Tania paczka do Korei Południowej

Myśląc o Korei Południowej, większość z nas wyobraża sobie kraj oddalony o tysiące kilometrów od Polski, w którym właściwie wszystko wygląda inaczej, niż u nas- począwszy od kwestii kulturowych, politycznych, aż po różnice gospodarcze. Te odrębności nie mogą stać na przeszkodzie w swobodnym przepływie towarów. Tu również pojawia się wizja długiej podróży statkiem bądź samolotem, skomplikowanej procedury oraz ogromnych kosztów. Biorąc pod uwagę potrzebę wysłania paczki lub listu, wiele osób uwzględnia jedynie ofertę operatora publicznego, którego skuteczność i opłacalność nie cieszy się dobrą sławą. Czy zatem konieczne jest zrezygnowanie z przesyłek w tamte rejony? Sprawdźmy.

 

Przesyłki do Korei Południowej

Jak wspomniano, chęć nadania przesyłki do Korei Południowej nie musi być ograniczona jedynie do jednej firmy. Kuriernet.pl stale poszerzając terytorium działania oferuje również usługi ukierunkowane na tamtejsze tereny.

Co nas wyróżnia? Przede wszystkim doświadczenie w transporcie międzynarodowym poparte tysiącami zrealizowanych zleceń. Dzięki temu, że nie obawiamy się podejmować kolejnych wyzwań i stale uczymy się procedur obowiązujących na świecie, nie ma rzeczy, która mogłaby nas zaskoczyć.

Poza tym, nieoceniona jest także współpraca z najlepszymi firmami na świecie, które świadczą usługi na najwyższym poziomie. Nie idziemy na kompromis jeśli chodzi jakość obsługi i nie respektujemy bylejakości. Nadto, staramy się jak możemy, aby konkurencja pozostała w tyle w zakresie cennika przesyłek kurierskich. Stale staramy się tak organizować nasze promocje i programy lojalnościowe, aby nasi klienci byli w pełni zadowoleni. W końcu, jeśli pojawią się jakieś problemy czy sugestie, wsłuchujemy się w nie bardzo dokładnie i w taki sposób kształtujemy naszą politykę, by spełnić oczekiwania najbardziej wymagających osób.

 

Zobacz również:

 

Cennik przesyłek lotniczych do Korei Południowej

 

Co należy wiedzieć wysyłając paczkę do Korei Południowej?

Decydując się na wysłanie przesyłki do Korei Południowej, musimy być jeszcze bardziej skrupulatni i dokładni, niż w przypadku innych krajów. Jak wspomniano, kraj ten odznacza się pewną odrębnością również w zakresie regulacji prawnych.

Od czego zacząć? Po pierwsze, zadbać o bardzo dokładny adres miejsca docelowego. Ważna jest tu precyzja, gdyż nawet najmniejsza pomyłka może spowodować, że nasza paczka lub list nie zostaną doręczone.

Kolejną kwestią jest pakowanie przedmiotu nadania. Jeśli wysyłając przesyłkę do innego kraju możliwe jest przymknięcie oka na drobne mankamenty, to w przypadku opisywanych nadań, jest to wykluczone. Ważna jest precyzja i wyczerpujące opisanie zawartości paczki.

Tu należy się zatrzymać i wspomnieć, że przed podjęciem decyzji o zleceniu usługi kurierskiej, klient powinien zapoznać się z regulaminem firmy przewozowej i lokalnymi przepisami obowiązującymi na terenie Korei. Po co to wszystko? Koreańskie władze w bardzo szczegółowy sposób sprawdzają wszelkie przesyłki, które mają zostać dostarczone na ich terytorium. Konsekwencją wykrycia przedmiotów niedozwolonych są bardzo duże sankcje zarówno dla osoby wysyłającej, jak i adresata.

Niestety, nie mają one jedynie charakteru finansowego, ale również mogą przybierać postać ograniczenia lub pozbawienia wolności. Jeśli chcieć wymienić jedynie przykładowe rzeczy zakazane należy wskazać:

- produkty rolne;

- produkty spożywcze;

- amunicja i szeroko pojęta broń;

- wyroby tytoniowe;

- materiały łatwopalne;

W przypadku alkoholu, zwierząt czy leków regulacje bywają nieco bardziej elastyczne i liberalne jeśli osobiście chcemy je wprowadzić na terytorium Korei Południowej.

Należy liczyć się głównie z cenzusem ilościowym. Jednak ze względu na charakter usług kurierskich, który znaczenie odbiega osobistego działania, również te przedmioty nie mogą być przedmiotem transportu przez jednego z naszych partnerów.

Warto także zaznaczyć, że ze względu na duże ryzyko kurier nie pozwala na przewóz w tamte rejony przedmiotów o dużej wartości, pieniędzy czy chociażby dzieł sztuki. W tym miejscu warto zaznaczyć, że , o ile w całej podróży operatorem przesyłki jest jedna firma, to wykonawcy usługi ulegają zmianie. Jest to kwestia czysto organizacyjna, jednak stwarza pewne niebezpieczeństwo zaginięcia. Ma to również odbicie w polityce firm ubezpieczeniowych, które nie chcą ubezpieczać nadań o dużej wartości. Nie oznacza to oczywiście, że do Korei Południowej nie możemy wysłać środków pieniężnych czy dzieł sztuki. Jest to możliwe, jednak zajmują się tym wyspecjalizowane firmy.

 

 

Czy każda przesyłka do Korei Południowej jest taka sama?

Na pierwszy rzut oka, paczki nie wiele się od siebie różnią. Gabaryty, waga czy zawartość to naturalne rozbieżności. Zwrócić należy uwagę na to, kto jest ich nadawcą. Jeśli występuje on w postaci osoby fizycznej, to wystarczy standardowe nadanie przy zachowaniu wspomnianych rygorów.

Inaczej jednak wygląda sytuacja, jeżeli jest to podmiot prawny (przedsiębiorca). Na czym polega różnica? Od lat firmy kurierskie oferują obok standardowych wysyłek, również bardziej kompleksowe rozwiązania w postaci obsługi spedycyjnej. Właśnie ta usługa będzie zdecydowanie bardziej wskazana, jeśli jesteśmy firmą, a nasze zlecenie nie ma charakteru jedynie incydentalnego. Co obejmuje całokształt usługi? Przede wszystkim, magazynowanie towarów, obsługę zamówień, ich pakowanie, oraz dostarczenie do kontrahenta właściwie na całym świecie.

Korea Południowa jest bardzo specyficznym rejonem ze względu na bardzo rozbudowaną kontrolę. Odbywa się ona nie tylko na granicy, ale również w obrocie gospodarczym. W sytuacji jakichkolwiek braków w dokumentacji, firma może uzyskać dożywotni zakaz handlu.

Usługa spedycyjna umożliwia również wyjście poza typowe gabaryty paczek. Można brać wtedy pod uwagę przesyłki paletowe, dłużycowe czy nawet kontenerowe. Zwykle firmy rezygnują z typowych lotniczych rozwiązań na rzecz frachtu morskiego. Wprawdzie jest on droższy, ale pozwala na jednorazowy transport większej ilości towaru, co w efekcie minimalizuje koszt. Dodatkową opcją jest również możliwość zlecenia firmie zewnętrznej uzyskania odpowiednich zezwoleń, pozwalających na handel towarami powszechnie zabronionymi.

 

Odprawa celna paczek do Korei Południowej

Jak każda paczka wysyłana poza teren Unii Europejskiej także paczki wysyłane do Korei Południowej wymagają przygotowania odpowiednich dokumentów do odprawy celnej. Bardzo pomocne w tej kwestii są nasze poradniki oraz gotowe formularze, które można pobrać ze strony Kuriernet.pl, wypełnić i dołączyć do przesyłki. Wypełnione dokumenty powinny zostać umieszczone na zewnątrz paczki, w oddzielnej koszulce samoprzylepnej.

 

Przeczytaj również:

Odprawa celna dla paczek wysyłanych do Państw Trzecich

Dokumenty niezbędne do odprawy celnej

 

 

Bezpieczeństwo podczas wysyłania paczek do Korei Południowej to podstawa

Niezależnie od tego jakiego rodzaju klientem jesteśmy ważne jest to, aby nasza paczka dotarła w oczekiwanym stanie do adresata. Aby było to możliwe, należy odpowiednio przygotować przesyłkę.

W tym celu powinniśmy wybrać w pełni nowy karton wykonany ze sztywnego materiału. Po ułożeniu w nim towaru, żadna ze ścianek nie powinna być wypukła. W naturalny sposób, zapewne pojawią się wolne przestrzenie, które koniecznie trzeba wypełnić skrawkami papieru, folią powietrzną lub gąbką. W efekcie końcowym, rzeczy w paczce nie powinny się przemieszczać.

Kolejnym krokiem jest zamknięcie przesyłki i zaklejenie jej taśmą. Dobrym wyborem będzie mocny i szeroki produkt, który nie odklei się pod wpływem wilgoci lub temperatury. Następnie, należy wydrukować etykietę. W tym przypadku nie możemy liczyć na to, że kurier będzie miał ją ze sobą. Jeżeli zależy nam na tym aby przesyłka była transportowana w określonym położeniu, umieśćmy o tym informację na bokach kartonu.

Podobną dokładność winniśmy zachować w przypadku palety. Podstawa musi być kompletna, tzn. poszczególne elementy drewniane nie mogą być połamane czy wybrakowane. Towar ułożony na niej nie może przekraczać określonej wysokości. Jeśli jesteśmy pewni, że kwestie gabarytowe są zachowane, owijamy szczelnie pakunek czarną lub bezbarwna folią. Pamiętać należy, że na palecie przedmioty nie mogą się przemieszczać.

Wszystko gotowe? To teraz pozostaje oczekiwać na kuriera.