Tania paczka do Australii

 

Spośród wielu miejsc na Ziemi, jest kilka takich, które kreują się, jako podróżnicze marzenie dla wielu z nas. Podyktowane jest to ich odległością od naszego miejsca zamieszkania, egzotyką przyrody, ciekawymi zabytkami historycznymi czy chociażby zabytkami. Jedną z takich destynacji jest Australia. Studiując mapę Świata w prosty i szybki sposób możemy dotrzeć wzorkiem z Polski do tej pięknej wyspy. Niestety, przekładając tą odległość na rzeczywistą skalę, sprawa znaczenie się komplikuje. Właśnie dlatego, wielu klientów uważa, że wysłanie paczki, listu czy palety w tamte rejony jest bardzo utrudnione, czasochłonne i drogie. Czy jest to prawda?

Przesyłki do Australii

Pomimo, że Australia kojarzy się głównie jako obiekt turystyczny, to należy uznać, że na tamtejszych terenach mieszka i pracuje wielu naszych obywateli. Każdego miesiąca wiele firm, których siedziba znajduje się w naszym kraju, wysyła w tamtym kierunku swoje towary. W związku z tym, poszukują usług w zakresie tanich przesyłek paletowych, niskobudżetowych paczek i listów, które dotrą do adresata w krótkim czasie. W głównej mierze korzystają oni z usług operatora publicznego, który cieszy się średnią sławą.

Kuriernet.pl analizując potrzeby swoich klientów oraz wychodząc na przeciw potrzebą rynku, w taki sposób ukształtował relacje ze swoimi partnerami, by wdrożyć do swojej oferty obsługę przesyłek również do Australii. Warto również wspomnieć, że nie wymaga to angażowania dużej ilości środków finansowych, a przy skorzystaniu z naszych programów partnerskich, cena usługi kształtuje się bardzo atrakcyjnie.

Pomimo odległości paczki do Australii docierają szybko i sprawnie

Kuriernet.pl od lat świadczy usługi w zakresie zamawiania transportu towarów. Doświadczenie i szacunek do klientów nauczyło nas, że każda przesyłka jest na „wagę złota”. Niezależnie od tego czy jest to osoba fizyczna, firma, przesyłka kopertowa czy tania przesyłka paletowa, naszym priorytetem staje się obsługa na najwyższym poziomie.

Wiele można mówić i deklarować, ale najlepiej przejść do konkretów. Jak wspomniano, Australia położona jest o kilka tysięcy kilometrów od naszego kraju. Uważamy, że ani nadawcy ani też adresacie nie powinni tego odczuwać. Właśnie dlatego, najmniejsze przesyłki kopertowe docierają do Australii w ciągu 3- 5 dni roboczych.

Po pierwsze, nie przetrzymujemy ich w magazynie po odebraniu od klienta. Pracownicy firm kurierskich, z którymi pracujemy, sortują przesyłki praktycznie przez całą dobę. Kolejno, nie czekamy na to aby zebrać określoną liczbę nadań do określonego państwa, tylko nawet najmniejszy pakunek przekazujemy do dalszego transportu.

Paczki wysyłane są drogą lotniczą. Gwarantuje to szybką dostawę pomimo znaczącej odległości jaką dzieli Australia od Polski. Dokładamy wszelkich starań, by przesyłka nie utknęła na granicy. Jak to możliwe? Nie, nie znamy urzędników. Po prostu, mamy doświadczenie w załatwianiu formalności i już na etapie zamówienia odbioru, prosimy o takie dane, które będą w dalszej kolejności niezbędne. Po tym, jak pakunek dotrze do kraju docelowego, nasi partnerzy na lokalnym rynku dokładają wszelkich starań, by adresat otrzymał go niezwłocznie.

Taki schemat działania powtarzamy również w przypadku nadań firmowych. Zdajemy sobie sprawę z tego, że kontrahent nie będzie czekał a każdy dzień transportu to możliwość zarobku dla naszego klienta i adresata. Należy także zwrócić uwagę, że oferujemy najbardziej konkurencyjne ceny w relacji do jakości świadczonych usług. Nasza oferta pozbawiona jest mikroskopijnych gwiazdek, które mają jeszcze mniejsze opisy. Oczywiście, nie musisz w to wierzyć- sprawdź nas!

 

Cena przesyłki do Australii

Właściwie najlepszym określeniem byłoby słowo „zależy”. Teoretyczna wycena przesyłki do Australii jest bardzo trudna. Wszystko uzależnione jest od jej gabarytów, wagi, zawartości, usług dodatkowych oraz miejsca w które nadanie ma być doręczone.

Jeśli zdecydujemy, że adres docelowy znajduje się w obrębie dużej aglomeracji miejskiej, to cena będzie niższa, niż w przypadku, kiedy miejsce to oddalone jest od strategicznych punktów dostawczych. Ważną rolę pełnią także usługi dodatkowe. Niestety, klienci często je ignorują co jest dużym błędem. Biorąc pod uwagę odległość oraz czas jakie przesyłka spędza w podróży wskazane jest skorzystanie z ubezpieczenia transportowanego mienia.

Pojawia się zatem pytanie, jak dokładnie wycenić przesyłkę do Australii? Po pierwsze, wejdź na naszą stronę internetową Kuriernet.pl. Jeśli chcesz nadać małą paczkę lub foliopak, wstępnej wyceny dokonasz uzupełniając prosty formularz. Jeżeli jednak, mowa o nieco większych pakunkach lub paletach, skontaktuj się naszą infolinią lub napisz maila. Przekaż nam wszelkie niezbędne informacje, które posłużą nam do stworzenia najlepszej ofert dla Ciebie. I pamiętaj- u nas oszczędzasz już od pierwszego zlecenia.

Sprawdź również:

Cennik przesyłek do Australii

 

Odprawa celna dla paczek do Australii

W transporcie przesyłek do Australii pojawia się taki moment, w którym musimy pochylić się nad biurokracją i dopełnić określonych formalności. Pozwolą one na zgodne z prawem wprowadzenie towaru na tamtejsze terytorium. Spokojnie, nie oznacz to, że musisz być w stałym kontakcie z celnikami lub mieć pod ręką telefon na wypadek, gdyby zadzwonili.

Jeżeli jesteś osobą fizyczną, a wartość przedmiotów znajdujących się w paczce nie przekracza równowartości 22 euro, obowiązywać będzie uproszczona procedura. Z dokumentów przyda się list przewozowy oraz oświadczenie o wartości. Nieco inaczej wygląda sytuacja jeśli wprowadzamy towar jako przedsiębiorca. Tu również spotykamy się z cenzusem wartości przesyłki. Jeśli nie jest ona większa niż 22 euro, to obowiązuje nas uproszczona droga. Niezbędny będzie list przewozowy, oświadczenie, faktura- idealnie, jeśli będzie to ostateczny dokument, jednak poradzimy sobie również z proformą. Dodatkowym warunkiem będzie uzyskanie numer EORI (Economic Operators Registration and Identyfication). Jest to specjalne oznaczenie dla podmiotów gospodarczych, przyznawane jednorazowo i obowiązuje na terenie całej Unii Europejskiej. Dzięki niemu, firma jest rozpoznawana przez organy administracji skarbowej o zasięgu międzynarodowym. Nieco inaczej będzie w sytuacji, jeśli wartość przesyłki przekracza w/w kwotę. Wtedy procedura jest pełna i dodatkowo wymaga upoważnienia do odprawy celnej.

Przeczytaj również:

Odprawa celna dla paczek wysyłanych do Państw Trzecich

Dokumenty niezbędne do odprawy celnej

 

Czego nie wyślemy do Australii

Pomimo, że w regulaminach firm kurierskich stale pojawia się zapis o przedmiotach, które nie mogą być przedmiotem wysyłki, w dalszym ciągu zdarza się, ze niektóre paczki czy palety są zwracane do nadawców z powodu niemożności ich transportowania lub zakazu wprowadzenia do obrotu na terenie określonego kraju. Dzieje się tak głównie dlatego, że każde państwo ma swoiste przepisy określające w indywidualny sposób zasady w tym zakresie. Bardzo ważne jest zatem, aby szczegółowo przeczytać regulamin oraz zapoznać się z Australijskim prawem. Możemy być jednak pewni, że do takich przedmiotów należą:

- zwierzęta;

- materiały wybuchowe;

- produkty spożywcze;

- dzieła sztuki;

- broń i substancje niebezpiecznie;

- pieniądze;

Nie oznacza to jednak, że ich transport nie jest możliwy. Należy jednak w tym celu skorzystać z usług wyspecjalizowanych podmiotów oraz dopełnić odpowiednich formalności, jak na przykład sprawdzenie w rejestrze dzieł sztuki, zbadanie składu składników spożywczych czy kontrola weterynaryjna.

Pakowanie przesyłki do Australii

Poza niezbędnymi formalnościami, bardzo ważne jest zabezpieczenie przesyłki. Niezależnie od jej rodzaju, musi być to zrobione sumiennie i w taki sposób, by w trakcie transportu nie uległa ona zniszczeniu. Pamiętajmy zatem, że przedmioty umieszczone w środku nie mogą się swobodnie przemieszczać. Powinny być zapakowane tak, by nie wystawać poza obręb paczki. Całość musi być oklejona w taki sposób, by pod wpływem temperatury lub wilgoci, taśma nie odkleiła się. Jeśli zależy nam na konkretnym ułożeniu przesyłki, oznaczmy na niej orientacje pionową. Wszystkie te zabiegi zapewnią bezpieczeństwo i zadowolenie adresata po odebraniu nadania.

 

Sprawdź również:

Tanie paczki do USA

Tanie paczki do Kandy

Tanie paczki do Norwegii

Tanie paczki do Szwajcarii

Tanie paczki do Chin