Tanie paczki do Meksyku

Tanie paczki do Meksyku

Wielu osobom Ameryka Południowa kojarzy się negatywnie. Dzieje się tak z uwagi na liczne historie o niebezpieczeństwie, które czekają na zwiedzających tamte tereny ze strony grup przestępczych i karteli. Pomimo jedności terytorialnej z Ameryką Północną, Południe jest raczej omijane przez turystów, którzy poszukują odpoczynku.

Jednym z popularnych państw tamtych rejonów jest Meksyk. Każdego roku, egzotyczne plaże i wysoka temperatura przyciągają tysiące turystów, którzy zażywając słonecznych kąpieli, delektują się tamtejszą, swoistą kuchnią.

Meksyk to nie tylko wymarzony kierunek turystyczny dla Polaków, ale również miejsce w którym wielu z nich osiedla się na stałe, a także teren funkcjonowania wielu przedsiębiorstw. Pomimo że Ameryka jawi się jako samowystarczalny rejon, bez handlu zagranicznego wiele gałęzi gospodarki nie byłoby w stanie funkcjonować.

 

Przesyłka do Meksyku

Jak wspomniano, Meksyk to bardzo „egzotyczny” kierunek. Do niedawna również platforma Kuriernet.pl nie umożliwiała przesłania paczek czy palet w tamte rejony. Z uwagi na rosnące potrzeby klientów, rozwijające się relacje biznesowe i potrzeby rynku, otworzyliśmy się na tamte rejony i od niedawna obsługujemy nadania do Meksyku. Aby spełnić najbardziej wyszukane oczekiwania naszych partnerów, powierzyliśmy wykonanie usług w tym zakresie naszym najlepszym firmą kurierskim i stworzyliśmy procedury, które w minimalnym stopniu angażują naszych klientów.

Zobacz również:

 

Cennik przesyłek lotniczych do Meksyku

 

Jak wysłać przesyłkę do Meksyku

Meksyk jest bardzo specyficznym rejonem. Jest tak nie tylko z uwagi na pewne odrębności kulturowe, ale również na regulacje prawne. Podobnie jak w przypadku Korei Południowej, tamtejsze władze posługują się bardzo surowymi normami. Właśnie dlatego, zanim podejmiemy decyzję o wysłaniu paczki do Meksyku konieczne jest, aby zapoznać się z zakresem towarów, które możemy wprowadzić na tamtejszy rynek. Ważne jest to, że nie ma różnicy czy adresatem jest osoba fizyczna, czy też prawna. Spokojnie, każdy kto chce nadać przesyłkę w tamte rejony nie musi się od razu zagłębiać w czeluści internetowych treści, wystarczy skontaktować się z konsultantem platformy Kuriernet.pl. Nasi pracownicy posiadają obszerną wiedzę w tym zakresie i z pewnością odpowiedzą na wszelkie pytania.

Jeśli okaże się, że przedmiot naszej przesyłki jest zgodny ze wspomnianymi regulacjami, należy wycenić paczkę. W teorii jest to bardzo łatwe i korzystając z naszej platformy w kilka sekund możemy poznać cenę usługi. W praktyce należy jednak brać pod uwagę wiele zmiennych. Meksyk podzielony jest na kilka stref, po których poruszają się doręczyciele. Inną kwotę zapłacimy zatem za paczkę adresowaną do dużej aglomeracji miejskich, inną natomiast za przesyłkę poza wspomnianą strefą. Tu również z pomocą przyjdą nasi konsultanci. Informacje jakie należy im przekazać to: gabaryty nadania, waga oraz adres odbioru. To powinno w pełni wystarczyć do określenia należności.

Jeśli już zamówiliśmy przesyłkę, należy ją odpowiednio zapakować. Przecież to proste, prawda? Na pierwszy „rzut oka” tak. Pamiętajmy jednak, że to nie jest zwykła przesyłka krajowa, która ma do przejechania kilkaset kilometrów. W tym przypadku należy mówić o tysiącach kilometrów. Od czego zacząć? Po pierwsze, jeśli towar ma być zapakowany w karton, to musi być on w nienagannym stopniu. Przedmioty umieszczone w nim powinny być w taki sposób, by nie naruszały jego integralności oraz nie przemieszczały się. W tym celu wskazane jest użycie wypełniacza, styropiany, folii lub makulatury. Następnym krokiem jest zaklejenie pudełka. Nie należy oszczędzać na tak zwanej brązowej taśmie. Jest ona bardzo dobrym wyborem z uwagi na odporność na wilgoć i temperaturę. Dodatkowo, jeśli przesyłka zostanie otwarta przed dotarciem do adresata, na kartonie pozostanie widoczny ślad. Może zdarzyć się tak, że ze względu na zawartość paczki, nadawcy zależy na tym by podróżowała ona w określonej płaszczyźnie. Należy to zaznaczyć na kartonie za pomocą strzałek.

 

Przeczytaj również:

Odprawa celna dla paczek wysyłanych do Państw Trzecich

Dokumenty niezbędne do odprawy celnej

 

Bardzo ważnym elementem jest list przewozowy. Dlaczego pełni on kluczową rolę? Odpowiedź jest wielokierunkowa. Po pierwsze, jest to jedyny dokument zawierający wszystkie informacje o nadawcy, adresacie oraz zawartości przesyłki. Innym, ważnym aspektem jest fakt, że jest to jedyne potwierdzenie odebrania nadania przez kuriera. W końcu, dokument ten należy analizować przez pryzmat kontroli granicznej. Jest niezbędny dla celnika odprawiającego paczkę. Jego brak spowoduje odmowę przyjęcia i wprowadzenia na teren Meksyku. W przypadku wysyłek w tamte rejony, klient musi samodzielnie wydrukować list przewozowy i okazać go kurierowi przy odbiorze.

Usługi dodatkowe dla paczek do Meksyku

Zamówienie przesyłki to podstawowa czynności prowadząca do jej odbioru i dalszej podróży. Należy jednak zwrócić uwagę na tak zwane usługi dodatkowe. Należą do nich między innymi: ubezpieczenie, doręczenie w dni wolne, przechowanie paczki w przypadku braku adresata, zmiana miejsca doręczenie. Zapewne wielu klientów zastanawia się czy usługi te są potrzebne, ponieważ generują dodatkowe koszty. Dylemat ten należy rozpatrywać na konkretnym przykładzie. Jeśli wartość zawartości paczki wynosi około 500 złotych, to w przypadku braku ubezpieczania, wspomniana kwota staje się naszą stratą. Podobnie dzieje się jeśli adresat nie jest obecny pod adresem doręczenia. Wtedy przesyłka wraca do Polski, a kosztami obciążony jest nadawca. To jedynie straty możliwe do wyceny. Należy brać również pod uwagę hipotetyczną stratę klienta oraz konieczność dokonania licznych formalność. W ostatecznym rachunku, aktualizuje się powiedzenie „co tanie to drogie”.

Dlaczego warto korzystać z platformy Kuriernet.pl wysyłając przesyłki do Meksyku?

Spośród wielu platformy funkcjonujących na rynku, Kuriernet.pl charakteryzuje się przede wszystkim doświadczeniem i pozytywna opinią tysięcy klientów. Nie było to łatwe, by nauczyć się niezbędnych formalności, przekazać wiedze naszym pracownikom i dopilnować każdego szczegółu. Wierzymy jednak, że cel uświęca środki. Właśnie dlatego przykładamy ogromną wagę do szczegółów. Innym argumentem jest intuicyjna obsługa portalu i bardzo szybki proces rejestracji. Wystarczy kilka sekund, by stać się naszym użytkownikiem i zamawiać odbiór przesyłek.

A w pełni za darmo otrzymasz od nas garstkę regularnych informacji o promocjach i nowościach. W końcu, to na co każdy z nas zwraca uwagę, czyli cena. Nie jest niczym dziwnym, że prowadząc firmę czy chociażby wysyłając paczkę do rodziny, każdy z nas chce redukować koszty. Przecież jest tyle rzeczy, na które możemy wydać zaoszczędzone pieniądze. Właśnie dlatego, z nami możesz oszczędzać już od pierwszej przesyłki.

Nie musisz zatem spełniać wygórowanych postanowień regulaminu, czy wysyłać setek paczek miesięcznie. Co więcej? Dodatkowo, korzystając z naszych programów partnerskich z każdym nadaniem, rośnie Twój rabat. Prawie tak samo jak z ubezpieczeniem samochodu, jednak u nas nie tracisz zniżek. Zostają one z Tobą na zawsze. Oczywiście, nie musisz nam wierzyć czy ufać. Po prostu, sprawdź nas wysyłając cokolwiek, gdziekolwiek o każdej porze dnia i nocy. Zapraszamy do współpracy!