Punkty nadania paczek kurierskich

Jeżeli nie chcesz czekać na przyjazd kuriera, nadaj paczkę samodzielnie w jednym z punktów nadania paczek. Pamietaj, aby podczas składania zlecenia zaznaczyć pole "Nie zamawiam przyjazdu kuriera".

Sprawdż najbliższy punkt nadania dla swojej paczki:

PUNKTY NADAŃ PRZESYŁEK DPD

PUNKTY NADAŃ PRZESYŁEK UPS

PUNKTY NADAŃ PRZESYŁEK DHL

PUNKTY NADAŃ PRZESYŁEK INPOST (wybierz punkt POP)

 

Punkt nadawania paczek

Punkt nadania paczek, to miejsce gdzie możesz zanieść presyłkę samodzielnie. System punktów nadania paczek jest to uzupełnienie systemu logistycznego danego kuriera. Już większość przewoźników oprócz odbioru paczki od klienta  przez kuriera umożliwia samodzielne doręczenie przesyłki do wybranego przez siebie punktu nadania paczek.

Gdzie są zlokalizowane punkty nadawania paczek

Sieć punktów nadawania przesyłek jest rozbudowywana w ten sposób, aby miejsce nadania paczki znajdowało się jak najbliżej potencjalnego klienta. Oprócz magazynów własnych kurierzy współpracują również z placówkami zewnętrznymi, za pośrednictwem których możliwe jest nadanie taniej paczki kurierskiej.

Kurier DPD twory sięć punktów DPD Pickup. Są to zarówno placówki pod tą nazwą jak i różnego rodzaju sklepy umożliwiające nadanie paczki w sieci logistycznej DPP.

DHL tworząc sieć punktów DHL Servicepoint bazuje głównie na sieciach sklepów Żabka, Biedronka oraz współpracuje również ze stacjami paliw Shell. Nie oznacza to jednak, że nie można tych paczek nadac w innych lokalizacjach. Paczki kurierskie DHL można wysłac również w innych mniejszych sklepach spożywczych czy przemysłowych.

Podobnie kurier UPS. Wraz z setkami sklepów buduje on sieć UPS Acess Point. W ramach tych placówek można nadać tanie paczki kurierskie krajowe, ale także międzynarodowe.

Co jest potrzebne, aby nadać paczkę w punkcie nadania paczek?

Przedewszystkim w pierwszej kolejności należy złoży zlecenie poprzez serwis kuriernet.pl. Od razu można zaplanować dostawę do punktu dostawy paczek, albo w razie konieczności taką dostawę realizować później.

Po złożeniu zlecenia naley wydrukować otrzymany list przewozowy. List przewozowy powinien być przyklejony do paczki w sposób trwały, tak aby nie odkleił się podczas transportu. Tak przygotowaną paczkę można doręczyć do dowolnego, wybranego przez siebie punktu nadania paczek kurierskich.

Czy wszystkie paczki można nadawać w punkcie nadania przesyłek kurierskich?

Niestety nie. Ze względu na ograniczone możliwości magazynowania paczek wprowadzone zostały pewne ograniczenia co do wielkości i wagi przyjmowanych paczek.

Każdy z kurierów ma nieco inne dopuszczalne parametry paczek, które przyjmuje w punktach nadawania przesyłek. Np. kurier DPD stosuje poniższe warunki:

 • maksymalne parametry Paczki nadawanej do doręczenia do Odbiorcy pod adres wyrażają następujące wielkości:
  • waga rzeczywista – 31,5 kg
  • długość – 175 cm
  • suma długości, szerokości oraz wysokości ≤ 300 cm, przy czym wysokość stanowi najdłuższy bok Paczki
 • maksymalne parametry Paczki nadawanej do doręczenia Odbiorcy w punkcie Pickup wyrażają następujące wielkości:
  • waga rzeczywista – 20 kg
  • długość – 100 cm
  • suma obwodu podstawy oraz wysokości ≤ 250 cm, przy czym wysokość stanowi najdłuższy bok Paczki

Najbezpieczniej w takich miejscach wysyłać paczki do 20 kg o sumie wymiarów mniejszej niż 250 cm.

Czy termin dostawy paczek nadanych w punkcie będzie inny?

Może wystąpić taka sytuacja. Po pierwsze, w zależności kiedy przesyłkę doręcymy do takiego punktu, może być ona zabrana przez kuriera jeszcze tego samego dnia lub dopiero następnego dnia roboczego.

Po drugie Przewoźnicy zazwyczaj stosują inne gwarantowane terminy dostaw dla paczek doręczanych do punktów nadania przesyłek. Np dla kuriera DPD termin gwarantowany dostawy w przypadku odbioru paczki przez kuriera wynosi 2 dni robocze  - w przypadku paczek krajowych. W momencie gdy paczka zostanie doręczona do punktu nadania paczek termin ten wynosi 5 dni roboczych.

Punkty nadania paczek - szybka wysyłka

Punkty nadania paczek stanowią świetną alternatywę dla osób, które nie mają możlwości oczekiwwać na kuriera w miejscu nadania. Sieć tych punktów skierowana jest głównie do nadawców prywatnych, ale często też z opcji tej korzystają firmy.

Pomimo pewnych minusów tego rozwiązania jak ograniczona waga i wymiary przyjmowanych paczek, czy też wydłużony gwarantowany termin dostawy ta opcja doręczenia paczek cieszy się coraz większą populanością wśród sklepów internetowych.