Tanie przesyłki do USA

Paczka do USA

Tanie przesyłki do USA - paczka już od 144 zł !

Dla wielu z nas Stany Zjednoczone to kierunek obierany podczas planowania wakacji, szansa na lepszą pracę, wykształcenie czy po prostu marzenie, które bardzo chcemy spełnić. Są jednak ludzie, którzy zdecydowali się tam zamieszkać na stałe i każdego dnia przeżywać swój „american dream”.

Szacuje się, że takich osób polskiej narodowości jest około 9 milionów. Większość z nich ma swoich bliskich w Polsce oraz innych częściach świata. Co to oznacza? Między innymi to, że każdego dnia nadawanych i odbieranych jest kilka tysięcy paczek, palet oraz innego rodzaju przesyłek. Wielu osobom kojarzy się to z dużymi wydatkami, wielotygodniową podróżą nadania oraz niepewną dostawą. Owszem, jest to możliwy obraz, jednak nie, jeśli skorzystacie z usług platformy kurierskiej Kuriernet.pl

 

Przesyłki do Stanów Zjednoczonych

 

W branżowych pismach oraz mediach wiele mówi się o handlu międzynarodowym na trasie Polska - Stany Zjednoczone. Przedmiotem są najbardziej rozmaite produkty, z którymi mamy do czynienia właściwie każdego dnia, do końca nie zdając sobie sprawy, że sprzęt RTV, ubrania czy nawet biżuteria przemierzyły długą drogę morską lub lotniczą.

Czy jednak chodzi tu jedynie o stricte przesyłki handlowe? Oczywiście, że nie. Każdego dnia, tygodnia oraz miesiąca tysiące naszych obywateli nadaje rozmaite przesyłki, których adres doręczenia umiejscowiony jest w Polsce. Przedmioty w nich umieszczone obejmują właściwie wszelkie kategorie produktów, dokumentów, a nawet zwykłe listy, w których wymieniają wzajemnie emocje.

Nadto, naturalnie istotny udział w przemyśle kurierskim mają przesyłki biznesowe. Wiele firm kupuje za Oceanem produkty i podzespoły, które przetwarza na terenie całej Europy i wprowadza w obieg na tamtejszym rynku. Również przedsiębiorcy, mający siedzibę na terenie Doliny Krzemowej korzystają z wytworów naszej techniki, materiałów oraz szeroko pojętych produktów.

 

Cena przesyłki do USA

 

Z pośród wielu parametrów, na które zwracamy uwagę, wybierając kuriera, formę przesyłki czy chociażby sposób jej sporządzenia, na jednym z pierwszych miejsc pojawia się jej cena. Jeśli jest to wymiana stricte biznesowa, oczywistą kwestią jest maksymalizacja zysku przy jednoczesnej redukcji kosztów. Natomiast, jeżeli jesteśmy nadawcami prywatnymi, nie mamy ochoty by usługi kurierskie nader nadwyrężały nasz domowy budżet.

Przez lata przesyłki do Stanów Zjednoczonych kojarzyły się większości osobom z bardzo dużymi wydatkami, głównie ze względu na to, że w Polsce były one obsługiwane przez wyselekcjonowane firmy, natomiast opłaty kurierów zagranicznych były bardzo wysokie. Czy nadal tak jest, a chcąc wysłać paczkę za Ocean, musimy zaplanować to wcześniej w naszym budżecie? Oczywiście, że tak, chyba że korzystasz z platformy kurierskiej Kuriernet.pl.

 

A o to jak kształtują się ceny ( stan na dzień 23/02/2021 – zawsze aktualne stawki znajdziecie w naszym Cenniku)

PRZESYŁKI KOPERTOWE

Koperta o wadze do 1 kg

144,64 PLN (netto)- 177,91 PLN (brutto)

PRZESYŁKI PACZKOWE

Paczka o wadze do 1 kg

176,21 PLN (netto)- 216,74 PLN (brutto)

Paczka o wadze od 1,01 kg do 5 kg

Od 222,77 PLN (netto)- 274,01 PLN (brutto)

Do 344,42 PLN (netto)- 423,63 PLN (brutto)

Paczka o wadze od 5,01 kg do 10 kg

Od 367,86 PLN (netto)- 452,47 PLN (brutto)

Do 464,38 PLN (netto)- 571,19 PLN (brutto)

Paczka o wadze 10,01 kg do 20 kg

Od 534,26 PLN (netto)- 657,14 PLN (brutto)

Do 605,93 PLN (netto)- 745,29 PLN (brutto)

Paczka o wadze od 20,01 kg do 40 kg

Od 692,45 PLN (netto)- 851,71 PLN (brutto)

Do 918,67 PLN (netto)- 1129,96 PLN (brutto)

Paczka o wadze od 40,1 kg do 60 kg

Od 975,52 PLN (netto)- 1199,89 PLN (brutto)

Do 1146,47 PLN (netto)- 1410,16 PLN (brutto)

 

 

Analizując powyższe zestawienie, łatwo zauważyć, że w przypadku standardowych przesyłek z drobnymi produktami spożywczymi, odzieżą lub małą elektroniką, koszty przesyłki są bardzo atrakcyjne.

Podobnie sytuacja wygląda, jeśli prowadzimy firmę i chcemy wysłać towar do Stanów Zjednoczonych. Biorąc pod uwagę odległość oraz podróż frachtem morskim lub samolotem, można śmiało stwierdzić, że „taniej się nie da”.

 

Usługi dodatkowe dla paczek do USA

 

Wielu Klientów zwraca uwagę na tak zwane usługi dodatkowe. Co wchodzi w ich zakres i dlaczego są tak istotne? Odpowiedź nie jest jednoznaczna i zależy od konkretnej firmy kurierskiej. Ich waga wzrasta wraz z oczekiwaniami Klienta, wartością przesyłki oraz tym jak dużą kontrolę nadawca i adresat chce mieć nad paczką.

W przypadku nadań do Stanów Zjednoczonych, dysponujemy następującym wyborem:

 

Ubezpieczenie przesyłki.

 

Jest to wyjątkowo istotne w przypadku bardziej wartościowych paczek. Mając również na względzie odległość, jaką towar musi pokonać w drodze do Ameryki, warto skorzystać z tej usługi. Cena uzależniona jest od wartości ubezpieczenia:

- do 323 PLN: Klient nie ponosi żadnych kosztów;

- do 2 000 PLN: 60,00 PLN (netto)- 73,80 PLN (brutto);

- do 5 000 PLN: 60,00 PLN (netto)- 73,80 PLN (brutto);

- do 10 000 PLN: 120,00 PLN (netto)- 147,60 PLN (brutto);

- do 20 000 PLN: 250,00 PLN (netto)- 307,50 PLN (brutto);

- do 50 000 PLN: 600,00 PLN (netto)- 738,00 PLN (brutto).

 

Przeadresowanie paczki międzynarodowej

 

Może zdarzyć się tak, że po tym jak kurier odbierze od nas paczkę, kontrahent, członek rodziny czy przyjaciel, który jest adresatem, zmieni miejsce zamieszkania, w chwili doręczenia będzie w pracy czy na wakacjach. Wtedy możemy poinformować o tym doręczyciela i zmienić destynację, do której przesyłka ma być dostarczona. Koszt tej usługi to 24,00 PLN (netto)- 29,52 PLN(brutto).

 

Rozszerzona strefa odbioru oraz doręczenia

 

Firmy kurierskie stale pracują nad tym, aby objąć swoimi usługami możliwie największy teren. Może jednak zdarzyć się tak, że miejsce odbioru lub doręczenia znajdzie się poza wspomnianym zasięgiem. Wtedy poniesiemy dodatkową opłatę w wysokości 150,00 PLN (netto)- 184,50 PLN (brutto). W naszym kalkulatorze ceny przesyłki do Stanów Zjednoczonych automatycznie weryfikujemy wpisany kod pocztowy dostawy. Jeżeli miejscowość w USA, do której wysyłasz paczkę, znajduje się w strefie rozszerzonej UPS system automatycznie wyliczy odpowiednią stawkę dostawy.

 

Zwrot przesyłki niedoręczonej

 

Pamiętajmy, że czas to pieniądz. Jest on szczególnie ważny w przypadku firm kurierskich obsługujących tysiące przesyłek. Jeśli mimo wcześniejszej informacji, adresat nie będzie obecny w miejscu doręczenia, zostanie doliczona opłata dodatkowa w wysokości 150,00 PLN (netto)- 184,50 PLN (brutto). Warto zaznaczyć, że jest to oplata minimalna i uzależniona jest rzeczywistej ceny usługi importowej paczki. Opłata doliczana jest do ceny przesyłki podstawowej.

 

Odprawa celna dla paczek do USA

 

Klienci bardzo często obawiają się różnego rodzaju formalności związanych z przesyłką poza granice naszego kraju czy Europy. Niejednokrotnie, strach ten powoduje, że rezygnują z kontraktów czy przekazania upominków rodzinie. Nie jest to dobra droga, a jeśli do tej pory pojawiały się obawy, Kuriernet.pl pomoże je rozwiać.

Zamawiając przesyłkę do Stanów Zjednoczonych za pośrednictwem naszego portalu, otrzymujesz pełne wsparcie we wszelkich niezbędnych formalnościach, aż do momentu odbioru przesyłki. Jedyne co musisz zrobić, to w sposób pełny i rzetelny przekazać nam niezbędne dane na temat miejsca odbioru, doręczenia, zawartości paczki oraz jej wartości. W sekcji Odprawa Celna znajdziesz ponadto komplet informacji jakie dokumenty należy dołączyć do przesyłki wysyłanych poza granice Polski.

 

...a co z terminem doręczenia paczek do Stanów Zjednoczonych... tydzień, miesiąc?

 

Podróż turysty do Stanów Zjednoczonych, to biorąc pod uwagę bezpośrednie połączenie lotnicze, około 12 godzin, a z dobrze dobranymi przesiadkami czas ten może się wydłużyć nawet do 20 godzin. Dzięki portalowi Kuriernet.pl, paczka zostanie doręczona w około 3- 4 dni (nie uwzględniając przedłużającego się postępowania celnego).

Wszystkie procedury, którym nasza przesyłka może być poddana na granicy, zostały tak zoptymalizowane, by nie zabierały zbyt wiele czasu. Należy się jednak liczyć z tym, że mogą wydłużyć doręczenie o około 1- 2 dni.

 

O czym jeszcze należy pamiętać wysyłając paczkę do USA?

 

Przede wszystkim, musimy mieć na względzie fakt, że przesyłka ma przed sobą tysiące kilometrów w różnych warunkach. Będzie transportowana, przenoszona, ważona, sprawdzana itp. Dlatego bardzo ważne jest to, by była bardzo dobrze zapakowana. Wszystkie elementy w niej umieszczone muszą być tak zabezpieczone, by nie miały możliwości przemieszczania się. Wskazane jest też dodatkowe wzmocnienie rogów kartonu.

Dodatkowo, należy zapoznać się z regulaminem przesyłek. Dlaczego jest to tak istotne? Przede wszystkim dlatego, że są takie przedmioty, które ze względu na właściwości, regulacje prawne czy chociażby sposób transportu nie mogą być przedmiotem przesyłki. Należą do nich, na przykład, zwierzęta, środki odurzające, produkty spożywcze mogące ulec zepsuciu, materiały wybuchowe, dzieła sztuki i wiele innych.

Pamiętajmy także, że każda firma transportowa ma prawo do odmowy obsługi określonego zlecenia, jeśli okaże się, że narusza ona prawo lub regulamin. Wszelkimi kosztami z tym związanymi obciążony jest nadawca.

 

Jak można wywnioskować, nadanie przesyłki do Stanów Zjednoczonych jest proste. Dodatkowo, korzystając z platformy Kuriernet.pl i oferowanych programów lojalnościowych, możliwe jest skuteczne obniżenie kosztów nadania. Wszystko może odbyć się w bardzo krótkim czasie. Jeśli więc planujesz w najbliższej przyszłości wysłanie paczki za Ocean, zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego. Nasi konsultanci pomogą w niezbędnym zakresie i odpowiedzą na nurtujące pytania.