylko wiedzieć, jak najlepiej wysłać paczkę do Anglii.

Przede wszystkim należy zadbać o jak najbardziej ekonomiczne opakowanie – koszt transportu jest bowiem zależy nie tylko od ciężaru paczki, ale i od jej wymiarów.

 

 

Jeśli paczka kilogramowa ma wymiary odpowiadające przesyłkom cięższym, prawdopodobnie trzeba będzie zapłacić więcej. Dlatego starajmy się tak pomieścić wszystko w paczce, by pudełko okazało się jak najmniejsze, a zwłaszcza, by nie było ono ponadgabarytowe.

 

W serwisie Kuriernet.pl porównasz ceny kilku kurierów dla twojej paczki i będziesz mógł wybrać paczkę do Anglii tańszą nawet o kilkadziesiąt złotych.

Ile idzie paczka do Anglii

Podobnie jak nie da się jednoznacznie stwierdzić, ile trzeba zapłacić za transport paczki, tak trudno odpowiedzieć na pytanie, jak długo trwa przekazanie przesyłki od nadawcy do odbiorcy. Średni czas realizacji standardowego zlecenia wynosi 3-4 dni, ale jest to uzależniony od tego, w jakim okresie paczka jest przekazana kurierowi (np. czy w ciągu tych najbliższych dni jest weekend lub święta) – może się bowiem okazać, że paczka będzie musiała poleżeć dłużej w magazynie. Ponadto nie bez znaczenia jest odległość do miejsca docelowego oraz fakt, czy w jego pobliżu znajduje się sortownia przesyłek należąca do partnera kurierskiego. Dlatego też Londyn – stolica Anglii – czy też inne duże miasta, np. Birmingham, Sheffield,  Liverpool i Leeds mogą zostać o jeden dzień szybciej obsłużone niż oddalone od nich prowincje.

Paczki do Anglii - co mogą zawierać

Niestety nie wszystko może być przesyłane w przesyłce kurierskiej. Narkotyki czy papierosy oraz alkohol w dużych ilościach wydają się oczywiste, ale już kiełbasa nie bardzo. Na pewno nie można/ nie powinno się wysyłać produktów spożywczych o krótkiej dacie przydatności do spożycia oraz nie zabezpieczonych hermetycznie. Musimy pamiętać, że transport kurierski trwa kilka dni, w niekontrolowanej temperaturze. Artykuły spożywcze mogą ulec zepsuciu w tym czasie i nie nadawać się do spożycia.

Lista przedmiotów zabronionych do transportu w serwisie międzynarodowym.

Kurier Polska-Anglia dla firm

Przesyłki do Anglii realizowane drogą kurierską to nie tylko paczki i listy nadawane przez osoby prywatne. Firmy kurierskie to również partnerzy biznesowi dla większych firm, które prowadzą import lub eksport towarów między Polską a Wielką Brytanią zwaną również w skrócie UK. W serwisie Kuriernet.pl obsługujemy również klientów biznesowych. Przy większej ilości przesyłek realizowanych do Anglii lub importowanych z Wielkiej Brytanii oferujemy jeszcze niższe ceny usług kurierskich. Zapytaj o to naszych konsultantów.

Wyceń przesyłkę do Wielkiej Brytanii

 

Koszyk
0 szt.  0,00