Jak zamówić kuriera - to proste

Jak zamówić kuriera? To bardzo proste – w serwisie KurierNet.pl zamówisz kuriera w jednej chwili. Nie wymagamy umów ani deklarowania miesięcznej liczby wysyłek. Nie musisz dzwonić, ani pisać emaili. Całe zlecenie na tanią paczkę kurierską do Anglii, czy tanią paczkę do Niemiec zlecisz wygodnie on-line w ciągu 5 minut.

Użyj naszego żółtego przycisku i realizuj tanie przesyłki kurierskie

 

Zamów kuriera po odbiór przesyłki

Nasze przesyłki kurierskie bez umowy to rewelacyjna oferta dostępna dla każdego bez zobowiązań. KurierNet.pl współpracuje ze sprawdzonymi partnerami zapewniając Klientom najwyższej jakości obsługę przesyłek – korzystamy z usług np. DHL, DPD, INPOST czy UPS. Wszystko odbywa się przez stronę internetową i jest super proste. W razie jakichkolwiek problemów, pytań jak wysłać paczkę, kiedy moja paczka zostanie odebrana, służymy pomocą poprzez naszą infolinię lub email. Udzielamy również dostęp do Infolinii poszczególnych przewoźników w celu bezpośredniego kontaktu z kurierem.

Na naszej stronie możesz zamówić kuriera DPD jak również innych firm kurierskich tj. UPS, DHL czy INPOST. Realizujemy również palety międzynarodowe poprzez firmę RABEN. Obsługujemy przesyłki kurierskie krajowe i międzynarodowe. Dodatkowo za naszym pośrednictwem można tanio nadać przesyłkę paletową. Zamówienie transportu następuje przez prosty formularz internetowy. Jego wypełnienie nie trwa dłużej niż kilka chwil, a na koniec wystarczy opłacić zlecenie szybkim przelewem. Kurier przyjedzie w wybranym w zamówieniu terminie i odbierze paczkę z miejsca podanego w formularzu. Sprawdź czy wygodniej dla Ciebie zanieść paczkę do punktu odbioru przesyłek czy zamówić kuriera po odbiór paczki.

 

 

W jakich godzinach kurier odbierze przesyłkę?

 

 

Podczas składania zlecenia w naszym systemie masz możliwość zamówienia przyjazdu kuriera po odbiór paczki i określania zakresu godzinowego podjazdu oraz daty odbioru.

 

W ponad 90 % przypadków kurier odbierze paczkę w wyznaczonym przez Ciebie terminie. Pamiętaj jednak, że godziny te są tylko godzinami sugerowanymi i odbiór paczki może odbyć się w innym terminie niż pierwotnie wybrany.

Jak zapakować paczkę?

Pamiętaj, że zanim zamówisz kuriera po przesyłkę należy ją odpowiednio zapakować. W zależności od wysyłanego przedmiotu użyj mocnych kartonów, folii bąbelkowej i wypełniaczy (np. starych gazet, elementów styropianowych).

Na Nadawcy spoczywa obowiązek odpowiedniego zapakowania paczki tak, aby przede wszystkim zapewnić bezpieczeństwo transportowanego towarowi, ale również w sposób nie zagrażający innym przesyłkom w transporcie, np. wystające ostre elementy. Zgodnie z regulaminem firm kurierskich każda przesyłka musi być opakowana w sposób umożliwiający bezpieczny transport i doręczenie. Niewłaściwe opakowanie przesyłki, niezależnie od przyjęcia przesyłki do przewozu przez firmę kurierską może być podstawą odmowy wypłaty odszkodowania.

Jakie przesyłki obsługuje serwisu Kuriernet?

Serwis Kuriernet obsługuje przede wszystkim przesyłki krajowe i międzynarodowe. Specjalizujemy się w paczkach do 30 kg na terenie Polski, ale obsługujemy również paczki do Niemiec, tanie paczki do Anglii, paczki do Holandii, paczki Francji. Bardzo dużą grupę naszych usług stanowią przesyłki paletowe, zarówno te na terenie Polski, do Warszawy, czy Krakowa, ale również tanie palety międzynarodowe. Wysyłkę palet realizujmy do poniższych krajów:

Eksport z Polski

Realny czas dostawy zostanie naliczony podczas składania zlecenia lub może zostać podany przez opiekuna w Dziale Obsługi Klienta.

Dni robocze liczone są od dnia odbioru przypadającego na dzień przed wyjazdem auta międzynarodowego.

Kraj

Dni robocze

Kraj

Dni robocze

Armenia

17-18

Litwa

2

Austria

2-3

Luksemburg

4

Azerbejdżan

18-21

Łotwa

2

Belgia

2-3

Mołdawia

8-14

Białoruś

3-5

Mongolia

26-31

Bośnia i Hercegowina

6-7

Niemcy

2-3

Bułgaria

4-5

Norwegia

6-11

Chorwacja

5

Portugalia

6-8

Chorwacja (wyspy i odległe rejony)

5-6

Portugalia (wyspy i odległe rejony)

9-11

Czarnogóra

7-9

Rosja

3-26

Czechy

2

Rosja (Kaliningrad)

2-3

Dania (Jutlandia)

3-4

Rumunia

3

Dania (Zeelandia)

3-6

Serbia

6-7

Estonia

2-3

Słowacja

2

Finlandia

4-6

Słowenia

4-5

Francja

3-5

Szwajcaria

3-5

Francja (wyspy i odległe rejony)

6-8

Szwecja

3-7

Grecja

7-10

Tadżykistan

20-25

Gruzja

9-13

Turcja

6-10

Hiszpania

5-7

Turkmenistan

26-31

Hiszpania (wyspy i odległe rejony)

8-11

Ukraina

3-8

Holandia

2

Uzbekistan

20-25

Irak

22

Węgry

2

Irlandia

6

Włochy

3-5

Kazachstan

16-27

Włochy (wyspy i odległe rejony)

6-8

Kirgistan

21-25

 

 

Liechtenstein

5

 

 

 

Co jest potrzebne aby wysłać przesyłkę kurierską?

Do wysłania przesyłki niezbędna jest drukarka, na której nadawca musi wydrukować dokumenty przewozowe. Najlepiej do tego celu nadaje się drukarka laserowa. Można wykorzystywać również drukarki atramentowe. Dla zastosowań przemysłowych przy dużej ilości paczek stosowane są drukarki termiczne. Zapewniają dobrej jakości druk przy niskich kosztach wydruku. Przed nadaniem przesyłki nadawca zobowiązany jest dokonać płatności za usługę.

Należy pamiętać, że w przypadku przesyłek importowych DPD kurier przywozi etykietę ze sobą. Nie można jej wydrukować z poziomu systemu.

Jak zaadresować paczkę?

W trakcie składania zlecenia na stronie www.kuriernet.pl należy podać dane nadawcy i odbiorcy, a list przewozowy wygeneruje się automatycznie.

Dane muszą być szczegółowe i umożliwić kurierowi precyzyjne doręczenie paczki.

Pamiętaj, że adres nadawcy jest jednocześnie adresem, gdzie pojawi się kurier po Odbiór paczki. W przypadku skomplikowanych adresów międzynarodowych, zwłaszcza przy paczkach do Anglii lub paczkach do Holandii lepiej skontaktować się z naszą Infolinią w celu weryfikacji poprawności adresu.

Po uzupełnieniu danych i opłaceniu za paczkę wydrukuj list przewozowy i umieść na paczce. Gotowe! Twoja przesyłka jest zaadresowana! Wydrukowany list przewozowy który otrzymasz od Kuriernet zawiera wszelkie niezbędne dane adresowe. Musisz go tylko wydrukować i przykleić do przesyłki. Możesz to zrobić za pomocą koperty foliowej, taśmy bezbarwnej lub zwykłego kleju. Nie ma potrzeby dodatkowego opisywania przesyłki chociaż dla bezpieczeństwa, z powodu prawdopodobieństwa odlepienia się etykiety, zalecamy zamieszczanie dodatkowych informacji adresowych na paczce.

Które pola podczas składania zlecenia na kuriera muszę wypełnić?

W przypadku danych nadawcy wszystkie pola są niezbędne. Dla danych odbiorcy konieczne jest podanie nazwy klienta (imię i nazwisko lub nazwa firmy) oraz dokładnego adresu. Adres email w przypadku Odbiorcy nie jest wymagany  na liście przewozowym, jednak w niektórych przypadkach ułatwia komunikację z Odbiorcą w przypadku jakichkolwiek problemów z doręczeniem paczki.

Czy telefon do odbiorcy przesyłki jest wymagany?

Podanie telefonu kontaktowego do Odbiorcy jest wymagane. Jeżeli nie znacie tego numeru należy podać numer Nadawcy.

Jaka drukarka jest wymagana dla drukowania listów przewozowych?

Dokumenty przewozowe powinny być drukowane w dobrej jakości ze względu na kody kreskowe na nich się znajdujące (skanowanie w sortowni). Zalecamy wykorzystanie drukarki laserowej lub atramentowej z wysoką jakością wydruku.

Kiedy otrzymam fakturę VAT za przesyłkę?

KurierNet fakturuje wszystkie zlecenia opłacane za pośrednictwem systemu szybkich płatności Przelewy24 raz w miesiącu. Otrzymają Państwo zbiorczą fakturę za wszystkie zlecenia zrealizowane w danym okresie.

Wyjątkiem są Klienci rozliczający się z odroczonym terminem płatności. Dla nich faktury wystawiane są co 7 dni z 7 dniowym terminem płatności.

Zawsze w przypadku jakichkolwiek wątpliwości skontaktuj się z naszą Infolinią.

 

 

 

 

Powrót