Tanie paczki na Wyspy Kanaryjskie

Kartka z Wysp Kanaryjskich

Większości z nas Wyspy Kanaryjskie kojarzą się głównie z atrakcyjnym kierunkiem wakacyjnych wyjazdów. Bez wątpienia, archipelag trzynastu wysp z iście rajską pogodą oraz krajobrazem skłania do wypoczynku i korzystania z krystalicznej wody, mocnego słońca i licznych lokalnych trunków. Mało kto zdaje sobie sprawę, że jest to również jeden z bardziej popularnych kierunków w zakresie przesyłek kurierskich. Dzieje się tak głównie ze względu na atrakcyjne zapisy prawa podatkowego, które obowiązują na tamtejszym rynku gospodarczym. Jest to także związane z faktem rozwiniętego importu oraz eksportu niektórych towarów na linie Wysypy Kanaryjskie- reszta Europy oraz Polska.

 

Przesyłki kurierskie na Wysypy Kanaryjskie

 

Kuriernet.pl ukierunkowuje swoje działania głównie na to, by spełniać oczekiwania swoich klientów. Nie jest to łatwe, zwłaszcza w ostatnim czasie, kiedy ze względu na pandemie częstokroć mamy „związane ręce”. Jeśli jednak znajdziemy furtkę i możliwość, staramy się je natychmiast wykorzystać. Od dawna na licznych forach i w pytaniach kierowanych do nas pojawiał się kierunek Wysp Kanaryjskich.

Po wstępnym zbadaniu rynku, okazało się, że wielu obywateli naszego kraju decyduje się na rejestracje swoich biznesów właśnie w tej destynacji. Konsekwencją tego jest konieczność transportu wielu towarów, począwszy od drobnych przesyłek kopertowych z dokumentami, poprzez paczki aż po przesyłki paletowe i dłużycowe. Oczywiście, możliwe jest korzystanie z usług operatora publicznego, jednak w zakresie nadań międzynarodowych nie ma on najlepszej opinii pod względem jakości oraz czasu.

Poszukując idealnego rozwiązania udało nam się porozumieć z jednym z naszych największych partnerów, który wielokrotnie udowodnił, że zaufanie i profesjonalizm to najlepsza broń w walce ze stwierdzeniem- „nie da się”. Mowa tu o znanej każdemu firmie UPS za pośrednictwem której możemy nadać przesyłki do wielu lokalizacji, w tym również na Wyspy Kanaryjskie.

 

Cena przesyłek kurierskich na Wyspy Kanaryjskie

 

Z pewnością wiele osób uważa, że czym bardziej egzotyczny adres do którego wysyłamy paczkę, tym jej koszty będą większe. Jest to możliwe jeśli wykorzystamy platformę kurierską z małym doświadczeniem, która stawia jedynie na zarobek, jednocześnie odsuwając satysfakcję klienta na drugi plan. Jeśli jednak, wybór padnie na platformę Kuriernet.pl, ceny mogą nasz miło zaskoczyć, a promocje i programy partnerskie pogłębić to wrażenie. Oto jak kształtują się koszty poszczególnych przesyłek.

 

Warto zwrócić uwagę, że choć Wyspy Kanaryjskie należą do Hiszpanii to traktowane są jako terytorium trzecie. Z jednej strony oznacza to niższe koszty transportu ( do paczek naliczany jest podatek VAT w wysokości 0 %), ale z drugiej paczki takie wymagają dodatkowej odprawy celnej.

 

Poniższy cennik aktualny jest na dzień 1/04/2021. Zawsze aktualny cennik znajdziecie na naszej stronie internetowej.

 

 

Waga przesyłki listowej

Cena netto (PLN)

Maksymalnie do 1 kg

151,50

 

 

Waga przesyłki paczkowej

Cena netto (PLN)

Do 1 kg

186,19

Od 1,01 do 2 kg

236,19

Od 2,01 do 3 kg

285,09

Od 3,01 do 4 kg

329,38

Od 4,01 do 5 kg

373,26

Od 5,01 do 6 kg

401,68

Od 6,01 do 7 kg

430,11

Od 7,01 do 8 kg

458,55

Od 8,01 do 9 kg

486,61

Od 9,01 do 10 kg

515,06

Od 10,01 do 11 kg

581,63

Od 15,01 do 20 kg

561,78

Od 20,01 do 25 kg

737,69

Od 25,01 do 30 kg

816,98

Od 30,01 do 35 kg

905,48

Od 35,01 do 40 kg

973,86

Od 40,01 do 45 kg

1042,61

Od 45,01 do 50 kg

1110,62

Od 50,01 do 55 kg

1179,37

Od 55,01 do 60 kg

1247,76

 

 

 

Analizując powyższe zestawienie cenowa, w prosty sposób można stwierdzić, że ceny przesyłek na Wyspy Kanaryjskie są bardzo atrakcyjne. Zgodnie ze statystykami, najczęściej wysyłane przesyłki paczkowe mają nie więcej niż 30 kg. Cena usługi kurierskiej w odniesieniu do takiej wagi to 816,98 złotych netto, co jest zdecydowanie tańsze, niż bilet lotniczy do wspomnianego miejsca. Dodatkowo, korzystając z programów lojalnościowych, które oferujemy na portalu Kuriernet.pl, możliwe jest obniżenie kosztów i to już od pierwszej przesyłki. Nie ma zatem konieczności wysłania określonej liczby przesyłek by ceny były bardziej atrakcyjne.

 

Co należy wiedzieć przed wysłaniem paczki na Wyspy Kanaryjskie?

Jeśli już wiemy jak kształtują się ceny tego typu przesyłek, należy w odpowiedni sposób uzupełnić formularz zgłoszeniowy paczki. Ważne jest to, aby wszelkie (zwłaszcza zagraniczne) nazwy były zapisane zgodnie z rzeczywistością. Wszelkie pomyłki literowe mogą spowodować wydłużenie czasu doręczenia. Kolejno, niezbędne jest również wydrukowanie listu przewozowego. W przypadku przesyłek na Wysypy Kanaryjskie, kurier odbierając paczkę nie będzie miał ze sobą tego dokumentu.

Firma UPS obsługuje zlecenia drogą lotniczą. Ma to na celu przede wszystkim zwiększyć bezpieczeństwo transportu oraz skrócić czas doręczenia. Aby jednak te postulaty mogły być w pełni spełnione, paczka musi być bardzo dobrze zapakowana. Przesyłki kopertowe zaleca się zabezpieczyć dodatkowo taśmą klejącą, tak aby koperta się nie rozkleiła. Może się to zdarzyć na skutek czynników zewnętrznych, jak na przykład niska lub wysoka temperatura. Paczki natomiast muszą być zabezpieczone w ten sposób, aby rzeczy w nich umieszczone nie przemieszczały się. Dodatkowo, koniecznie powinniśmy zwrócić uwagę na zabezpieczenie rogów i połączeń kartonu. Jeśli planujemy przesyłać przedmioty, które mogą być wrażliwe na uszkodzenia, konieczne jest oznaczenie tego na paczce oraz w liście przewozowym.

Ważne jest również to, aby zapoznać się z regulaminem firmy kurierskiej w zakresie przedmiotów, które nie mogą być przedmiotem transportu. Należą do nich między innymi: broń, zwierzęta, środki zabronione, dzieła sztuki i wiele innych. Zignorowanie tych obostrzeń spowoduje cofnięcie zlecenia i obciążenia klienta kosztami z tym związanymi.

Odprawa celna paczek na Wyspy Kanaryjskie

Jak każda paczka wysyłana poza teren Unii Europejskiej także paczki wysyłane do Korei Południowej wymagają przygotowania odpowiednich dokumentów do odprawy celnej. Bardzo pomocne w tej kwestii są nasze poradniki oraz gotowe formularze, które można pobrać ze strony Kuriernet.pl, wypełnić i dołączyć do przesyłki. Wypełnione dokumenty powinny zostać umieszczone na zewnątrz paczki, w oddzielnej koszulce samoprzylepnej.

 

Przeczytaj również:

Odprawa celna dla paczek wysyłanych do Państw Trzecich

Dokumenty niezbędne do odprawy celnej

 

 

Śledzenie przesyłki na Wyspy Kanaryjskie

Zdając sobie sprawę z faktu, że podstawą zaufania jest pewność i możliwość sprawdzenia obecnego stanu dosłownie w każdym czasie, Kuriernet.pl daje możliwość śledzenia przesyłki od momentu, kiedy kurier odbierze ją od nadawcy, aż do chwili doręczenia. Jak to zrobić? Kluczową rolę będzie odgrywał numer przesyłki. Jest on umieszczony na liście przewozowym, który należy wydrukować. Można go odszukać również w panelu użytkownika.

Kolejno, należy go skopiować i umieścić w polu „śledzenie paczki”, które znajduje się na głównej stronie. W ten sposób będziemy mieli pełną informację o drodze jaką przebywa przesyłka. Istotne jest również to, że wspomniany numer może się zmienić w trakcie podróży ze względu na przejęcie paczki przez partnerską firmę kurierską. Odbywa się to zwykle po wylądowaniu samolotu transportowego. Nie należy się tego jednak obawiać, ponieważ stale kontrolujemy tego typu zmiany i informujemy o tym naszych klientów.

 

Kontakt z Kuriernet.pl

Naturalnym jest, że w toku rejestracji lub zamówienia przesyłki, pojawią się nurtujące nadawcę pytania. Jeśli tak będzie, zalecamy lekturę treści znajdujących się na portalu Kuriernet.pl. Może być jednak tak, że określony temat nie był jeszcze przedmiotem naszych rozważać. W takim przypadku zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami, którzy chętnie rozwiążą wszelkie kwestie przez telefon lub odpowiadając na korespondencję mailową.

 

Sprawdź również:

Tanie paczki do USA

Tanie paczki do Kandy

Tanie paczki do Norwegii

Tanie paczki do Szwajcarii

Tanie paczki do Chin

Tanie paczki do Wielkiej Brytanii

Tanie paczki do Meksyku

Tanie Paczki do Australii

Tanie paczki do Niemiec

Tanie paczki do Czech

Tanie paczki na Słowację

Tanie paczki do Holandii

Tanie paczki na Ukrainę

Tanie paczki na Białoruś