Tanie paczki do Norwegii

Kuriernet w Norwegii

 

Wielu z nas utożsamia Półwysep Skandynawski z miejscem, które raczej nie jest obierane za główny kierunek wakacji ze względu na powszechną opinię, że jest tam zwyczajnie zimno.

Tymczasem, sporo naszych obywateli od początku lat 90-tych ubiegłego wieku decyduje się związać swoje życie z tamtejszymi terenami z uwagi na kwestie zawodowe. W dobie wysokiej stopy bezrobocia w Polsce, to właśnie tam znajdowali zatrudnienie specjaliście głównie z zakresu prac technicznych. Aby jednak wyjść nieco ze stricte zawodowych aspektów, warto wspomnieć również o walorach krajobrazowych czy turystycznych Półwyspu.

 

Może nie jest to idealne miejsce na słoneczną kąpiel a na pewno ciężko wyobrazić sobie inne, w którym występują tak piękne fiordy jak w Norwegii. Wspominając o tym państwie, niezbędne wydaje się, aby wskazać, że właśnie tam każdego roku na stałe wyjeżdża kilka tysięcy polaków, jednocześnie stymulując rozwój relacji gospodarczych łączących Polskę ze Skandynawią.

 

Tanie Paczki do Norwegii

Rozwój biznesu i gospodarki międzynarodowej powoduje w naturalny sposób konieczność wymiany towarów na odległość. Oczywiście, w przypadku ogromnych przesyłek paletowych będzie wchodził w grę fracht morski. Będzie dotyczył również dużych kontenerów z artykułami przemysłowymi. Inaczej jednak wygląda sytuacja w zakresie małych pakunków mieszczących się na drobnych paletach, paczek czy chociażby dokumentów przesyłanych w foliopakach.

 

W tym przypadku wybierana jest droga powietrzna lub transport samochodowy. Niezależnie od typu przesyłki, jej gabarytów i wartości jaką prezentuje, chcąc przekazać określoną rzecz z Polski do Norwegii, możemy skorzystać z portalu Kuriernet.pl i naszych parterów w postaci firm kurierskich. Do dyspozycji oddajemy intuicyjną platformę internetową z prostym i szybkim procesem rejestracji, najlepsze na rynku ceny za przesyłki, obsługę przez jedną z największych firm transportowych (UPS), a także szereg dodatkowych usług zapewniających pewność i bezpieczeństwo przesyłki.

 

Jak nadać przesyłkę do Norwegii?

Zacznij od zebrania wszelkich niezbędnych danych adresata. Zwróć uwagę na to, że alfabet norweski różni się nieco od naszego. Jeśli zatem adres zawiera niestandardowe znaki, uważnie je zanotuj. Następnie, zapakuj rzeczy, które chcesz wysłać. Pamiętaj, że przesyłka ma przed sobą daleką drogę i to w jaki sposób będzie do niej przygotowana może warunkować jej stan końcowy. Co dalej? Dokonaj najważniejszych pomiarów- gabaryt oraz waga i rozpocznij proces zamawiania usługi kurierskiej.

 

Platforma Kuriernet.pl jest intuicyjnym portalem, który od momentu rejestracji do finalizacji transakcji wspomoże swoich klientów w niezbędnym zakresie. Jeśli posiadasz konto na Google lub Facebook, możesz użyć tych danych do rejestracji. Wpisz parametry paczki i opłać zlecenie. Uwaga- konieczne jest wydrukowanie listu przewozowego. W tym przypadku, kurier nie będzie miał go ze sobą. Jest to dobra okazja do tego, by jeszcze raz sprawdzić dane adresowe. Jeśli wszystko jest poprawne, oczekuj na pracownika firmy transportowej. Odbierze on przesyłkę i przekaże do magazynu przeładunkowego. Tam zostanie poddana kontroli w zakresie zadeklarowanych wymiarów oraz przepisów prawa. Pamiętaj, niektóre przedmioty nie mogą być transportowane przez kurierów. Przemawiają za tym ich właściwości oraz przepisy prawa. Jeżeli masz w tym zakresie jakieś wątpliwości, skontaktuj się z nami.

 

Odprawa celna dla paczek do Norwegii

Częstokroć słyszy się o tym, że dostarczenie przesyłek wydłuża się ze względu na liczne formalności na granicy. Nierzadko, adresat lub nadawca musi składać stosowne oświadczenia, a w najgorszym wypadku ponosić dodatkowe koszty. Spokojnie, Kuriernet.pl oraz nasi partnerzy mamy doświadczenie w tym aspekcie i załatwimy wszelkie formalności za naszych klientów w taki sposób, by nie traciły one czasu na etapie przekraczania granicy. Procedury nie są proste i wymagają określonych wyjaśnień, dlatego też ważne jest, aby w wyczerpujący sposób dostarczyć nam informacji na temat przesyłki. Należy mieć na względzie, że urzędnicy mają prawo kontrolować zawartość wszystkich paczek lub listów i wymagać odpowiednich wyjaśnień.

Zobacz jakie dokumenty celne należy dołączyć do przesyłki wysyłanej do Norwegii.

 

Usługi dodatkowe oferowane dla paczek do Norwegii

Zdajemy sobie sprawę, że zamawiając usługę kurierską klienci starają się ograniczyć koszty do minimum. Należy jednak uznać, że niektóre oszczędności nie są opłacalne. Mogą się one okazać niewskazane, zwłaszcza jeśli dotyczą usług dodatkowych. Są to szeroko pojęte świadczenia, które kurier proponuje obok stricte transportu paczki. Należą do nich między innymi:

- ubezpieczenie, którego koszt i zakres zależy od wartości przedmiotów znajdujących się w przesyłce;

- zmiana adresu doręczenia. Bywa tak, że kontrahent mylnie wskaże adres doręczenia i niezbędne jest dokonanie zmiany w tym zakresie. Jeśli klient dokona tego w odpowiednim momencie, wtedy za symboliczną opłatą kurier doręczy przesyłkę do nowej destynacji;

- dostawa poza standardowy obszar doręczenia. Ta opcja będzie wyjątkowo atrakcyjna, jeśli adresat mieszka poza główną aglomeracją (tereny wiejskie itp).

 

Zakres usług dodatkowych zależy od określonej firmy kurierskiej. Ich załatwienie jest bardzo proste i zwykle sprowadza się do zaznaczenia odpowiedniego kwadracika w formularzu. Nie powinno się z góry zrezygnować z tych możliwości, ponieważ w razie jakikolwiek zdarzenie losowych mogą okazać się nieocenione.

 

Jak redukować koszty przesyłki do Norwegii?

Jak wspomniano, przesyłki do Norwegii maja przed sobą daleką drogę. Wielu nadawców chcąc zarobić dodatkowo na usłudze kurierskiej, ignoruje ubezpieczenie nadania i inne dodatkowe opcje. Czy o dobry pomysł? Oczywiście, że nie. Przede wszystkim narażam siebie i adresata na dodatkowe koszty w przypadku, kiedy paczka zaginie lub zostanie zniszczona. Poza tym, ryzykujemy utratę zaufania do nas jako do kontrahentów. Jak więc zaoszczędzić parę groszy? Odpowiedź jest prosta- skorzystaj z platformy Kuriernet.pl.

 

Dajemy możliwość uzyskania atrakcyjnych rabatów już od pierwszego zlecenia. Mamy również bardzo opłacalne akcje rabatowe- śledź treści pojawiające się na naszej stronie a dowiesz się o nich pierwszy. Dodatkowo, przygotowaliśmy programy partnerskie pozwalające na kumulowanie oszczędności wraz ze zwiększającą się liczbą zleceń. W końcu na uwagę zasługuje program skarbonka, który stwarza nowe możliwości oszczędzania. Proste, prawda? Jest jeszcze jeden istotny aspekt, który ciężko wycenić. Zgodnie z najnowszymi badaniami marketingowymi okazuje się, że jeśli korzystasz z zaufanej i znanej firmy kurierskiej, jest to równie skuteczne jak dobra kampania reklamowa. Pozwól sobie zatem na pewność i spokojny sen i skorzystaj z naszych usług.