Tania paczka do Czech i na Słowację

Praga stare miasto

Jak wysłać paczkę do Czech i na Słowację

Najlepszym sposobem na dostawę paczki do Czech i na Słowację są usługi firm kurierskich. W naszym serwisie możesz porównać ceny kurierów i wybrać tanią paczkę do Czech w serwisie drogowym lub skorzystać z serwisu lotniczego UPS i zrealizować szybką dostawę przesyłek na Słowację i do Czech. 

Poniże postaramy się mówić jak najlepiej wysłać przesyłki kurierskie do Czech i na Słowację. Cała procedura jest bardzo prosta i nie wymaga nawet wychodzenia z domu. Aby tani kurier do Czech i tani kurier na Słowację dostarczył Twoją paczkę, jedyne co jest potrzebne to dostęp do internetu, drukarka i 5 minut wolnego czasu. Super!

TAK, chcę wysłać tanią paczkę do Czech lub na Słowację>

Rejestracja w naszym serwisie jest zupełnie darmowa.

Płacisz jedynie za zrealizowane zlecenia.

Nic nie ryzykujesz, a oszczędzasz na kurierze

 

Dzięki nam nie będziesz się już szukać, jak wysłać tanio paczkę do Czech lub na Słowację. Wystarczy ledwie kilka kliknięć, aby nadana przez Ciebie szybka przesyłka znalazła się w drodze do odbiorcy. Ponadto osoby, które dotąd nie skorzystały z naszych usług, mogą liczyć na dodatkową zniżkę w wysokości 10% na swoje pierwsze zamówienie. Nie zwlekaj zatem i wyślij z nami swoją paczkę.

 

 

Ile kosztuje wysłanie paczki na Słowację lub do Czech

Tani kurier do Czech jest jedną z najpopularniejszych usług w ofercie serwisu Kuriernet.pl. Zatem nie  dziwi fakt, że tak dużo osób jest zainteresowanych poznaniem dokładnej ceny na tym kierunku. Koszt przesyłki do Czech jak i koszt przesyłki na Słowację jest u nas bardzo niski. Cena jest uzależniona między innymi od gabarytów paczki, jej wagi oraz miejsca nadania i odbioru. Obecnie stawka za wysyłkę do tego kraju zaczyna się od około 30 złotych netto. W naszym serwisie znajdziesz również ekspresowe paczki do Czech . Realizowane są one serwisem lotniczym dzięki czeku możliwa jest szybka dostawa przesyłek do Czech i tak samo szybka na Słowację.  Aby uzyskać obecnie obowiązujący cennik, zapraszamy do wpisania danych na naszej stronie, a wówczas przedstawimy dokładny koszt wysyłki do Czech w naszej firmie, ale także u innych przewoźników, tak aby umożliwić porównanie paczek i wybranie najtańszej paczki na Słowację lub do Czech.

 

Najtańszy kurier do Czech

By tani kurier do Czech faktycznie był tani, należy szczególnie zwrócić uwagę na sposób przygotowania paczki do transportu. Musi być ona zgodna z wytycznymi kuriera. Sprawdź jakie wymiary może mieć paczka i w jaki sposób może być zapakowana. Następnie zmierz i zważ ją dokładnie, a następnie otrzymane wyniki wpisz w formularzu nadawania paczki. Pamiętaj, że wszystkie paczki są weryfikowane przez Przewoźnika pod kątem zgodności z zadeklarowanymi wymiarami i waga taniej paczki na Słowację lub do Czech.

 

Jak najtaniej wysłać paczkę do Czech

Paczki międzynarodowe są sporo droższe od tych, które wysyłamy do Warszawy czy Krakowa. Na szczęście w naszym serwisie mamy tanie przesyłki do Czech. Wystarczy tylko wiedzieć, na co zwracać uwagę, by maksymalnie obniżyć koszty. Przede wszystkim pamiętajmy o tym, że dużo tańsze jest nadanie listu niż paczki, paczka do Anglii kosztuje prawie tyle samo, mimo iż Anglia jest o wiele dalej niż czechy, tak samo jak kurier do USA. Jeśli więc tylko jest taka możliwość, by wysłać coś w formie listu, korzystajmy z tego. Miejmy jednak świadomość, że w niektórych przypadkach kurier może odmówić przyjęcia takiego listu – np. jeśli uzna, że istnieje zbyt duże zagrożenie uszkodzenia zawartości lub gdy przedmiot za dużo waży.

Dbajmy też o to, by paczka odznaczała się jak najmniejszymi gabarytami, które także mają wpływ na ostateczną cenę usługi. Dodatkowe koszty są także związane z ubezpieczeniem przesyłki. Jeśli jest ono obowiązkowe, a nie zależy nam na nim, obniżmy maksymalnie deklarowaną wartość paczki (pamiętajmy jednak o tym, że w ramach reklamacji odszkodowanie będzie minimalne).

Ale przede wszystkim sprawdźmy, jaki jest najtańszy kurier do Czech lub na Słowację. Może się bowiem okazać, że między jedną a drugą firmą istnieje spora różnica w cenie za usługę wykonywaną na podobnych warunkach.

Widok na słowacką dolinę

 

Tanie paczki na Słowację - czego nie wolno wysyłać

Każda firma kurierska ma swój wewnętrzny regulamin, w którym określa listę przedmiotów zabronionych w ramach swoich usług. Na liście tej zawsze znajdują się przedmioty zakazane prawnie:

  • - broń
  • - narkotyki
  • - trucizny
  • - materiały wybuchowe
  • - substancje łatwopalne

Jednak każda z tych firm ma też własne warunki – np. zakaz przewożenia:

  • - żywych zwierząt
  • - żywych roślin
  • - żywności
  • - leków itp.

Dlatego przed wykonaniem paczki i zamówieniem kuriera, sprawdźmy, czy nie łamiemy procedur. Może się bowiem okazać, że paczka zostanie cofnięta bez zwrotu poniesionych przez nadawcę kosztów i tani kurier do Czech finalnie będzie znacznie droższą dla nas usługą.

 

 

Fakty o wysyłce paczki do Czech i na Słowację

Czechy  i Słowacja są naszymi południowymi sąsiadami. Odległość z Warszawy do Pragi wynosi niecałe 700 km. W przypadku miejscowości przygranicznych dystans może sięgać nawet kilku kilometrów. Dzięki temu przesyłki do Niemiec są doręczane naprawdę szybko i sprawnie. Coraz częściej świadczymy także usługi dla przedsiębiorstw. Czechy i Słowacja są bowiem ważnymi partnerem handlowym Polski. Zarówno dla firm przemysłowych jaki i dla polskich sklepów internetowych, które swoje produkty wysysają również do Czech i na Słowację.

Najpopularniejsze kierunki wysyłki paczki z Czech i Słowacji to Polska, Wielka Brytania, Hiszpania, Niemcy, Włochy, Litwa, Francja, Holandia, Belgia, Ukraina.

Nie czekaj więc i zamów kuriera na dziś, a my postaramy się doręczyć tanią paczkę w błyskawicznym tempie. Działamy 24h na dobę, w każdym dniu tygodnia, co pozwala nam świadczyć usługi najszybciej i najtaniej.

 

Pakowanie i naklejanie etykiety na paczkę

Przed zamówieniem kuriera należy przygotować paczkę do wysyłki. To ułatwi dokładne zmierzenie paczki, co jest istotne podczas wypełniania formularza na naszej stronie. Spore odchylenia rzeczywistych rozmiarów przesyłki od tych podanych w trakcie składania zamówienia mogą sprawić, że nasz tani kurier do Czech nie przyjmie jej, co niepotrzebnie opóźni dostawę. Aby towar dotarł do celu w całości i bez choćby najmniejszych uszkodzeń, należy go odpowiednio zawinąć w miękki materiał, zapakować w sztywne pudełko, a następnie okleić je taśmą. Przedmioty, które mają jednolitą strukturę i nie posiadają krawędzi, nie muszą być pakowane. Trzeba w widocznym miejscu nakleić list przewozowy, który pozwala kurierowi określić adres odbiorcy.

 

 

Miasta należące do Czech i do Słowacji

W Czechach jest wiele miast, które cieszą się popularnością w przesyłkach kurierskich. Należą do nich między innymi: Praga, Brno, Ostrawa, Pilzno, Liberec, Ołomuniec, Hradec Karlove, Czeskie Budziejowice, Uście nad Łabą, Pardubice.

Na Słowacji warto wyróżnić takie miejscowości jak: Bratysława, Koszyce, Preszów, Żylina. Bańska Bystrzyca, Nitra, Trnawa, Trenczyn, Martin, Poprad.

Praga nocą

 

Interesujące statystyki o Czechach i Słowacji

Słowacja, Republika Słowacka (słow. Slovensko, Slovenská republika) – państwo śródlądowe w Europie Środkowej. Graniczy z Austrią (106,7 km), Polską (541,1 km), Czechami (251,8 km), Ukrainą (97,8 km) oraz Węgrami (654,8 km). Łączna długość granicy lądowej wynosi 1652,2 km. Do 1993 wchodziła w skład Czechosłowacji. Od 19 stycznia 1993 r. członek ONZ, od 29 marca 2004 członek NATO, od 1 maja 2004 należy do Unii Europejskiej, a od 1 stycznia 2009 – do strefy euro. Stolicą państwa jest Bratysława, położona nad Dunajem przy granicy z Austrią i Węgrami.

 

Czechy, Republika Czeska (cz. Česko, Česká republika ) – państwo śródlądowe w Europie Środkowej. Od północy graniczy z Polską, od zachodu i północnego zachodu z Niemcami, od południa z Austrią, a od wschodu ze Słowacją. Stolicą i największym miastem Czech jest Praga. Kraj składa się z trzech historycznych krain – Czech właściwych, Moraw i czeskiej części Śląska. Na powierzchni 78 866 km² żyje ponad 10,6 mln osób, z czego 94% to Czesi. Państwo czeskie dzieli się na czternaście krajów. Czechy są republiką parlamentarną, demokratycznym państwem prawa o liberalnym systemie rządów, opartym na swobodnej rywalizacji partii i ruchów politycznych. Głową państwa jest prezydent. Naczelnym organem władzy ustawodawczej jest parlament z Izbą Poselską i Senatem, władzy wykonawczej rząd z czternastoma ministerstwami, a władzy sądowniczej Sąd Konstytucyjny i Sąd Najwyższy. Czechy są członkiem wielu organizacji międzynarodowych, m.in. ONZ, Unii Europejskiej, NATO, strefy Schengen, Rady Europy, OECD i Grupy Wyszehradzkiej.

 

Kurier do Czech - reklamacja

Mimo największych starań, jakich dokładają firmy kurierskie do swoich usług, może się zdarzyć, że zawartość przesyłki ulegnie uszkodzeniu – coś się stłucze, zarysuje, pęknie, w najgorszym wypadku zaginie. Przesyłki międzynarodowe, także te do Czech czy na Słowację, mają do pokonania duże odległości, nie rzadko na drogach o nie najlepszej jakości – to wszystko powoduje, że są one narażone na wstrząsy i uderzenia. W przypadku jakichkolwiek uszkodzeń paczki należy złożyć reklamację na uszkodzenie. Aby reklamacja w firmie kurierskiej mogła zostać rozpatrzona, ważne jest, by przesyłka została otwarta w obecności kuriera. Wówczas, w razie ewentualnych strat jest możliwość wykonania specjalnego protokołu reklamacyjnego, który posłuży jako podstawa do uzyskania odszkodowania.

 

TAK, chcę wysłać tanią paczkę do Czech>

Rejestracja w naszym serwisie jest zupełnie darmowa.

Płacisz jedynie za zrealizowane zlecenia.

Nic nie ryzykujesz, a oszczędzasz na kurierze

Popularne kierunki dla tanich paczek :

Kurier Polska - Anglia           Paczki z Anglii do Polski

Kurier Polska - Niemcy         Paczki z Niemiec do Polski

Kurier Polska - Holandia      Paczki z Holandii do Polski

Kurier Polska - Szwecja        Paczki z Szwecji do Polski

Kurier Polska - Norwegia      Paczki z Norwegii do Polski

Kurier Polska - Irlandia         Paczki z Irlandii do Polski

Kurier Polska - Włochy         Paczki z  Włoch do Polski

Kurier Polska - Islandia        Paczki z Islandii do Polski

Kurier Polska - USA               Paczki z USA do Polski

Kurier Polska - Ukraina        Paczki z Ukrainy do Polski

Kurier Polska - Izrael            Paczki z Izraela do Polski

Kurier Polska - Turcja           Paczki z Turcji do Polski

Kurier Polska - Finlandia     Paczki z Finlandii do Polski