Tania paczka do Kanady

paczka do kanady

Od wielu lat nasi obywatele obierają różnorodne kierunki w poszukiwaniu partnerów biznesowych, miejsca na wypoczynek czy po prostu osadzenia w nim swojego domu rodzinnego. Historia pokazuje, że nie straszny im klimat, odległość czy bariery językowe. Jednym z takich państw do którego jadąc ciężko nie usłyszeć polskiego języka jest Kanada. Główna ekspansja przypada na lata 90-te ubiegłego wieku, kiedy to obok Stanów Zjednoczonych była to jedna z najbardziej popularnych destynacji. Ważnym aspektem podróżowania w tamtejsze rejony jest również bliskość względem USA. To powoduje, że gospodarka stale jest stymulowana, a transport nie stanowi przeważającego procenta ceny produktu. W związku z tak dużym zainteresowaniem jakie budzi Kanada, naturalnym jest fakt, że nasi obywatele poszukując nowych rozwiązań w zakresie transportu towarów handlowych i rzeczy osobistych. Funkcjonuje tam kilka najbardziej znanych „portów przeładunkowych”, spośród których należy wymienić: Ottawę, Quebec, Montreal, Toronto oraz Calgary.

 

Formalności związane z przesyłkami do Kanady

Jesteśmy przyzwyczajeni, że wysyłając przesyłkę poza granice naszego państwa, niezbędne jest dopełnienie niezbędnych formalności. Może to polegać na wypełnieniu listów przewozowych, załączeniu faktury czy dodatkowych zaświadczeń. W przeważającym stopniu, jesteśmy w stanie zrobić to wszystko z pozycji naszego mieszkania czy biura. Zdarza się jednak również tak, że w przypadku niektórych towarów będziemy potrzebować dodatkowej dokumentacji. Przyjrzyjmy się sprawie dokładnie.

1. Jeśli nadajemy przesyłkę jako osoba fizyczna i w sposób oczywisty jej wartość nie jest wyższa niż równowartość 22 euro, to rzeczywiście, wystarczy nam jedynie list przewozowy z zadeklarowaną zawartością. Nie oznacza to, że podleganie uproszczonej procedurze celnej wyklucza możliwość zwrócenia się do nas o dodatkowe wyjaśnienia. Wiele osób radzi sobie z tym wpisując do dokumentów, że jest to przesyłka prezentowa. Nie zalecamy pewnej rutyny w tym zakresie, a raczej zdecydowanie szczerość.

2. Jeżeli nadawcą jest osoba prywatna, a wartość nadania przekracza w/w wartość to sprawa jest bardziej złożona. Potrzebne będzie dodatkowe oświadczenie o przesyłce i faktura proforma lub rachunek. Z taką sytuacją spotkamy się przede wszystkim, gdy wysyłamy różnego rodzaju sprzęt elektroniczny, biżuterię czy kosmetyki. Spokojnie, nie jest to reguła, że każda paczka przechodzi obowiązkową kontrolę. Może być tak, że trafi akurat na nasz karton i wtedy dobrze wiedzieć co zrobić. W praktyce, chodzi o to, by nie prowadzać na tamtejszy rynek rzeczy przeznaczonych stricte do handlu na czarnym rynku. Wszelkie upominki czy prezenty na użytek rodziny lub przyjaciół są akceptowane.

3. Osoby prawne, czyli przedsiębiorcy mają nieco inną sytuacje. Również występuje tutaj cenzus majątkowy, wartości 22 euro. Jeśli przesyłka zawiera tańsze przedmioty to mogą spać spokojnie, jeśli dołączymy do listu również fakturę. Zwróćmy uwagę, że ma być to ostateczny dokument a nie proforma.

4. W przypadku jeśli wysyłamy towary droższe, niż wspomniana kwota, co w relacjach handlowych jest raczej standardem, musimy poczynić więcej starań. Oczywiście, list przewozowy i fakturą są niezbędne. Dodatkowo, przedsiębiorca musi być beneficjentem specjalnego numeru skarbowego. Ważne, by zwrócić uwagę, że inny identyfikator zostanie nadany chcąc wprowadzić towar na rynek Unii Europejskiej, inny natomiast jeśli towar ma być wysłany poza wspólnotę. Jego nadanie następuje w prostej procedurze administracyjnej, po weryfikacji zakresu prowadzonej działalności.

Przeczytaj również:

Odprawa celna dla paczek wysyłanych do Państw Trzecich

Dokumenty niezbędne do odprawy celnej

Ceny przesyłek do Kanady

Zwykle jest tak, że miejsca, które są w znacznej odległości od nas kojarzą się z dużymi wydatkami w zakresie podróży czy transportu towarów. Kuriernet.pl jest przykładem, że wcale nie musi tak być. Jako platforma kurierska proponujemy swoim klientom najlepsze ceny na rynku w stosunku do jakości, która jest na najwyższym poziomie. Słowa te poparte są wieloletnim doświadczeniem, pozytywnymi opiniami klientów i tysiącami dostarczonych paczek.

Poniżej prezentowane ceny aktualne są na marzec 2021 roku. Zawsze aktualny cennik znajdziesz na naszej stronie w zakładce Cennik. Warto dodać, że przesyłki wysyłane do Kanady zwolnione są z podatku VAT. Płacisz jedynie stawkę netto za transport.

PRZESYŁKI KOPERTOWE

Koperta o wadze do 1 kg

144,64 PLN (netto)

PRZESYŁKI PACZKOWE

Paczka o wadze do 1 kg

176,21 PLN (netto)

Paczka o wadze od 1,01 kg do 5 kg

Od 222,77 PLN (netto)

Do 344,42 PLN (netto)

Paczka o wadze od 5,01 kg do 10 kg

Od 367,86 PLN (netto)

Do 464,38 PLN (netto)

Paczka o wadze 10,01 kg do 20 kg

Od 534,26 PLN (netto)

Do 605,93 PLN (netto)

Paczka o wadze od 20,01 kg do 40 kg

Od 692,45 PLN (netto)

Do 918,67 PLN (netto)

Paczka o wadze od 40,1 kg do 60 kg

Od 975,52 PLN (netto)

Do 1146,47 PLN (netto)

 

Ubezpieczenie paczki do Kanady

Ubezpieczenie jest jednym z wielu produktów dodatkowych. Wiele osób ignoruje tą formę zabezpieczenia, co nie jest ani wskazane ani opłacalne. Mając na względzie to, jak daleką podróż ma pokonać przesyłka jest to oczywisty wydatek. Doceni go nie tylko nadawca ,ale również adresat. Jak zatem ubezpieczyć paczkę? W trakcie nadawania paczki należy zaznaczyć opcję „ubezpieczenie”. Kolejno wskazujemy na wartość przesyłki. Powinniśmy zrobić to możliwie rzetelnie. Koszt usługi zostanie doliczony na ostatecznego rozrachunku za kuriera.

Śledzenie przesyłki do Kanady

Śledzenie przesyłki jest jedną z bezpłatnych możliwości, z której można skorzystać zaraz po przekazaniu kurierowi paczki. Aby sprawdzić gdzie aktualnie jest nasze nadanie, należy posłużyć się numerem przesyłki, który znajduje się na liście przewozowym. Kolejno, należy wejść na główną stronę portalu Kuriernet.pl i wpisać go we wskazanym miejscu. W ten sposób możemy kontrolować nie tylko stricte przesyłkę, ale również zwrot środków (w przypadku przesyłek krajowych). Dodatkowo, korzystając z najprostszej aplikacji dostępnej na telefony komórkowe, możemy kontrolować podróż analogicznie jak przez komputer. Czy śledzenie przesyłki jest potrzebne? Oczywiście, że tak. Z jednej strony, możemy kontrolować, gdzie paczka się znajduje i w przypadku, gdy dłużej przebywa w jednym miejscu, możemy to kontrolować. Poza tym, jeśli przesyłka zaginie, możemy w prosty sposób stwierdzić jej ostatnią destynację. Jest to również element sprawdzenia deklaracji firmy kurierskiej w zakresie terminowości działania.

Pakowanie paczki do Kanady

Ten aspekt transportu jest bardzo ważny i wpływa na bezpieczeństwo nie tylko naszej paczki, ale również całego transportu. Powinniśmy zadbać o to, by towar nie przemieszczał się oraz nie był wymieniony na liście rzeczy niedozwolonych do transportu kurierskiego. Kolejno, karton w którym znajdują się rzeczy do wysłania, musi być kompletny i w co najmniej dobrym stanie. Przydatna też będzie brązowa taśma klejąca do zaklejenia wieczka. Ważne jest również to, by samodzielnie wydrukować list przewozowy. W przypadku przesyłek do Kanady, kurier nie będzie go miał przy sobie przy odbiorze paczki.