Konsumencki lider jakości 2019

Najlepsze firmy kurierskie w jednym miejscu sprawdź ceny

  • DPD
  • FedEx
  • UPS
  • GLS
  • InPost
  • Poczta polska
  • Geis
  • Paczka w Ruchu
  • XPress

KurierNet to sprawdzony broker kurierski. Oferujemy tanie przesyłki kurierskie od najlepszych kurierów na terenie Polski oraz za granicą. Skorzystaj z kalkulatora i sprawdź, który tani kurier ma najlepszą ofertę dla Ciebie.

Jak wysłać tanią paczkę do Niemiec

Paczka do Niemiec, to najczęściej wybierana usługa przez naszych Klientów. Spowodowane jest to rosnącą liczbą Polaków wyjeżdżających za granicę, tymczasowo lub na stałe, a także rosnącą wymianą handlową między Polską, a Niemcami w ramach Unii Europejskiej.

Z tego powodu tania paczka kurierska  do Niemiec staje się istotnym elementem współczesnego społeczeństwa i gospodarki. Tanie przesyłki kurierskie oferuje wiele firm kurierskich: DPD, UPS czy GLS.

Możliwości nadania paczki do Niemiec jest kilka. Można dokonać tego za pośrednictwem Poczty Polskiej, można skorzystać z usług jednej z wielu firm kurierskich skupionych w jednym serwisie jak to oferujemy w Kuriernet.pl. Inną opcją jest także przekazanie paczki za pomocą busów kursujących z pasażerami między Polską a Niemcami. Każdy z tych sposobów ma swoje zalety, jednak to kurier do Niemiec ma największy potencjał i cieszy się zaufaniem konsumentów. Ceny poczty są dość wygórowane, podobnie jak czas realizacji zlecenia, z kolei prywatni przewoźnicy często nie mają z góry ustalonego cennika, ponadto odbiorca musi być w domu w tym czasie, gdy kierowca przywozi paczkę.

Wyceń za darmo paczkę do Niemiec

Jak wysłać paczkę do Niemiec?

Kilka słów o tym jak wysłać paczkę do Niemiec za pomocą naszego serwisu.  W tym podpunkcie omówimy cennik dpd oraz cennik ups, a także wspomnimy o funkcji jaką pełni kalkulator przesyłek kurierskich. Aby tani kurier do Niemiec dostarczył Twoją paczkę, jedyne co jest potrzebne to dostęp do Internetu.

Przede wszystkim należy wejść na stronę internetową porównywarki usług kurierskich. Na stronie głównej znajduje się specjalny formularz służący do zamawiania kuriera.

Strona głowna serwisu kuriernet

Aby jedynie wycenić, sprawdzić tanie paczki, wystarczy w kalkulatorze przesyłek podać podstawowe informacje na temat paczki: wagę oraz wymiary. Należy też określić kraj nadania i kraj dostawy paczki. Oprócz taniego kuriera do Niemiec można nadać paczkę do Anglii, tanią paczkę do Francji, czy tanią paczkę do Holandii. Firmy kurierskie w jednym miejscu pozwolą również na porównanie cen przesyłek kurierskich u różnych kurierów i wybranie usługi ze względu na niską cenę przesyłek lub według własnych preferencji. Różni kurierzy mają inne cenniki usług kurierskich w związku z tym ta sama paczka może mieć różną cenę u kuriera DPD czy kuriera UPS.

Należy wspomnieć, że paczkę możemy dodatkowo ubezpieczyć, aby w przypadku nieprzewidzianych problemów móc się ubiegać o odszkodowanie od Przewoźnika.

Sprawdź jak prawidłowo przygotować paczkę do transportu

 

Jeżeli już wybraliśmy naszego taniego kuriera, klikamy w przycisk „Zamów kuriera”

Jeżeli nie rejestrowaliście się jeszcze w naszym serwisie. Warto to zrobić właśnie teraz.
Rejestracja jest zupełnie darmowa i zajmuje tylko 1 minutę. Sprawdź jak to zrobić

 

Serwis przekieruje nas już do właściwego formularza, gdzie będziemy mogli zamówić taniego kuriera do Niemiec. Warto zaznajomić się z poszczególnymi funkcjami i układem formularza ponieważ dzięki niemu nie tylko można zamówić taniego kuriera do Niemiec, ale także taniego kuriera do GB, taniego kuriera z Niemiec do Polski i każdą inną paczkę.

W owym formularzu należy podać dane osobowe i adresowe swoje oraz odbiorcy w Niemczech, a także informacje na temat paczki – jej wymiary, wagę, zawartość (krótki opis) oraz szacowaną wartość, która będzie potrzebna zwłaszcza wtedy, gdy klient zdecyduje się na opcję ubezpieczenia przesyłki.

 

Na podstawie tych danych wyliczana jest cena usługi. Po wybraniu przewoźnika, który ma realizować usługę należy również wskazać kiedy kurier ma przyjechac po odbiór paczki, albo zdecydować się na samodzielną dostawę przesyłki do jednego z punktów przyjmowania paczek kurierów.

Nie chcesz czekać na kuriera. Doręcz swoją paczkę do jednego z punktów odbioru przesyłek. Sprawdź swój najbliższy punkt

 

Po zaakceptowaniu ceny taniej paczki  oraz po dokonaniu należnej zapłaty, klient otrzymuje na swój adres e-mail specjalny międzynarodowy list przewozowy, na którym znajdują się podane w formularzu dane wraz z indywidualnym numerem listu przewozowego.

Należy sprawdzić, czy wszystkie podane tam dane są zgodne z prawdą, a następnie wydrukować list przewozowy. W umówionym czasie kurier osobiście przychodzi po odbiór przesyłki. Od tego momenty i nadawca, i odbiorca mogą śledzić status przesyłki, wpisując numer międzynarodowego listu przewozowego w specjalnej aplikacji znajdującej się na stronie internetowej firmy kurierskiej lub na stronie naszej porównywarki usług kurierskich.

Ile kosztuje wysłanie paczki do Niemiec

Kurier do Niemiec jest jedną z najpopularniejszych usług w ofercie serwisu Kuriernet.pl dlatego nie dziwi fakt, że tak dużo osób jest zainteresowanych poznaniem dokładnej ceny na tym kierunku. Koszt nadania przesyłki do Niemiec jest kwestią złożoną i zależną od wielu czynników. Najlepiej, posiadając już informacje na temat wagi i wymiarów paczki, która chcemy wysłać, wpisać te dane w kalkulator usług kurierskich na naszej stronie.

Nasz system sprawdzi wprowadzone dane i uwzględni wszystkie parametry, którymi posługują się firmy kurierskie. Obliczy wagę gabarytową, porówna ją z wagą rzeczywistą. Porównywarki usług kurierskich sprawdzi również wymiary paczki i zweryfikuje czy paczka jest standardowa czy niestandardowa, czy może być transportowana przez daną firmę kurierską.

Paczka standardowa czy niestandardowa. Sprawdź jakie wymiary i wagę musi mieć paczka, aby była standardowa

 

Trudni jest jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, ile kosztuje paczka do Niemiec lub paczka do Francji czy paczka do Holandii która jest tak niedaleko Niemiec.

Podstawowy cennik usług kurierskich rozróżnia tylko paczki ze względu na ich wagę natomiast do rzeczywistej wyceny przesyłki kurierskiej brana są również wymiary paczki, a także sposób jej zapakowania.

 

Więcej o paczkach niestandardowych i sposobie pakowania znajdziecie tutaj

 

Tanie przesyłki do Niemiec

By tani kurier do Niemiec faktycznie był tani, należy ściśle przestrzegać cennika firmy, by nie okazało się, że paczka, owszem, nie jest ciężka, jednak jej wymiary są niestandardowe, co zakwalifikuje ją jako przesyłkę niesortowalną, czyli inaczej ponadgabarytową – a to będzie wiązać się z wyższymi kosztami. Weryfikacja przesyłek kurierskich jest już standardem u Przewoźników i każda paczka jest poddawana weryfikacji pod kątem zgodności wymiarów, wagi oraz sposobu zapakowania pod względem danych zadeklarowanych podczas składania zlecenia.

Przeczytaj również: Weryfikacja przesyłek kurierskich

 

Jak najtaniej wysłać paczkę do Niemiec

Paczki międzynarodowe są sporo droższe od tych, które wysyłamy do Lublina czy Poznania. Na szczęście można mówić o takim pojęciu jak tanie przesyłki do Niemiec. Wystarczy tylko wiedzieć, na co zwracać uwagę, by maksymalnie obniżyć koszty. Przede wszystkim pamiętajmy o tym, że dużo tańsze jest nadanie listu niż paczki, paczka do Anglii kosztuje prawie tyle samo, mimo iż Anglia jest o wiele dalej niż Niemcy, tak samo jak kurier do USA. Jeśli więc tylko jest taka możliwość, by wysłać coś w formie listu, korzystajmy z tego. Miejmy jednak świadomość, że w niektórych przypadkach kurier może odmówić przyjęcia takiego listu – np. jeśli uzna, że istnieje zbyt duże zagrożenie uszkodzenia zawartości lub gdy przedmiot za dużo waży.

Dbajmy też o to, by paczka odznaczała się jak najmniejszymi gabarytami, które także mają wpływ na ostateczną cenę usługi. Dodatkowe koszty są także związane z ubezpieczeniem przesyłki. Jeśli jest ono obowiązkowe, a nie zależy nam na nim, obniżmy maksymalnie deklarowaną wartość paczki (pamiętajmy jednak o tym, że w ramach reklamacji odszkodowanie będzie minimalne).

Koszyk
0 szt.  0,00