Rhenus Logistics transportuje palety kurierskie

Rhenus Logistics

 

Rhenus Logistics to część konsorcjum, które powstało na ternie Niemiec w 1912 roku. Początkowo była to firma o charakterze stricte transportowym. Z czasem jednak, odpowiadając na potrzeby Klientów poszerzyła swój zakres działalności. Obecnie przedsiębiorstwo działa właściwie w każdym możliwym sektorze mającym kontakt z przewozem towarów i ludzi.

 

 

Rhenus Data Office Polska - Rhenus Data PL

 

Co wyróżnia firmę Rhenus ?

 

W obecnych czasach większość podmiotów biznesowych poszukuje kompleksowych rozwiązań w zakresie zarządzania swoimi produkatami. Ceny nieruchomości użytkowych rosną, podobnie jak koszty związane z zatrudnieniem pracowników. Wiele podmiotów wybiera zatem magazyny zewnętrzne co pozwala zredukować koszty lokali i osób, które je obsługują. Firma Rhenus Logistics jest "idelanie uszyta" by spełnić te oraz inne oczekiwania. Liczne magazyny zlokalizowane w większości Europejskich miast, korzystanie z usług najbardziej zaufanych kontahentów transportowych oraz technologia jutra pozwalają na to, by Rhenus plasował się w czołówce.

 

Produkty Rhenus Logistics

Jak wspomniano, zakres działalności firmy Rhenus jest bardzo szeroki. Ciekawe jest to, że każdy jej produkt dopasowywany jest indywidualnie do konkretnego Klienta.

 

Firma zdecydowanie wybija się w zakresie dostosownaia swoich usług do konkretnych sektorów gospodarki, takich jak: automotiv, ochorna środowiska, ochrona zdrowia, przewóz żywności i wiele innych

 

 

Przesyłki paletowe

Jedną z głównych gałęzi rynku obsługiwanej przez Rhenus są szeroko rozumiane przesyłki paletowe. Frima transportuje je na terenie całego kraju ale równiez na terenie całej Europy. Ich przewóz to jednak jedynie część usługi. W szerszym znaczeni, usługa polega na kompletowaniu, zarządzaniu oraz transporcie przesyłek paletowych, pół palet oraz EURO palet.

 

Rhenus Logistics w zakresie przesyłek paletowych wykorzystuje wiele możliwych kanałów transportowych, począwszy od drogi lądowej, poprzez fracht morski aż po przesyłki lotnicze.

 

Na naszym rynku jest wiele firm, które świadczą usługi w zakresie przesyłek paletowych. Co więc wyróżnia Rhenus Logistics?

Przede wszystki wspomiana już kompleksowość usług, która stale jest rozwijana i udoskonalana. Innym argumentem jest nieograniczony zakres transportu. Wielu przewoźników posiada swoją własną flotę. Jest to niewątpliwy plus, który pozwala ograniczyć koszty w dłuższej perspektywie czasu. Takie rozwiązanie ma jednak pewne negatywne aspekty0 mianowicie, ograniczona liczba pojazdów może doprowadzić do sytuacji, kiedy transport będzie niemożliwy do zrealizowania lub wymaga większej ilości czasu. Rhenus Logistics znalazł idealny kompromis w tym zakresie. Firma dysponuje własnymi zasobami, jednak w znacznym zakrsie rozwija swoje stosunki z podmiotami transportowymi. Wynikim takiego podejścia oraz ukierunkowania swojej polityki jest to, że właściwie nie ma towaru czy lokalizacji w której przewóz nie byłbym możliwy. Sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana jeśli bierzemu pod uwagę transport morski lub samolotowy. Tu jednak firma również stara się szukać alternatyw.

Bardzo istotnym argumentem jest także fakt, że firma określana jest jako lider logistyki kontarktowej. Wspomniano już, że nie mają oni konkretnej, szablonowej oferty, która jest jedynie modyfikowana pod oczekiwania indywidualnego klienta. Przeciwnie, Rhenus stawia zdecydowanie na indywidujalne ustalanie warunków. Wpływa to także na zwiększenie konkurencyjności. W końcu, ważne jest to, że firma czyni inwestycje na wielu płaszczyznach. Bardzo ważnym elementem strategii biznesowej jest zarządzenie zasobami oraz śledzenie przesyłki. Przesiębiorstwo stawia na to, by z dowolnego miejsca na ziemi, przy użyciu najbardziej podstawowych narzędzi, jak komputer, tablet czy telefon, możliwe było zarządzenie zasobami i dysponowanie nimi.

 

Rhenus Logistics zdecydowanie nie jest firmą, którą można okreśłić jako "jedna z wielu". Od samego początku istnienia, przedsiębiorstwo stawiało na innowacyjnośc. Lata obsłigi coraz większych podmiotów oraz niejako współtworzenie ich polityki oraz jakości, spowodowały, że firma podjęła decyzje o poszerzeniu swej działalności o zarządzenie i transport danymi. Słusznie można uznać, że jest to bardzo odważny krok. Zupełnie inaczej osługuje się przedmioty, które są widoczne i możliwe do fizycznego przeniesienia, inaczej natomiast danymi, które w znacznym zakresie są wirtualne. Rhenus podszedł do sprawy w bardzo profesjonalny sposób czego dowodem są stale osiągane sukcesy.

 

Obraz zawierający osobaOpis wygenerowany automatycznie

 

Rhenus Logistics nie zna granic

 

Wiadomo już, że próżno szukać branży w której Rhenus nie może być liderem. Właściwie wszytkie ważne społecznie gałęzie gospodarki mogą być obługiwane przez tą firmę. Czy to jednak koniec? Warto zaznaczyć również, że Rhenus jest także liderem w zakresie mało standardowych przesyłek. Mowa tutaj o bardzo cięzkich nadaniach, których waga sięga nawet kilku ton. Paradoksalnie, transport takich przedmiotów nie jest prost i wymga bardzo szeroko zakrojonych operacji logistycznych. Cel jest bardzo ważny ale nie można zapomnieć chociażby o bezpieczeństwie, które ma znaczenie przy tak dużych przesyłkach.

 

Obraz zawierający mapaOpis wygenerowany automatycznie

 

Portal Kuriernet.pl zachęca do śledzenia kolejnych wpisów blogowych w których pojawią się dodatkowe informacje na temat opisywanej firmy i jej usług. Z pewnością, Rhenus Logistics spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających podmiotów. Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z ofertą również innych firm z którymi współpracujemy.