Tania paczka do Chin

Paczka do Chin

Zgodnie z doniesieniami z rynków światowych, gospodarka Chin jest jedną z największych. Ich potęga potwierdzona została wielokrotnie bardzo dynamicznym rozwojem wewnętrznym oraz ekspansją międzynarodową, która objęła właściwie cały świat. Obecnie, trudno nam sobie wyobrazić sytuację, że tamtejsi dostawcy zamykają się na handel z Europą czy Stanami Zjednoczonymi, ponieważ zdecydowana większość produktów i substratów do dalszej produkcji pochodzi właśnie z Chin. W ostatnim czasie, bardzo dużą popularność zyskał pewien portal sprzedażowy, na którym oferowane jest dosłownie wszystko w zdecydowanie niższych cenach. Chiński szlak handlowy funkcjonuje na całym świecie. Czy jednak jest on jednostronny?

 

Każdego roku, setki naszych obywateli wyjeżdża do Chin w różnych celach. Dla jednych będzie to z pewnością szansa na rozwój kariery, dla innych możliwość zdobycia wykształcenia na elitarnej uczelni. Gros z nas jednak zwyczajnie decyduje się na zmianę miejsca zamieszkania na stałe i związanie swojego życia z tamtejszym krajem we wszystkich aspektach. Taka sytuacja powoduje, że podobnie jak w przypadku innych destynacji jak Stany Zjednoczone, Australia, Rosja i wiele innych, w których przebywają nasi bliscy, wysyłamy do nich przesyłki kurierskie. Oczywiście, mogą one mieć różny charakter i postać, począwszy od małych gabarytów w formie dokumentów, mieszczących się foliopakach, opakowaniach kartonowych, skończywszy na paletach.

 

Kuriernet.pl a dostawa paczek do Chin

 

Kuriernet.pl od lat wychodzi na przeciw oczekiwaniom swoich Klientów. Zbieramy informacje z różnych źródeł: fora internetowe, opinie przekazywane drogą telefoniczną i mailową. Nasze prace i negocjacje prowadzimy, uwzględniając je w pełni i starając się w taki sposób ukształtować naszą ofertę, by była ona możliwie najbardziej opłacalna i konkurencyjna. Tak również stało się w aspekcie przesyłek do Chin. Oczywiście, na obecną chwilę komunikacja jest bardzo utrudniona z uwagi na sytuację epidemiologiczną na świecie. Czy jednak to ma oznaczać, że nasi bliscy, kontrahenci czy po prostu znajomi mają pozostawać bez dostaw czy upominków?

Odpowiedź jest bardzo prosta- nie. Zakaz przemieszczania się, zamrożenie niektórych gałęzi gospodarki i tak w znaczny sposób utrudniły życie wielu z nas. Nasza platforma daje wszystkim zainteresowanym możliwość szybkiej, taniej i sprawnej wymiany towaru między Polską a Chinami, korzystając z naszych zaufanych parterów w postaci firm kurierskich.

 

Przerażające formalności z paczkami do Chin ?

 

Dla większości z nas, nawet najmniejsza przesyłka do odległych krajów kojarzy się z bardzo dużą liczbą formalności, począwszy od listu przewozowego w minimum dwóch językach, przez dokumenty celne aż po protokół odbioru. Czy jednak musi to być aż tak skomplikowane i stanowić powód do rezygnacji z przesyłki?

Tak, jeśli trafisz na firmę, która koncentruje się jedynie na tym, aby zyskać kolejne zamówienie. My, natomiast, dostarczamy Ci kompleksowych rozwiązań i wspieramy w całym procesie nadania. Co musisz zrobić?

Przede wszystkim, uzyskaj od adresata niezbędne informacje o miejscu, do którego przesyłka ma być dostarczona. Należy przyznać, że chińskie nazwy nie należą do prostych i komunikacja telefoniczna może przysporzyć wiele nieprawidłowości. Lepiej skorzystać z drogi mailowej. Jeśli już wszystkie dane znajdą się w Twoim posiadaniu, zapakuj rzeczy, które chcesz przesłać. Zrób to możliwie dokładnie i miej na względzie, że droga do Chin jest wyjątkowo długa. Zapoznaj się także z regulaminem firmy transportowej w zakresie przedmiotów zakazanych w zakresie transportu. Zapewne wiesz doskonale jak zabezpieczyć swoją paczkę, jednak gdyby pojawiły się jakieś wątpliwości, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie.

Następnie, zasiądź wygodnie przed komputerem i wejdź na stronę www.kuriernet.pl. W prosty i szybki sposób wyceń przesyłkę i wypełnij formularz zgłoszeniowy. Zrób to dokładnie i nie szczędź informacji- każda jest na wagę złota. Pamiętaj również o dodatkowych usługach jak ubezpieczenie przesyłki. Ich koszty nie są wysokie, a w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń mogą okazać się idealnym rozwiązaniem. Opłać zlecenie i zajmij się czym tylko chcesz, oczekując na kuriera odbierającego przesyłkę.

W sekcji Odprawa Celna znajdziesz ykaz wszystkicg niezbednych dokumentów, które musisz dołączyć do przesyłki.

 

Czas to pieniądz, zatem jak długo zajmie dostarczenie mojej przesyłki do Chin?

 

W życiu nie należy kierować się jedynie zyskiem, ale zgodzimy się z faktem, że „czas to pieniądz”. Poza tym, po co go marnować, skoro możemy zrobić dużo ciekawych rzeczy. Ocena długości realizacji zlecenia uzależniona jest od wielu czynników. Jednym z nich są wymiary i waga przesyłki. Inny warunek to miejsce przeznaczenia. Jeśli adres docelowy umiejscowiony jest w dużej metropolii, gdzie dostawy realizowane są każdego dnia, możemy mieć pewność, że nadanie zostanie dostarczone niemal błyskawicznie. W sytuacji, kiedy miejsce to znajdzie się poza terenem aglomeracyjnym, czas może być wydłużony. Deklarujemy jednak, że jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, przesyłka będzie u adresata tak szybko jak to możliwe. Ważne jest jednak, aby zwrócić uwagę na pewne kwestie zwyczajowe. Mianowicie, z uwagi na różnice kulturowe, warto sprawdzić zestawienie dni wolnych w Chinach. Nie są one tożsame z naszymi datami. W tym okresie, na tamtejszym rynku, wszystkie firmy bezwarunkowo zaprzestają swojej działalności.

 

Kontrola nad przesyłką do Chin

Każdy, kto chociaż raz był nadawcą przesyłki, wie jak ważny jest ich stały monitoring. Daje to możliwość, między innymi, nadzoru nad czasem dostawy, prewencyjnych działań w razie zaginięcia, a w końcu pozwala na udzielenie informacji adresatowi, kiedy nadanie może do niego dotrzeć. W zakresie krajowych przesyłek jest to bardzo łatwe. Większość firm kurierskich dysponuje systemem śledzenia, a niektórzy z nich informują mailowo lub SMS-em o zmianie statusu. Czy w przypadku paczek do Chin sprawa również jest tak prosta?

Zdecydowanie tak, ponieważ na każdym etapie swojej podróży nadanie jest rejestrowane i przypisuje się mu indywidualny numer. Należy jednak pamiętać, że biorąc pod uwagę tak daleką podróż, nasz pakunek będzie obsługiwany przez więcej niż jedną firmą transportową. Prawdopodobnie, kurier odbierający dostarczy go do magazynu przeładunkowego. Tam, po inspekcji, zostanie przekazany dalej, w zależności od tego, czy wybierzemy drogę morską czy samolotową. Kiedy w końcu paczka znajdzie się w kraju docelowym (Chiny), jest ona odbierana przez podmiot lokalny świadczący usługi na tamtejszym terenie.

Z uwagi na podział terytorialny może zdarzyć się tak, że dostawca zmieni się jeszcze nawet kilka razy przed ostatecznym doręczeniem. Zatem, jak mieć kontrolę nad tym, co w danym momencie dzieje się z przesyłką? Podstawą jest śledzenie jej od samego początku. Otrzymany podczas składania zlecenia numer listu przewozowego można monitorować bezpośrednio na stronie serwisu Kuriernet.pl.

 

Jak można wywnioskować, pomimo dużego rozwoju rynku przesyłek do Chin, jest on nadal nieodkryty w znacznym zakresie. Wymaga dużej współpracy między poszczególnymi podmiotami, która nie zawsze jest łatwa, chociażby ze względu na barierę językową. Kuriernet.pl nie ustaje w pracy, by paczki nadawane przez naszych klientów były obsłużone na najwyższym poziomie. Jeśli zatem pojawią się jakiekolwiek wątpliwości w tym zakresie, zespół naszych konsultantów jest w pogotowiu, by odpowiedzieć na wszelkie pytania oraz pomóc w lokalizacji nadania na każdym etapie jego podróży.