Tania paczka na Białoruś

 

Jednym z naszych terytorialnych sąsiadów jest Białoruś. Nazwa tak używana jest zamienna z Republiką Białoruską. Z pozoru, nie specjalnie wyróżnia się spośród pozostałych państw Europy Wschodniej, jednak ze względu na bezpośrednie położenie obok Rosji, można tam odczuć silne wpływy kulturowe oraz polityczne. W ostatnim czasie, właśnie te ostatnie kwestie wywołały duże poruszenie i zainteresowanie tym krajem. Odchodząc jednak o tematów „ciężkich”, należy mieć na względzie, że jest to częsty kierunek turystyczny dla ludzi niemal z całego świata. W 2012 roku Białoruś odwiedziło około 120 tysięcy turystów i z każdym rokiem liczba ta regularnie się zwiększa. Miało to przełożenie również na rozwój stosunków gospodarczych. Warto podkreślić, że z uwagi na rosnącą zamożność tamtejszego społeczeństwa, wewnętrzne firmy kurierskie odnotowały zdecydowany wzrost. Rozpatrując jednak również aspekt międzynarodowy, nie można pominąć faktu, iż na terenie Republiki Białoruskiej przecina się kilka szlaków turystycznych: naftowy, kolejowy gazowy oraz drogowy. Żeby tego było mało, przez tamtejsze tereny transportuje się około 80% procent towarów na linie Polska- Rosja.

Przesyłki kurierskie do Białorusi

Nie ulega wątpliwość, że tak strategiczne położenie Białorusi czyni ten kraj wyjątkowo cennym. Możliwe, że właśnie dlatego, głównie Rosja bardzo pilnuje mentalnej dominacji i wpływów w tamtym rejonie. Rozwój poszczególnych gałęzi biznesu generuje pewne podstawowe potrzeby jakimi są: ujednolicenie procedur, sprawny transport czy ustalenie cen transferowych. Nie jest to łatwe, kiedy w grę wchodzą duże pieniądze, jednak zarówno Polska jak i Białoruś stara się nad tym pracować. Właśnie dlatego, ważnym wydaje się poruszenie kwestii przesyłek kurierskich na Białoruś. Na co dzień, wiele osób ignoruje ten kierunek, jednak jest wielu przedsiębiorców, którzy swój biznes opierają główni na imporcie i eksporcie z Republiką. Również, z uwagi na kwestie historyczne, na naszym terenie przebywa wiele osób, których korzenie sięgają tamtejszych terenów. Dla nich również jest ważne, by szlak transportowy był otwarty.

Kuriernet.pl wielokrotnie udowodnił, że nie ma rzeczy niemożliwych. Nasi obecni i przyszli klienci przesyłają towary i paczki dosłownie wszędzie. Właśnie dlatego, przy współpracy z wieloletnimi partnerami z branży transportowej, podjęliśmy niezbędne kroki by umożliwić szybkie i tanie przesyłki w tamte rejony. Na obecną chwilę, proponujemy głównie obsługę drobnych listów i paczek. W przyszłości jednak mamy zamiar rozszerzyć ofertę także na przesyłki paletowe, dłużycowe i wiele innych.

Co nas wyróżnia w przesyłkach na Białoruś?

Oczywiście na ryku pojawia się wiele firmy oferujących obsługę przesyłek w rejony Republiki Białoruskiej, jednak zwykle wiąże się to z długotrwałymi formalnościami i wygórowanymi cenami. Nasze działania oparte są przede wszystkim na doświadczeniu. Zanim w ofercie pojawi się możliwość nadania paczki do określonego kraju, sami sprawdzamy jak damy sobie radę z tego typu zleceniem. Nasi pracownicy są przeszkoleni w takim zakresie, by odpowiedzieć na większość nurtujących pytań, a jeśli pojawi się „coś nowego”, załatwiamy to bez zbędnej zwłoki. W końcu- cena. To czynnik, który wielokrotnie determinuje nasz wybór. Jeśli brać pod uwagę stosunek kosztów przesyłki do jakości i bezpieczeństwa, to próżno szukać kogoś lepszego. Nadto, mamy szereg rozwiązań, które pozwolą Ci zaoszczędzić parę złotych, a warunkiem jest wysyłanie miesięcznie setek paczek.

Sprawdź cennik paczek na Białoruś

Jakie dokumenty trzeba dołączyć wysyłając paczki na Białoruś?

Właściwie czas w jakim przesyłka dotrze do adresata nie jest możliwy do precyzyjnego określenia. Głównym determinantem są tutaj formalności. Z uwagi na bardzo rygorystyczne uregulowania prawne oraz szczegółową kontrolę graniczną, przesyłka musi pozostawać w rękach celników nawet kilka dni. Niestety, jest to wywołane licznymi próbami przewozu towarów niedozwolonych między naszymi państwami. Możemy jednak zapewnić, że nie przetrzymujemy przesyłek i jeśli tylko uda się przeprawić je na teren Białorusi, nasi współpracownicy dołożą wszelkich starań, by adresat otrzymał je możliwe szybko. W tym celu konieczna jest kooperacja. Ważne jest, by informacje zawarte były dokładne i szczegółowe. Tu funkcjonuje zasada „im więcej, tym lepiej”.

Dokumenty odprawy celnej

Śledzenie przesyłki na Białoruś

Nic nie buduje bezpieczeństwa tak, jak możliwość kontroli, tego gdzie nasza przesyłka się znajduje. Kuriernet.pl umożliwia śledzenie nadania od pierwszych minut po odebraniu go od kuriera. Wystarczy, że wpiszesz w odpowiednim miejscu na naszej stronie głównej numer listu przewozowego. Jeśli akurat nie będziesz miał dostępu do komputera, możesz zadzwonić na naszą infolinię i podając w/w dane uzyskać informacje gdzie paczka aktualnie się znajduje. Po przekroczeniu i przejęciu nadania przez inną firmę (współpracującą), może być tak, że numer pierwotny ulegnie zmianie. Spokojnie, o wszystkim Cię poinformujemy, tak byś miał pełną kontrolę przez cały czas podróży. Jest to wyjątkowo ważne, ponieważ gdyby przesyłka zaginęła lub z jakiś powodów zatrzymała się, możliwa jest interwencja.

A jeśli Białoruś to tylko jeden z kierunków, którym jestem zainteresowany?

Bardzo dobrze! Kuriernet.pl oferuje swoim klientom wysyłki niemal do każdego miejsca na świecie. Norwegia, Chiny, Stany Zjednoczone to kierunki, które nie stanowią dla nas problemu. Przeciwnie, czekamy na to, by mieć więcej zleceń do wskazanych destynacji i doskonalić swoje umiejętności. Jeśli zatem chciałbyś aby nasza platforma była Twoim stałym kompanem w biznesach to zapraszamy do kontaktu.