GEIS dane kontaktowe i informacje

Infolinia GEIS: 22 212 28 00   info@geis.pl

Wyceń przesyłkę

 

K-EX / GEIS - wspólna siła


Na polskim rynku kurierskim istnieje już spora lista firm świadczących usługi transportu i doręczania paczek. Jedną z najmłodszych w branży jest firma kurierska K-EX. U podstaw powstania przedsiębiorstwa leży rozpad spółki Kolporter, która podzieliła się na wiele gałęzi handlowych. Jedną z nich była powstała firma Kolporter Express (K-express). Spółka została utworzona w 2010 roku. Bardzo szybko dokonano transformacji nazwy z Kolporter Express na K-EX.

Główna działalność K-EX, to świadczenie usług kurierskich na terenie Polski. Firma dostarcza przesyłki w ciągu 24, maksymalnie 48 godzin pod każdy adres w kraju i zajmuje się przede wszystkim towarem drobnicowym. Przedsiębiorstwo obsługuje 7270 podmiotów i posiada flotę prawie 1000 samochodów transportujących paczki.

W roku 2015 firma K-EX weszła w szeregi międzynarodowej grupy logistycznej Geis. Założona w roku 1948 przez Hansa Geisa firma bardzo szybko stała się gigantem na niemieckim rynku. Przejęcie K-EX umożliwiło Geis ekspansje na polskim rynku. Od marca 2017 roku K-EX została włączona do Geis Group i świadczy usługi już pod znakiem firmowym niemieckiej marki.

Zadania Geis grup skupiają się wokół:

 • transportu paczek

 • transportu paletowego oraz transportu indywidualnego

 • transportu całopojazdowego

 • logistyki kontraktowej

 • rozwoju, produkcji i dostawy opakowań

 • transportu morskiego i lotniczego.

  K-EX w szeregach Geis grup odpowiada za usługi kurierskie.

 

Śledzenie i monitorowanie przesyłek firmy K-EX / Geis

 

Z chwilą pełnego przejęcia firmy K-EX przez Geis Group opcja śledzenia przesyłki jest dostępna na stronie internetowej www.geis.pl. Wystarczy wejść na witrynę i na samej górze znajduje się pole z miejscem do wpisania numeru przesyłki. Po uzupełnieniu pola numerem przesyłki i kliknięci „śledź przesyłkę” klient uzyskuje wszelkie potrzebne informacje. Firma wprowadziła również specjalną opcję śledzenia przesyłek „track & trace” poprzez VIP login. Ten ulepszony system wymaga posiadania konta i zalogowania się do niego.

 

Wysyłanie przesyłek z K-EX / Geis

 

Aby zamówić kuriera można skorzystać z dwóch opcji. Pierwsza z nich to kontakt z Biurem obsługi klienta. Dane kontaktowe:

Tel.: +48 22 212 28 00

Fax: +420 951 220 259

E-mail: info@geis.pl


Drugi natomiast, to zamówienie poprzez dostępny na stronie internetowej formularz. Formularz ten jest prosty do uzupełnienia i bardzo klarowny. Obsługa nie powinna stanowić żadnego problemu. Po wypełnieniu wszystkich pól i akceptacji regulaminu, zamówienie jest gotowe do realizacji. Wadą całości jest jednak brak kalkulatora przesyłki, którzy od razu po wypełnieniu przedstawia koszt nadania paczki. Wycena kuriera jest generowana na podstawie gabarytów przesyłki.

Do wysyłki należy paczkę dobrze przygotować, opakować starannie wysyłany towar i zabezpieczyć. Paczka powinna być zaadresowana w widocznym miejscu. Szczegółowy przewodnik dotyczący bezpiecznego i prawidłowego pakowania paczek został opublikowany przez Geis pod adresem: https://www.geis.pl/pl/jak-prawidlowo-zapakowac-paczke.

Firma Geis w ramach usług kurierskich oferuję opcję paczki za pobraniem (C.O.D). Za tę usługę doliczane są opłaty dodatkowe. Wysokość pobranej opłaty przez kuriera jest przekazywana na konto klienta w ciągu 7 dni od jej pobrania. Maksymalna kwota pobrania nie może przekroczyć 10.000 PLN. Przy nadawaniu paczki pobraniowej konieczne jest takę jej ubezpieczenie, które podlega opłacie wg stawek zgodnych z zasadami współpracy bądź wg standardowej taryfy.

Przedsiębiorstwo stosuje zaawansowaną technologię informatyczną i wprowadza duże udogodnienia dla klientów. Firma posiada szereg usług dodatkowych. Usługa awizacji przesyłem SMS-em pozwala na powiadamianie odbiorcy o wysyłce przesyłki przez nadawcę. Odbiorca otrzymuje numer przesyłki, dzięki któremu może śledzić paczkę; oraz niezbędne informacje dotyczące płatności przy odbiorze. W dniu dostawy odbiorca jest powiadamiany telefonicznie przez firmę o zamiarze dostarczenia paczki. Po wykonaniu usługi nadawca korzysta z awizacji dostarczenia przesyłki i jest powiadamiany SMS lub mailowo o dostarczeniu przesyłki do odbiorcy. W przypadku trudności z dostarczeniem nadawca jest również na bieżąco informowany. Wszystkie dokumenty związane z przesyłką, tj. dokumenty dołączone ROD oraz dokumenty potwierdzające dostawę POD, są przekazywane nadawcy. Te udogodnienia są bardzo atrakcyjnym dodatkiem do całości świadczonych usług kurierskich.

 

Ubezpieczenie przesyłki

 

Każda firma kurierska świadcząc usługi przewozowe i dostarczania przesyłek zapewnia ubezpieczenie przesyłki. W przypadku Geis / K-EX w kwocie opłaty za przesyłkę doliczone jest jej ubezpieczenie. Ochrona obejmuje towary o zdeklarowanej wartości nie przekraczającej 100 PLN. Dobra w przedziale wartości pomiędzy 100 PLN a 100.000 PLN podlegają dodatkowej opłacie.

 

Gabaryty przesyłek – jakie rozmiary i wagę można wysłać z K-EX / Geis?

 


Usługi kurierskie Geis / K-EX pozwalają na wysyłkę paczek o dowolnych wymiarach, jednakże posiadają swoje limitacje. W przypadku tego przedsiębiorcy ograniczenia przedstawiają się następująco:

 • paczka nie może przekroczyć wagi 50 kg

 • maksymalna szerokość przesyłki wynosi 80 cm

 • maksymalna wysokości przesyłki wynosi 60 cm

 • maksymalna długość wynosi 200 cm.

  Te limitacje dają jednak szerokie możliwości w usługach transportowych towarów drobnicowych.

 

Usługi kurierskie – K-EX / Geis

 

Usługi kurierskie świadczone przez Geis są bardzo dobrze rozbudowane. Należą do nich:

 

1. Przesyłki paletowe


Usługa ta realizowana jest na terenie kraju oraz w trybie międzynarodowym. W kraju firma stosuje tzw. system HUB posiadający centralny punkt przeładunkowy, skąd towary dystrybuowane są pod wyznaczone adresy. W systemie międzynarodowym firma posiada rozbudowaną siatkę połączeń. Przesyłki paletowe dostarczane są zarówno pod adresy firmowe, jak i prywatne. W systemie paletowym nadawane są przesyłki o wadze od 50 do 2500 kg.

Maksymalna objętość przesyłki, to

10 m³ (5 palet standardowych wymiarów). W transporcie międzynarodowm przesylka może zawierać więcej sztuk kosztów/colli, gdzie w w przypadku transportu krajowego nie może przekraczać 10 sztuk koszów/colli. Masa jednej sztuki nie może przekroczyć 1200kg oraz 220 cm. Obsługa przesyłek paletowych obejmuje cały zestaw udogodnień. Szczegółowe informacje znajdują się pod adresem https://www.geis.pl/pl/przesylki-paletowe.

 

2. Przesyłki biznesowe B2B

System ten zapewnia dostarczanie przesyłek na adresy firmowe. Geis zapewnia pełną elastyczność i doskonale dba o klienta. W pakiecie podstawowym klient ma zagwarantowane następujące usługi:

 • może odebrać wszystkie przesyłki u nadawcy

 • dostawa paczek w systemie Door-to-door

 • możliwość odbioru przesyłek u podmiotów pośrednich

 • ponowne uruchomienie dostawy prze niedostępności odbiorcy

 • ubezpieczenie przesyłki (do 100 PLN)

 • całodobowy system monitorowania przesyłki

 • dokumenty przewozowe dostępne w trybie on-line

 • awizacja przez e-mail

 • raportowanie całości wysyłek i dostarczeń

 • bezpłatny dostęp do aplikacji obsługującej usługi.

  Do tego Geis proponuje całą gamę usług dodatkowych.

 

3. Przesyłki kurierskie

Poza przesyłkami w systemie B2B firma oferuje wysyłkę pod adresy prywatne B2C. Dzięki tej usłudze odbiorca przesyłki jest stale informowany o statusie paczki. Dlatego też oferta Geis jest tak bardzo atrakcyjna dla działalności e-sklepów, takich jak polski gigant w sprzedaży internetowej, jakim jest allegro.pl. Współpraca firm zajmujących się e-commerce z Geis na pewno przyniesie pozytywne efekty, szczególnie z uwagi na fakt o doskonałym systemie informacyjnym, co jest bardzo cenione przez klientów.

 

4. Transport morski, lotniczy

Firma doskonale zna rynek spedycyjny, dlatego też korzysta z transportu morskiego i lotniczego. W przypadku, kiedy istotna jest cena za nadanie przesyłki warto wybrać transport morski. Jest on wolniejszy, ale skuteczny. Geis oferuje transport importowy i eksportowy. W usługach morskich znaleźć można opcję wykorzystania całego kontenera (FLC) oraz skorzystania z transportu drobnicowego (LCL). Firma oferuje usługę port-to-port polegającą na dostarczenie i dostawę ładunku z/do portu. Dostępna jest także opcja door-to-door, czyli z/do adresu. Transport morski pozwala na przewóz ładunków ponadgabarytowych.

Wybierając transport lotniczy kładzie się nacisk na czas dostawy. Podobnie jak w opcji morskiej, Geis oferuje transport importowy i eksportowy. Można skorzystać z usług kuriera lotniczego (paczki do 50 kg). Analogicznie dostępna jest opcja transportu airport-to-airport (odbiór i dostawa z/na lotnisko) oraz door-to-door. Firma w swojej ofercie dysponuje również transportem czarterowym.

 

Cennik Geis / K-EX - oferta KurierNet

 

Pomimo sporej ilości udogodnień dla klientów, nie jest łatwo na portalu Geis odnaleźć informacje o cenach za usługi. Żeby łatwo uzyskać te dane potrzebny jest kalkulator, który dokonuje obliczeń. Takie urządzenie znajduje się na stronie kuriernet.pl. Dzięki kuriernet.pl łatwo można dokonać szacunków odnośnie opłaty za przesyłkę. Dodatkowo firma współpracuje z Geis / K-EX. Kuriernet.pl umożliwia wysyłanie przesyłek możliwie najtaniej. Firma posiada także atrakcyjną ofertę współpracy dla firm oraz w branży e-commerce (sklepy internetowe). Dzięki kuriernet.pl nie tylko wyślesz przesyłkę, ale także zarządzasz swoimi wysyłkami oraz je monitorujesz.

 

Kontakt i godziny otwarcia oddziałów Geis / K-EX na terenie Polski

 

Z firmą można kontaktować się bezpośrednio przez formularz dostępny na stronie internetowej, dostępną infolinię lub w oddziałach Geis na terenie całego kraju. Poniżej tabela przedstawiająca wykaz oddziałów przesyłek kurierskich Geis w Polsce.

MIASTO ADRES PN-PT KONTAKT (E-mail, Telefon)
Centrala Kielce

ul. Zagnańska 61,

25-528 Kielce

8:00-17:00

E-mail: info@geis.pl

Tel: +48 22 212 28 00

Oddział Białystok

ul. Gen. Kleeberga 16,

15-691 Białystok

8:00-17:00

E-mail: info@geis.pl

Tel: +48 22 212 28 00

Oddział Bielsko-Biała

ul. Relaksowa 25,

43-300 Bielsko-Biała

8:00-17:00

E-mail: info@geis.pl

Tel: +48 22 212 28 00

Oddział Bydgoszcz

ul. Franza Blumwego 7,

85-862 Bydgoszcz

8:00-17:00

E-mail: info@geis.pl

Tel: +48 22 212 28 00

Oddział Częstochowa

ul. Poselska 12/32,

42-202 Częstochowa

8:00-17:00

E-mail: info@geis.pl

Tel: +48 22 212 28 00

Oddział Gdańsk

ul. Elbląska 110,

80-718 Gdańsk

8:00-17:00

E-mail: info@geis.pl

Tel: +48 22 212 28 00

Oddział Gorzów Wielkopolski

ul. Walczaka 106,

66-400 Gorzów Wielkopolski

8:00-17:00

E-mail: info@geis.pl

Tel: +48 22 212 28 00

Oddział Jelenia Góra

ul.Wojewódzka 5A,

58-560 Jelenia Góra

8:00-17:00

E-mail: info@geis.pl

Tel: +48 22 212 28 00

Oddział Kalisz

ul. Złota 74-82,

62-800 Kalisz

8:00-17:00

E-mail: info@geis.pl

Tel: +48 22 212 28 00

Oddział Katowice

ul. Miedziana 10,

40-321 Katowice

8:00-17:00

E-mail: info@geis.pl

Tel: +48 22 212 28 00

Oddział Koszalin

ul. Mieszka I 22 B,

75-129 Koszalin

8:00-17:00

E-mail: info@geis.pl

Tel: +48 22 212 28 00

Oddział Koszyce Wielkie

ul. Dobrzańskiego 6,

33-111 Koszyce Wielkie

8:00-17:00

E-mail: info@geis.pl

Tel: +48 22 212 28 00

Oddział Kraków

ul. Nad Drwiną 8b, 3

0-741 Kraków

8:00-17:00

E-mail: info@geis.pl

Tel: +48 22 212 28 00

Oddział Lublin

ul. Witosa 10 i 10a,

20-315 Lublin

8:00-17:00

E-mail: info@geis.pl

Tel: +48 22 212 28 00

Oddział Masłów

ul. Jana Pawła II 45,

26-001 Masłów

8:00-17:00

E-mail: info@geis.pl

Tel: +48 22 212 28 00

Oddział Olsztyn

ul. Piłsudskiego 72,

10-450 Olsztyn

8:00-17:00

E-mail: info@geis.pl

Tel: +48 22 212 28 00

Oddział Opole

ul. Głogowska 35 A,

45-315 Opole

8:00-17:00

E-mail: info@geis.pl

Tel: +48 22 212 28 00

Oddział Ostrołęka

ul. Graniczna 8,

07-410 Ostrołęka

8:00-17:00

E-mail: info@geis.pl

Tel: +48 22 212 28 00

Oddział Piła

ul. Przemysłowa 9,

64-920 Piła

8:00-17:00

E-mail: info@geis.pl

Tel: +48 22 212 28 00

Oddział Płock

ul. Przemyslowa

22, 09-400 Płock

8:00-17:00

E-mail: info@geis.pl

Tel: +48 22 212 28 00

Oddział Poznań

ul. Pokrzywno 10a,

61-315 Poznań

8:00-17:00

E-mail: info@geis.pl

Tel: +48 22 212 28 00

Oddział Radom

ul. Tartaczna 29,

26-600 Radom

8:00-17:00

E-mail: info@geis.pl

Tel: +48 22 212 28 00

Oddział Rzeszów

ul. Wola Cicha 154,

36-060 Głogów Małopolski

8:00-17:00

E-mail: info@geis.pl

Tel: +48 22 212 28 00

Oddział Siedlce

ul. Stefana Starzyńskiego 15,

08-110 Siedlce

8:00-17:00

E-mail: info@geis.pl

Tel: +48 22 212 28 00

Oddział Stryków

Sosnowiec Pieńki 7,

95-010 Stryków

8:00-17:00

E-mail: info@geis.pl

Tel: +48 22 212 28 00

Oddział Szczecin

ul. Dąbska 69,

70-789 Szczecin

8:00-17:00

E-mail: info@geis.pl

Tel: +48 22 212 28 00

Oddział Świebodzice

ul. Świdnicka 57,

58-160 Świebodzice

8:00-17:00

E-mail: info@geis.pl

Tel: +48 22 212 28 00

Oddział Wrocław

ul. Wrocławska 33d, hala H,

55- 09 Długołęka

8:00-17:00

E-mail: info@geis.pl

Tel: +48 22 212 28 00

Oddział Zielona Góra

Al. Zjednoczenia 104 A,

65-001 Zielona Góra

8:00-17:00

E-mail: info@geis.pl

Tel: +48 22 212 28 00

 

Geis / K-EX - opinie

 

Profesjonalizm firmy K-EX a następnie włączenie jej w szeregi Geis Group świadczy o dużym potencjale jaki miała ona w sobie. Internetowe portale zbierające dane i opinie na temat kurierskich potwierdzają, że firma K-EX cieszyła się wielkim zadowoleniem i najlepszymi opiniami i ocenami wystawianymi przez klientów.

 

Praca w Geis / K-EX

 

Geis Group to firma z dużym doświadczeniem. Jej ciągły rozwój wymaga nowych pracowników. Na stanowisku kuriera Geis oferuje pracę dla osób, które posiadają własną ciężarówkę. Szczegółowe wymagania pracodawca ściśle określa. Firma dysponuje doskonałym systemem transportu, który ciągle się rozwija. Zatrudnionym kierowcom Geis gwarantuje regularne szkolenia. Solidnych pracowników firma sowicie wynagradza. Zasady współpracy opierają się zapewnianiu obszaru do obsługi przez kuriera. Praca jest świadczona wyłącznie w dni robocze. Na wynagrodzenie składa się podstawowy ryczałt oraz dodatkowe stawki za doręczane przesyłki. Warunki są dość atrakcyjne, jednakże dla kierowców, którzy posiadają własny pojazd. Jest to ubytek w całości.

 

Geis / K-EX - FAQ (Najczęściej zadawane pytania)

 

Jak pracuje Geis / K-Ex?

W kraju firma stosuje tzw. system HUB posiadający centralny punkt przeładunkowy, skąd towary dystrybuowane są pod wyznaczone adresy.

 

Jak wydrukować list przewozowy Geis / K-Ex?

Dokumenty przewozowe należy wydrukować po przejściu przez cały proces zamówienia kuriera. Mają one być wydrukowane w dwóch egzemplarzach, jeden dla nadawcy, drugi dla kuriera.

 

Jak anulować przesyłkę?

Anulowanie przesyłki jest dostępne po zalogowaniu się do systemu i kliknięcie odpowiedniego przycisku w historii przesyłek.

 

Czy można zapłacić za pomocą karty płatniczej?

Niestety nie ma możliwości dokonywania opłat za pomocą kart płatniczych.

 

Czy Geis / K-EX pracuje w sobotę, wigilie, święta?

Nie. Praca Geis świadczona jest w dni robocze.

 

Pieniądze z pobrania – jak długo to trwa?

Standardowo pieniądze przekazane kurierowi trafiają na konto nadawcy w przeciągu 7 dni. Przy wyborze opcji Express, środki znajdą się na koncie w terminie nieprzekraczającym 5 dni.

 

Czy można otworzyć przesyłkę przy kurierze Geis / K-EX?

Tak. K-EX umożliwia weryfikację zawartości przesyłki przy kurierze.

 

Jak najtaniej wysyłać przesyłki z Geis / K-EX?

Najtańsza opcja nadawania przesyłek dostępna jest za pośrednictwem portalu kuriernet.pl

 

Powrót